Skaista un gudra, bet VIENA jeb – kur ir ĪSTIE vīrieši?

Pēdējā laikā arvien vairāk dzirdam jautājumu – kāpēc tik daudz sieviešu, neskatoties uz to, ka ir skaistas, gudras un čaklas, tomēr nespēj atrast sev piemērotu partneri un dzīvo vienas? Vai tiešām vaina ir jāmeklē kur dziļāk – jādodas pie psihologa un jālūkojas pēc kādas sen aizmirstas bērnības traumas? Pilnīgi iespējams. Un galu galā mēs taču esam pieradušas sevi šaustīt par to, ka neizdodas pieturēties pie laimīgu un pilnvērtīgu attiecību scenārija. Tāpēc arī espati.lv devās pasēdēt uz psihoterapeita dīvāniņa, lai pajautātu – kas ar mums, jaukajām un visu varošajām sievietēm, nav kārtībā?

Laika gaitā jau vairākkārt esam ciemojušās pie pazīstamās psihoterapeites Ainas Poišas, kuras viedoklis un padomi noderējuši ne vienu reizi vien, tāpēc arī šoreiz minam jau ierasto taciņu un jautājam Ainai – kas mums, smukajām, gudrajām, apķērīgajām un izdarīgajām par vainu – kur kavējas vīrietis, kurš to visu novērtētu?

Aina Poiša: “Uz šo jautājumu nav vienas atbildes. Jebkurai lietai ir savi cēloņi un sekas. Un tipisko variantu vai kopsaucēju izvilkt ir grūti. Skaidrs, ka 21.gadsimtā sievietes ir garīgi stiprākas par vīriešiem, un arī elastīgākas. Līdz ar to viņas ir ieņēmušas tādu kā dominējošo lomu šajā dzīvē (tas nemaz nenozīmē, ka viņas visas ir sievietes ar olām),  un nejūt, ka šie kritēriji, kādam ir jābūt viņas vīrietim, ir  izstrādājušies pavisam skaidri. Viņas vairs nevēlas sev blakus vīrieti, lai viņš tur par visām varītēm vienkārši būtu, viņas jau zina, kādu vīrieti viņām vajag. Tas ir jautājums par kvalitāti nevis kvantitāti – vienkārši vērtību, esot vīrietim. 

Man arī nav bail, ka mani kāds varētu uzskatīt par stipru, jo es tāda patiešām esmu, un vai tas ir kāds grēks?  Bet tik un tā, ja es esmu dominējoša un man ir tendence nomākt cilvēkus ar savu enerģiju, tad, ja vēlos būt ar to otru kopā, man ir jāmēģina sevi kontrolēt, un tas attiecas uz attiecībām starp cilvēkiem neatkarīgi no dzimuma, tas var attiekties arī uz manām draudzenēm. Bet šajā ziņā sevi ir jāpaanalizē.

Tāpat pilnīgi droši var teikt, ka Latvijā sievietes – skaistas, gudras, ņemamas ir vairāk nekā viņām adekvāti partneri, nevis sugas pārstāvji kā tādi. Ja sievietei ir beigušās attiecības un viņa ir sapratusi, ka tā bijusi viņas jaunības kļūda, neprāts, un tagad viņa zina, kas viņa ir un ko grib, viņa ir atvērta. Bet tie vairs nav skrējieni pa klubiņiem meklēt izmisumā jebkādu eksemplāru, jo tur var dabūt partneri naktij. Bet šī sieviete grib veidot attiecības un jau ar domu, ka ienāk ar stabilu vērtību un ir arī gatava kaut ko no tā atvēlēt otram cilvēkam, līdz ar to, gaidot ko līdzīgu pretī. Bet kur tad šie devēji un ņēmēji ir? Vīriešiem ir tendence baidīties no sievietes prasībām. No vienas puses viņus tas imponē, no otras puses, viņi ir tādi kā apslinkuši, sieviešu apčubināti, un negrib vairs piepūlēties. Viņš labāk paņems zaķi, kuram dzīvi regulēs viņš, nekā tādu zaķi, ar kuru kaut kas ir jāsaskaņo un jāsadarbojas.

