Birka: vientulība

Kā būšana VIENATNĒ spēj iedvesmot?

Kad būsi nonākusi līdz secinājumam, ka vienatne nav vienādojama ar vientulību, tu beidzot varēsi sākt baudīt patieso dzīves garšu! Uzzini, kādus mazos prieciņus un privilēģijas iegūstam, paliekot vienatnē ar sevi.

Kāpēc publiskojam savu PRIVĀTO DZĪVI?

Kā vērtēt tādu mūsdienu parādību kā savas privātās dzīves publiskošanu? Kādēļ vieni to dara, bet citi skatās, lasa un dzīvo līdzi? Uz šiem jautājumiem mums atbildēja kāda sociālā portāla dalībnieki, kā arī lūdzām komentāru ārstei-psihoterapeitei Žanetei Sebrei.

Skaista un gudra, bet VIENA jeb – kur ir ĪSTIE vīrieši?

Pēdējā laikā arvien vairāk dzirdam jautājumu – kāpēc tik daudz sieviešu, neskatoties uz to, ka ir skaistas, gudras un čaklas, tomēr nespēj atrast sev piemērotu partneri un dzīvo vienas? Vai tiešām vaina ir jāmeklē kur dziļāk – jādodas pie psihologa un jālūkojas pēc kādas sen aizmirstas bērnības traumas? Pilnīgi iespējams. Un galu galā mēs taču esam pieradušas sevi šaustīt par…

VIENTULĪBA – kāpēc no tās jābaidās?

Psihologi apgalvo, ka vientulība cilvēkam kaitē tāpat kā smēķēšana vai liekais svars. Iespējams, ka vientulība ir pat ļaunāka par visiem iespējamajiem kaitīgajiem ieradumiem. “Komunikācijas trūkums ar citiem cilvēkiem ne tikai padara mūs nelaimīgus, bet arī negatīvi ietekmē fizisko un garīgo veselību” – apgalvo Čikāgas Universitātes (University of Chicago) profesors Džons Kacioppo (John Cacioppo), pamatojoties uz pētījumu rezultātā iegūtajiem datiem.