DARBA ballīte pēc kuras ir KAUNS…

Gada nogale tradicionāli ir svinību un kopā sanākšanu laiks. Un, iespējams, arī tavs uzņēmums svinēs svētkus kopā. Tā ir iespēja labi pavadīt laiku kopā ar kolēģiem un priekšniecību.  Kā arī neformālā atmosfērā noslēgt gadu un smelties iedvesmu jaunam darba posmam. Tomēr nereti gadās, ka darba svinības izvēršas ne tik labi kā plānots un pozitīvo emociju vietā, rīts pēc ballītes sākās ar kauna sajūtu. Lai darba ballīte izdotos kā iecerēts, der atcerēties dažās lietas, ko nekādā gadījumā nevajadzētu sacīt vai darīt.

PAR DAUDZ GRĀDĪGO DZĒRIENU
Pārmērīga alkohola lietošana ir viens no biežākajiem iemesliem, dēļ kā lieliski sākusies darba ballīte pārvēršas ļaunā murgā karjerai un reputācijai. Šo kļūdu pieļauj daudzi, neapzinoties, ka tā šajos krīzes apstākļos var maksāt daudz. Darba pasākums, lai cik jautrs arī nebūtu tomēr paliek daļa no darba, kur mēs tiekam vēroti ar kolēģu, priekšnieku un iespējams sadarbības partneru vērīgajām acīm. Ar katru dzērienu notrulinās spēja adekvāti novērtēt situāciju un savu iespējamo rīcību. Tāpēc tiek pateikts un izdarīts kas tāds, kas vēlāk tiek ļoti nožēlots. Un pat ja ballīte paiet mierīgi – būšana redzamā alkohola reibumā, mūsu cieņu citu cilvēku acīs nekādi nevairo. Visdrošākais variants ir nedzert nemaz, tomēr, ja esi pārliecināta par savām spējām kontrolēt apjomu, nedaudz iedzert var. Vislabāk alkoholiskos dzērienus ir lietot pamīšus ar bezalkoholiskajiem, lai palīdzētu organismam ātrāk izvadīt alkoholu ārā un neļautu atūdeņoties. Pauze alkohola lietošanā arī labāk ļauj izvērtēt vai vajadzētu dzert vēl.

NEPIEMĒROTS TĒRPS

Ļoti sievišķīga kļūda – pārāk seksuāls, miesu atkailinošs vai vienkārši ballītes tematikai un norises vietai nepiemērots apģērbs. Ja šaubies, vai izvēlētais apģērbs būs piemērots – pajautā kādam kura viedoklim uzticies, vai liec atpakaļ skapī. Un velc to, par ko esi droša, ka tas derēs. Ja vien ielūgumā nav teikts citādāk, vislabāk vilkt līdzīga stila apģērbu kā ikdienā, bet ar svinīgiem vai rotaļīgiem akcentiem. Piemēram – ja tavas darba vietas ģērbšanās stils ir lietišķs, tad svētku reizei ierastās blūzes un žaketes vietā vari uzvilkt kādu fliteriem rotātu topiņu un nēsāt košākus apavus un rotas.

RUNAS PAR DARBU
Darba laiks ir cauri, beidz runāt par darbu! Lai arī, iespējams, tev liekas, ka tev nav nekā cita par ko runāt ar kolēģiem izņemot darbu – tā nav. Izmanto neformālo atmosfēru, lai labāk iepazītu savus kolēģus no citas puses-interesējies par viņu hobijiem un to ko viņi ir redzējuši un pieredzējuši ārpus darba, – atklāsi daudz jauna. Ja neizdodas pilnībā izvairīties no sarunām par darbu- nekādā gadījumā nelielies, vai nesāc salīdzināt savus un savu kolēģu panākumus- tas liek justies neērti kā arī ļoti iespējams, ka kāds iereibušāks kolēģis var uz šādām runām reaģēt negaidīti asi.

Kā arī, ieteicams izvairītes no tēmām, kas var likt justies kādam neērti, vai novest pie asām diskusijām un pat konfliktiem, piemēram – politika, reliģija, seksuālā orentācija, kā arī nevajadzētu aizrauties ar pārāk neķītriem vai rupjiem jokiem. Darba svinībās katram jārūpējas, lai visi labi pavadītu laiku.

SŪDZĒŠANĀS, KLAČOŠANĀS UN BAUMOŠANA
Neesi īgņa! Mūzika par skaļu, dzērieni nav īstie, deju zāle par šauru un uzkodas par maz- būšana negatīvai neveicina cilvēku vēlmi uzturēties tavā sabiedrībā un ir lipīga. Kā arī nebaumo, jo tas ne pie kā laba nenoved. Īpaši par cilvēku savstarpējajām attiecībām, jo tu nekad nevari zināt, kurš ir pazīstams ar ko un cik ātri ziņas var izplatīties. Ballītēs, dēļ skaļās mūzikas mēs tiecamies runāt skaļāk, tāpēc iespējamība, ka tevis teikto sadzirdēs kāds kolēģis, aprunātais vai priekšnieks ir liela. Vislabāk saki un runā tikai to, ko būtu gatava izstāstīt visiem mikrofona priekšā.

PRIEKŠNIEKS KĻŪST PAR KOLĒĢI
Nezodz bosam pienākošos uzmanību un cieņu,- nepārtrauc, kad viņš kaut ko stāsta, nepapildini viņa tostu vai apsveikumu ar tavuprāt smieklīgiem jokiem, vai vajadzīgām piezīmēm un nesarunā muļķības. Ja kaut kas tavā uzvedībā aizkaitinās vai aizvainos tavu priekšnieku darba ballītē, tas var ietekmēt to kā viņš tevi redz kā cilvēku un darbinieku.

Hierarhija un uzvedības normas attiecībās ar priekšniecību nemainās arī ārpus darba laika un tam ir labi iemesli, tāpēc, lai kas notiktu darba ballītē no rīta tu joprojām būsi viņa padotā. Atceries to!

6 komentāru
  1. Kāpēc šāds raksts ir pēc visām darba ballītēm? Darba ballītes 90 % ir līdz Z-svētkiem.

  2. Nu taaa, cik es saprotu, uz darbu ritdien varu neiet, neieverojus veselus 2 no seit noraditajiem noteikumiem!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.