Šķiet, ka vārds “līdzvērtība” inteliģentiem cilvēkiem it kā būtu saprotams, bet diemžēl…Agrāk taču kāzu ceremonijās tā notika – kurš pirmais otram uzmīs uz kājas, tas būs boss ģimenē – tas valdīs. Tas nozīmē, ka šo cilvēku starpā valda uzskats, ka viss var notikt tikai tad, ja viens ir priekšnieks un otrs – padotais. Savā veidā, protams, tā ir vienkāršāk. Un, ja ir kāds, kas saka – es negribu būt priekšplānā, man labāk patīk pa aizmuguri ņemties, un tas otrs ar lielāko prieku iet priekšā, jauki. Ja abi var šādi vienoties, ir satbilas laulības. Bet līdzko man kaut kas sāk spiest un es uzdodu jautājumu – kā tad tā, ka to futbolu spēlējam tikai uz vieniem vārtiem, es pozicionēju savu viedokli. Un vīrietim šķiet – kas te tagad notiek? Revolūcija? Un aiziet skandāls. Tā it kā būtu pāra attiecību augšanas grūtība, un, tālāk ejot, jau varētu pieslīpēties pie tās līdzvērtības, bet bieži ir tā, ka pie šīm pirmajām grūtībām kāds neiztur un notiek šķiršanās. Vīrietis izdara secinājumus – no tām ar milzīgajām prasībām es labāk turos pa gabalu. Un sieviete, zinot, ka tādas attiecības vairs nevēlas, šos vīriešus kā potenciālos partnerus arī vairs neuztver nopietni.

Galu galā iepazīšanās portāli ir pilni gan ar vientuļām sievietēm, gan arī vīriešiem, bet vai tāpēc, ka esi viena, kritīsi izmisumā un izvēlēsies vienu no viņiem – vienalga kuru? Patiesībā jau mēs pašas varam uzdot sev šo jautājumu – kāpēc esam vienas – mēs tā vēlamies vai neesam satikušas līdzvērtīgu partneri, bet citādas attiecības nevēlamies?”

34 komentāru
 1. Ir tāda gadu tīkstošiem izkopta tradīcija, kura 21.gs pazaudējusi savu jēgu!
  To varētu nosaukt par – īstā un vienīgā meklējumu!
  Cik es zinu, tad tām drūmi gudrajām un vientuļajām savlaik ir bijuši džeki, un ne viens vien! Līdz ar to, katrs nākošais jau ar piesardzību skatās uz palietotu meiteni…
  Tā pat arī uzskati sakrīt ar Ainas teikto, ka 21.gs sievietes tur ģimenes situāciju labāk nekā daudzums vīriešu, kuri tia laikā, kad sieviete auklē bērnu, strādā, un dara mājas, tai laikā vīrs nodzer kautkur sapelnīto piķi. Līdz ar ot arī jūk ģimenes, un sievietes pāris neveiksmīgu gadījumu rezultātā labāl izvēlas kontrolēt pašas situāciju. Jo ar atbildības sajūtu viņām ir manāmi labāk nekā vīriešiem! A kurš vīrietis grib, lai viņa mājā būtu sieviete ar riekstiem??? Ja nu gadījumā kāds infantīlis!
  Un tā arī ir, ka šī tēma paliek ar vien aktuālāka… jo visi gadu tūksošos veidojušies eksistences likumi tiek mainīti, un cilvēki nespēj pielāgoties! Sievietes grib bosoties, veči negrib uzņemties atbildību! Viss otrādi nekā bija agrāk… un ja jāuz veļ kautkam vaina.. tad es saku ka tas ir dzimumu līdztiesību rezultāts! Kad bija liaks, kad sieviete, bija sieviete, un vīrietis bija vīrietis, tad arī bija iz senis pieņemtie eksistēšanas morālie principi.

 2. Nesaprotu, kur ir loģika – es sev blakus gribetu skaistu( izskatigu) un gudru virieti, kapec vini baidas no skaistas un gudras sievietes???! Es saprotu, ka sievietes un viriesi sava starpa var konkuret – kurs gudraks, kurs skaistaks, bet ne jau partnerattieciibaas…..
  Kadas ir Jusu domas?

 3. Vīriešiem ar zemu pašapziņu liekas, ka skaista un gudra sieviete viņam liks justies kā neglītam muļķim. Bet vispār Aina Poiša izklāsta visus galvenos iemeslus šādu sieviešu vientulībai, ne ko pielikt, ne atņemt. Savas domas par šo tēmu no līdzīga skatupunkta izteicu blogā “par Latvijas sievietēm”.

