Cīņa ar vējbaku atstātajām rētām

Lielākā daļa cilvēku vējbakas pārdzīvo bērnībā, neliela daļa šo slimību pārslimo jau pieauguši, bet neatkarīgi no tā, kad pārslimota šī slimība, tā var atstāt diezgan nepatīkamas rētas, kas var iedragāt pašpārliecību. Daļai cilvēku šīs rētas ar gadiem izbalo, bet ko darīt, ja rētas saglabājušās? No rētām var atbrīvoties, griežoties pie profesionāliem mediķiem, bet iesākumā vari mēģināt rētas mazināt pati saviem spēkiem.

Vitamīns E
Lieto sejai piemērotas eļļas, kas satur E vitamīnu. Vitamīns E palīdz barot un dziedēt ādu. Uzzied šo eļļu uz sejas divas reizes dienā un turpini to darīt, līdz mani, ka rētas izzūd. Šāda eļļa gan vairāk palīdz, ja rētas ir salīdzinoši svaigas, bet tā atstāj pozitīvu iespaidu arī uz vecām rētām.

Vitamīns K
Lieto savā uzturā produktus, kas satur K vitamīnu. K vitamīns, līdzīgi kā E vitamīns, ir labvēlīgs tavai ādai. Tas aizsargā to no ārējās vides kaitīgās iedarbības un palīdz tai ātrāk sadzīt. Ar K vitamīnu ir bagāti šādi produkti – zaļie kāposti, spināti, zaļie rāceņi, tomāti, aknas, brokoļi, liesa gaļa u.c.

Citrons
Tīri savu ādu, rētas ar svaiga citrona šķēlīto. Citrons noņems no ādas atmirušās šūnas un pabalinās rētas, ar laiku rētas var izzust pavisam. Šāda veida procedūras ir piemērotas jau salīdzinoši vecām rētām, kas sen jau ir sadzijušas. Tikai jāatceras, ka pusstundu pēc ādas apstrādes ar citronu, nav ieteicams uzturēties saules gaismā.

Ķiploks
Līdzīgi kā citrons, arī ķiploks var palīdzēt atbrīvoties no vecākām baku rētām. Ik dienas paberzē pret rētām ķiploku un laika gaitā gaidi uzlabojumus. Tiesa gan jārēķinās ar diezgan asu, specifisku aromātu, kas pavada šo procedūru.

Medus
Medus medicīnā ir ļoti iecienīts, tas palīdz cīnīties arī ar baku rētām. Reizi dienā uz sejas plānā kārtiņā uzzied medu, ļauj tam sakalst un tad noskalo seju ar remdenu ūdeni. Šādas procedūras atkārto tik ilgi, līdz mani uzlabojumus.

Patērē daudz ūdens
Jau neskaitāmas reizes ir runāts par to, ka veselīgai ādai ir nepieciešams liels ūdens patēriņš. Lai cīnītos ar vējbaku atstātajām rētām, vēlams patērēt aptuveni 2 – 2.5 l ūdens dienā. Liels ūdens patēriņš veicina dabīgā kolagēna veidošanos ādā, tas nozīmē, ka dabīgā veidā tiek izlīdzinātas baku rētas.

Ārsta palīdzība
Ja esi izmēģinājusi visas iespējamās mājas procedūras, bet šā vai tā vējbaku rētas nepazūd, griezies pie dermatologa, kas ieteiks tev medicīniskas procedūras, kā no šīm rētām atbrīvoties vai vismaz padarīt tās mazāk redzamas, jo medicīna ir attīstījusies tik tālu, ka atbrīvošanās no šīm rētām patiesībā ir tīrais sīkums.

15 komentārs
 1. Oho! Nekad nebiju domājusi, ka ir tik daudz veidu, kā neitralizēt rētu pēdas dabīgā veidā! Paldies! Būs ko pamēģināt!

 2. Rīgā šobrīd esot vēja baku epidēma. Tā, ka savalicīgs raksts visiem, kas slimo, vai jau pārslimojuši. Man pašai gan nekādu manāmu pēdu nav palicis. Slimoju kaut kad sen, bērnībā.

