Garderobes pamatlietas

Ikvienai no mums garderobē ir kāds īpaši mīļš un neaizvietojams apģērba gabals. Visbiežāk tās, protams, ir pamatīgas un pārbaudītas vērtības, tādēļ vēlamies, lai to mūžs ir ilgtermiņa. To savukārt mums nodrošina gan laba auduma kvalitāte, gan arī tas, kā apģērbs sašūts. Jāņem vērā, ka tieši kvalitāte lielā mērā uzbur lielo cenu, tomēr laika gaitā kopā ar praktiskumu tā atspēko ieguldījumus, tādēļ secinājums ir viennozīmīgs – labās lietās ir vērts investēt! Izvēloties un iegādājoties garderobei bāzes apģērbu, kas patiesi ir pārliecinošs, piemērots jūsu dzīvesveidam un stilam, jums pavērsies iespēja pamatīgi atvieglot dzīvi un brīvāk un pārliecinošāk papildināt savu veidolu ar interesantiem akcentiem.

Kombinēšanas varianti ir ārkārtīgi dažādi. Par pamatu ņemot, piemēram, lakonisku mēteli, iespējams izveidot gan askētisku un elegantu kompozīciju, gan ekstravagantu un košu veidolu. Līdzīgi ir arī ar lietišķa stila kostīmu vai žaketi, kas ļauj kombinēt un variēt ar dažādu krāsu blūzēm, plāniem trikotāžas džemperiem, papildinot tos, piemēram, ar interesantu bižutēriju vai neuzkrītošām izsmalcinātām dārglietām. Tā kā kostīmam vai žaketei vienmēr jābūt īpaši perfektai, nekvalitatīvs materiāls ātri vien kļūs neestētisks un nepildīs savas reprezentatīvās un formālās funkcijas. Par mūsdienās pieprasītāko klasisko lietišķas sievietes kostīmu mūs varam būt pateicīgas Armani kungam. Tas bija globāls fenomens, kas mainīja daudzu karjerā ieinteresētu sieviešu dzīvi. Tas ļāva pārliecinošāk iekarot ierastās vīriešu pozīcijas, būt konkurētspējīgām un pārliecinātām par savu varēšanu, vienlaikus ļaujot justies sievišķīgai un elegantai. Tādēļ arī šobrīd, izvēloties kostīmu, jāatceras, ka tas ir statusa un labas etiķetes simbols. Kopts, solīds un vienlaikus oriģināls izskats sniedz papildu pārliecību un parāda jūsu attieksmi un cieņu arī pret sadarbības partneri, klientu vai kolēģi. Liela nozīme ir arī praktiskām, ideāli jūsu augumam piemērotām biksēm no kvalitatīva, izturīga auduma, kurš savu izskatu nezaudē jau pēc pāris valkāšanas reizēm. Ideālā variantā tas ir jūsu ērtības un elegances apvienojums.

MĒTELIS
Mēteļiem piemīt laba īpašība – praktisks garums, jo īpaši, ja tas ir klasiskā garumā ap celi. Ja mētelis ir jūsu garderobes krāsām draudzīgs – kādā no neitrāliem toņiem, bez konkrēta stila rakstiem vairākās krāsās vai reljefā, noteikti nevajadzētu būt problēmām to saskaņot ar jūsu ikdienas apģērbu, dodoties darbdienas gaitās vai vakarpusē, ja ir vēlme un nepieciešamība izskatīties svinīgāk un padomā vilkt, piemēram, kokteiļkleitu. Neitrāla krāsa būs visprātīgākā izvēle, jo tā dod iespēju izskatīties arī īpaši ekstravaganti, tādējādi bagātinot jūsu tēlu. Melna, pelēka vai bēša mēteļa krāsa, gan ar izteiktu reljefainu faktūru, gan gludu viendabīgu virsmu ir lieliski kombinējama arī ar spilgtām krāsām, piemēram, sarkanu, spilgti violetu un dzeltenu, kas šajā posmā ir īpaši gardas. Jums ir iespēja palikt arī noslēpumainas un radošas personības lomā, pilnībā izmantojot jūsu iemīļotā mēteļa toni, visticamāk – melno, akcentējot katra apģērba interesanto piegriezumu un jūsu smalko izjūtu niansēs, spēlējoties ar melnās krāsas dažādajām faktūrām. Tā noteikti varētu būt krītoša auduma spīdīgas tekstūras blūze ar interesantu griezumu, iespējams, pretstatā biksēm – brīvu kritumu un apjomīgāku siluetu. Bonusā šādai kombinācijai labs papildinājums būtu gluži askētiska un klasiska matētas faktūras žakete vai trikotāžas auduma jaciņa. Dziļi melnais tonis fantastiski izskatīsies ar dažādu tuvu toņu gradācijām – no tumši pelēka toņa līdz pat gaiši pelēkam un baltam tonim, akcentam noderētu šo krāsu robežās neliels rakstains krekliņš vai blūze.


