3 IEDARBĪGI veidi, kā celt savu PAŠAPZIŅU

Nereti panākumus dzīvē kavē sasniegt zems pašnovērtējums, pašapziņas trūkums. Pašapziņu ietekmē daudzi ārēji faktori, piemēram, izskats, izglītība, sociālais statuss, materiālais stāvoklis. Tomēr ne mazāk svarīga panākumu gūšanā ir iekšējā pašapziņa, sajūta, ka es to varēšu, man izdosies, esmu cieņas un panākumu vērta.

Ko darīt un kā sev palīdzēt brīžos, kad kaut kas neizdodas, nolaižas rokas un rodas šaubas par saviem spēkiem? Lūk, 3 iedarbīgi varianti.

STIPRĀS PUSES. Uzraksti uz papīra – 7 savas spēcīgākās īpašības, 7 savas spilgtākās rakstura iezīmes, 7 cilvēkus, kuri tevi augstu vērtē (arī tos, kas mīl tikai par to vien, ka esi – vecāki, bērni), 7 lielākās veiksmes, panākumus dzīvē, 7 situācijas, kurās pati sev patiki, lepojies ar sevi, 7 lietas, kuras tu rīt paveiksi teicami, 7 cilvēkus, kuri priecāsies par taviem panākumiem.

Tad pārlasi uzrakstīto un pavaicā sev – vai tiešām tev ir iemesls šaubīties par savām spējām, par to, ka vari paveikt ļoti daudz? Novērtē, cik daudz jau tev ir, lai par to vien varētu būt laimīga un priecāties. Un tādi paši panākumi ir arī vēl priekšā. Saglabā šo lapiņu un pārlasi ik pa brīdim.

ATTIECĪBĀS AR CITIEM. Cik vien iespējams, izvairies no saskarsmes ar negatīvi noskaņotiem cilvēkiem, tā saucamajiem enerģētiskajiem vampīriem un nepamatotas kritikas. Iemācies pieņemt un izteikt komplimentus. Biežāk smaidi. Nevienam neattaisnojies par savu rīcību. Pēc iespējas palīdzi tiem, kas to lūdz, un nebaidies pati prasīt palīdzību, ja tā nepieciešama.

DARBS AR SEVI. Rūpējies par savu ķermeni. Piedomā pie savas stājas un gaitas. Mācies! Ierobežo nelietderīgu laika tērēšanu internetā. Turi sev dotos solījums. Izvirzi sasniedzamus mērķus un priecājies par saviem panākumiem. Atļauj sev kļūdīties. Nekad nesalīdzini sevi ar citiem, bet ar sevi pagātnē – tikai tā redzēsi, kāda ir tava patiesā izaugsme. Velti laiku lietām, darbiem, kas tevi iepriecina. Dzīvo aktīvi – nebaidies no jaunas iepazīšanās, nepalaid garām dzīves piespēlētās iespējas. Nekavējies atmiņās par savām kļūdām, par neveiksmēm un cilvēkiem, kas darījuši tev pāri. Tā tu tikai atņem sev enerģiju, ko veltīt labākai nākotnei.

Vienmēr un visās situācijās atceries – kāda būs tava attieksme pret sevi, tāda būs citu attieksme pret tevi. Tādēļ – ar pārliecību ”Es esmu tā vērta!” uz priekšu pretī skaistajam, patīkamajam, pievilcīgajam!

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.