 3. Man bērns tieši šobrīd dslimo ar vējbkām. Ir tā pamatīgi nosēts ar pumpām un lai gan smērējamies ar zeļonku bez sava gala, man jau šķiet, ka kuko viņš tomēr ir pamanījies arī nokasīt. Tā, ka padomi mums ir šiti vietā!

 4. Citrons un ķiploks nesagrauž visu ādu? Pēc tam nav alerģiski sarkani pleķi papildus rētai? Man gan nav nekādas baku rētas, bet ir pāris dzīves laikā gūtas. Varbūt šie ieteikumi palīdz arī pret tām…

 5. Nu tu tikai nesadomājies, ka iezižoties ar medu un izdzerot 2l ūdens, izlīdzināsies, piemēram, piecām šuvēm aizdiegtas rētas:)))) Te tak uzrakstīts – baku rētu koriģēšanai:) A vējbaku rētas ir maaaziņas. Tā, ka nesacereis. A par to, vai citrons un ķiploks nekož – nezinu – neesmu mēģinājusi:)

 6. Mums arī mājās apsolūtā karantīna. Slimo visi trīs. Un varu tikai piekrist, ka ej nu sazini, kas ir ticis nokasīts, un kas nav. Tā, ka ļoti trāpīgi ieteikumi seku novēršanai:))))

 7. Man jau šķiet, ka viss atkarīgs, cik labi gribās tās rētas paslēpt. Ja tā vienkārši ķeksīša pēc, tad visa šitā dabas dziedniecība rullē un ir ļoti ekoloģiska un laba, bet, ja gribās kaut ko patiešām mainīt, tad bez moderno medicīnas tehnomloģiju palīdzības neko neatrisināsi

 8. Mana draudzene vēja bakas pārlsimoja pieaugušā vecumā. Es pat nezinu, kā viņai izdevās bērnībā no tām izvairīties. Tad, lūk, viņai tas bija pamatīgi smagā formā ar ilgstoši augstu temperatūru un arī daudz daudz pumpām.

 9. Vai tad pieaugušie arī var saslimt?… Nekad nebiju dzidējusi. A bērnības vējbaku rētas taču sen ir pazudušas bez pēdām, neazm nelietojot visu šito arsenālu.

 10. Tik nobrīnījos, ka ir cilvēki, kas dzīvo uz citas lanētas un domā, ka ār bērnu slimībām slimo tikai bērni:)))) Slimo, slimo, Gulivere, ar vējbakām arī pieaugušie. Tie, kas nav to izdarījuši savlaicīgi.

 11. Bet pret vējbakām tagad esot pote (?) Es tā dzirdēju. Visus mazus bērnus potē. Tā nav? Un kāda jēga no tādas potes, ja drošāk ir laikus izslimot?

 12. A kādas no vējbakām paliek rētas? Es nevaru saprast – vai nu mn nav bijušas vējbakas, vai arī nav palikušas rētas.

 13. Ir iespēja izpotēt bērnus, bet tā ir izvēles pote, es savu mazo neizpotēju, jo 2 gados bērniem jau tā ir tik daudz potes un daktere arī teica, ka vējbakas jau nu nav tik traka slimība, lai izslimotu un visticamāk uz visu mūžu miers. Manējais jau izslimoja un miers 🙂 Pote var arī nepasargāt uz visu mūžu, vai arī var saslimt tāpat tikai vieglā formā. Ja saslimst pieaugušais, tad parasti tas ir smagā formā. Daniela – man pašai ir 2 rētas no vējbakām (slimoju sen bērnībā), rētas ir tādas tādas apaļas un uz iekšu, tādas kā iedobītes apaļas. Parasti rētas paliek uz sejas.

 14. Man jau no bērnības deniņu rajonā bija vējbaku rēta. Lāzerplastikas klīnikā, Baznīcas ielā, to apstrādāja ar lāzeru ( bija tāds kā nobrāzums). Apmēram nedēļas laikā sadzija. Tad kādu laiku tā vietiņa bija rozīga. Tagad jau pagājuši ir kādi 3 mēn., rezultāts ļoti labs. Nu, ja nedaudz ieskatās vēl kaut ko var manīt, bet kā man skaidroja, rētas esot uz mūžu, tas var padarīt labākas , bet ne izņemt pavism.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.