Burberry Prorsum


Ralph Lauren

KOSTĪMS
Ja jūsu mērķis ir iegādāties lietišķa tipa kostīmu, svarīgs nosacījums ir askētisms un elegance, tomēr ne garlaicīgums un kanoniska klasika. Pietiekami daudz iespēju arī lietišķa stila kostīmā izpausties dizainam – tā var būt interesanta piegriezuma apkakle, ar palielinātiem vai, gluži pretēji, nelieliem atlokiem. Vārdu sakot, vislielākās iespējas demonstrēt savu individualitāti ir tieši detaļās – kabatas formā un skaitā, apkakles griezumā, kas var būt gan v veida, gan ovālas formas ar dažāda izmēra un veida atlokiem vai pavisam bez tiem. Īpašu uzmanību varat pievērst pogu izvēlei un aizdarei, kas var būt gan dubulta, klasiska, asimetriska vai slēpta, kā arī iespējai variēt ar silueta līniju un žaketes garumu. Kostīms savā ziņā ir jūsu vizītkarte, kas ideālā variantā būtu individuāli jāpasūta pie dizainera. Tas sniedz garantiju nesastapt nevienu citu kolēģi identiskā kostīmā, kas biznesa vidū ir īpaši svarīgi. Tā ir iespēja izveidot jums raksturīgu un individuālu stilu, kā arī pielāgot modeli jūsu ķermeņa uzbūvei. Individuāla kostīma pasūtīšanai ir vēl viena pozitīvā puse. Izvēloties vienu kvalitatīvu, jums piemeklētu materiālu, jūs varat izveidot komplektu, kas sastāv no svārkiem, biksēm un žaketes, kā arī no vestes un sarafānveida kleitas. Tas dod iespēju ērti kombinēt un dienu no dienas kaut ko mainīt savā apģērbā.


Giorgio Armani


Giorgio Armani

BIKSES
Kā jau aktīvām un rosīgām būtnēm labas, figūrai piemērotas un kvalitatīvas bikses mūsdienās ir neatņemama garderobes sastāvdaļa. Vispopulārākās būs melnas krāsas, tuvinātas klasiskam piegriezumam – taisnas, nedaudz galos sašaurinātas vai vairāk ķermenim piegulošas bikses.
Tekstūra var būt gan matēta, gan ar nelielu spīdumu. Visizplatītākais materiāls ir labas kvalitātes smalkvilna, ērtumam un praktiskumam daudzas sievietes izvēlas materiālu, kam nedaudz pievienots elastīns.
Kā jau pārbaudīta vērtība šādas bikses viegli kombinējamas gan ar žaketēm, blūzēm, džemperiem, jakām. Vispopulārākais klasiskā varianta paraugs ir šāda veida bikšu un baltas blūzes kombinācija, kas šobrīd ir pat ļoti aktuāls elegances paraugs. Īpaši piemērots šāda komplekta papildinājums būs neliela izmēra vieglas šalles, piemēram, no zīda atlasa vai šifona auduma. Bikses ar sašaurinātiem galiem vieglāk kombinēt gan ar zābakiem, gan dažāda papēžu augstuma kurpēm. Šaura silueta bikses ir arī veiksmīgs risinājums apjomīgu un slāņainu augšdaļu kombinēšanai, kam klāt labi iederētos liela izmēra ietilpīga soma. Jāatzīst, ka šāda tipa bikses ir gana labas, gan dodoties uz darbu, gan ejot uz teātri, ļaujot viegli transformēties no biroja tēla uz šarmanto lēdiju, liekot lietā vienīgi nelielu detaļu izmaiņas – rotas, somu, cepuri vai šalli.


A F Vandevorst


Akris

KLEITA
Glamūrīga vai moderna, pavedinoša vai praktiska, eleganta un mainīga, efektīva un nekad neizzūdoša no modes – melnā mazā kleitiņa ir augsti slavināta modes pasaulē un bijusi sieviešu garderobes pamats jau gadiem ilgi. Par šāda tipa kleitas parādīšanos varam pateikties Koko Šanelei – kopš 1926. gada mazā melnā kleitiņa ir gandrīz katras sievietes garderobē. Mainās gan griezumi, detaļu variācijas, izmantoto audumu aktualitātes, tomēr pati ideja paliek nemainīga. Tā nepazīst sociālās robežas un joprojām ir elegances un laba stila paraugs. Arī mūsdienās dizaineri nav beiguši pievērsties šā modeļa apspēlei un joprojām piedāvā neskaitāmas dizaina variācijas. Tā vien šķiet, ka būtu grēks vismaz vienu šādu brīnumu neiegūt savā īpašumā. Šobrīd īpaši aktuālas ir askētiskas minimālisma stilā radītas kleitas ar konstruktīviem, ģeometriskiem un arhitektoniskiem elementiem. Līdz ar to no lietišķa stila tēla ietērpa līdz kokteiļkleitai ir gluži neliels solis. To šķir praktiski vienīgi matu sakārtojums un rotas.


Bottega Veneta


Stella McCartney

4 komentāru
  1. Man ir problēma, ka nekādi nesanāk saskaņot savas lietas garderobē, jo pērku visu, kas pagadās, nedomājot, kā tas liksies kopā. Taču nu jau pamazām sāku saprast, ka noteikti vajag šīs pamatlietas, mazo melno kleitiņu pašu pirmo

  2. Ak, kungs, kā man gribas būt nenormāli stilīgai, bet viss aostājas pie izmēriem – maniem izmēriem. Visas tās lēdijas bildēs tik skaistas, bet man nekas neizskatās, vismaz man tā liekas, nu nepatīk, nepatīk, nepatīk, tāpēc es labāk eju window shopping un nebojāju sev garīgo kaut ko pērkot vai šujot. Bet melnā kleitina man ir – viena, bet nu jau gadus piecus.

  3. Ai, nē, tomēr pārskatīju visu vēlreiz. Vai ir kaut kur kaut kas līdzīgs, izņemot Max Maru, kur var šitādas lietas iegādaties – elegantas, vienkāršas bet stilīgas? Varbūt ir kādi labi šuvēji, bet tādi, kas man varētu ieteikt – kas labi der tieši man, nevis man jāiet un jāsaka, ka gribu šitā, bet beigās uz mana ķermeņa tas pēc ārprāta izskatās?

  4. nav korekti šādā rakstā ielikt bildes no modes skatēm, tam nav nekāds sakars ar veikalos nopērkamo apģērbu un īstām sievietēm (nevis modelēm). Tādēļ pilnīgi tukšs raksts.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.