 4. Man ir gandrīz 30, ir bijusi pieredze attiecībās, tagad varu teikt to, ka ikvienas attiecības ir ko devušas, precīzāk sakot- pieredzi, tagad man vieglāk sev nodefinēt to, kādu vīrieti vēlos sev blakus. Secinājums ir viens, jo paliekam vecākas, jo prasīgākas pret sevi un to otru cilvēku, nevajag man blakus ŠĀDU TĀDU, ka teikt- ķeksīša pēc… Lielākā daļa normālo un ņemamo vīriešu jau ir paņemti… Skumīgi, bet fakts…

 5. Esmu skaista, gudra, naudīga un ar veci pie sāniem, bet reizē esmu maza muļķite, naiva gosniņa un saudzējams kaķēniņs…

 6. miljas,dodiet vechiem rullet,nu gadas paklupt,nu nesanak ka gribetos,ne jau viss uzreiz,tas nak ar gadiem.principa jums nav pacietibas,jums vajag …
  noregulet,nokomandet,pashai aizskriet un atri nokartot kadas lietas,tuliit un uzreiz,pec tam parmest,vai palielities redzi kaa es…pazagjet!un citreiz no labakas gribas palidzet,ielienat it kaa ne sava laucinjaa.
  es domaju virieshiem nav bail no gudram sievietem,vienkarshi vinji redz kadas
  bus sekas,kuram vecim gribas lai vinju komande,vai sieva boss…tur partneri bossi,un ja vel nav taa izcilaa dzirkstelite actinjas…bet auksta aprekjinatiba.skaista,izcili kopta…tur jau viss ir,bet katrs vecis pats veido savas karalienes teelu,pats uzdavina vai iesaka ko nopirkt.
  Ar laiku sieviete iedzen sev uzskatu ka virietis nevelk lidzi,kkads ne tads kadu gribetu,ne ta gjerbjas,nepuzdieno kafeinicas.u.tt.lidzvertigas partner atiecibas..
  ..tas ir retums.ja sieviete ir gudra(iespejams ar pikji) un spej savaldit savas ambicijas,tad vis bus kartiba!
  jaa un jebkursh vecis uzsakot atiecibas kaut uz mirkli,bet iedomajas gjimeni,bernu(s),ediena gatavoshanu u.tt… praktiski uzreiz izverte ir mates instingti vai nee,kas gaidams,sieva bus majas,vai kartejais saiets.
  es ljoti daudz gadu blandos pa halturam,un saskatijies daudz un dazadu gjimenju
  atiecibas,te vienu labu reizi…viena nelielaa majaa,dzivoja tris paaudzes un aug ari ceturtaa…tad ome mus sagaidija un smaidot teica…ai kadi forshi virieshi,vai cik jauki,ko mes sievietes bez jums daritu!..it ka nekas savishkjs,bet tas lika kka sevishkji justies,un darbus padarijam perfekti un atri.Tai majaa valdija atmosfer
  ka rulle virieshi,bet savukart sievietes ir ljoti gudras lapsinjas;)jautriba,miers un saticiba,protams vinjiem noteikti ir kadi kashkjishi,bet tas paliek virieshu zinjaa.sievietes dara savu,virieshi savu!
  esu nolauzis divdesmit chetrus kopdzives gadus,gajis ir dazadi,mana sievinja ir ljoti simpatiska,un komplimentu nekad netrukst,man bija piespiedu karta jatiek gala ar sevi,ar savu greizsirdibu,vinjai ar savu.Bija jaiemacas atlaist ar draudzenem atpusties..ietuset,un nekad neiemineties ka vinja bija divas reizes vairak kaa es,velak tas parvertas gvai katastrofaa,ar dzishanu bij jadzen lai aiziet uz kadu saietu,vai kaffeni,ko nu es par sevi nevaretu sudzeties:)paradokss…tad kad atljauj tad nekur nevajag!taa nu mes viens otru veidojam
  papildinajam,citriz nogrudam majas darbus,viens otram:))redzi vinja,vai es mazak dara!ar laiku viss pamazam sadalas,kas kadus pienakumus veic.Vinja jau redz..ka es negribu,vai esu noguris,bet tomer eju jo tas ir mans pienakums to paveikt…atnak,atnes kafiju,paslavee,pajauta kko tadu no mana darba,ko vinjai bezcerigi izskaidrot,bet tomer patikami!Tad es censhos neizpalikt,un brokastis ,kafija gultinjaa,un puteklju sucejs zobos:)nu protams ja vinjai nav uz darbinju.Mes laikam esam kartigi pastradajushi ar sevi un viens ar otru,neparkapjot varas,draudzibas,prasibu un partneru robezas:)
  miiljas…vechi galva..juus kakls!nu un tad vinjsh divreiz tievaks vai mazaks,vienalga..galva:)))piedodiet par kljudam,vai apravumiem,ir jau nakts un
  acis lip ciet,ja ir jautajumi,es vel te iegriezishos:)buchas jums visam:*

 7. Es gribu satikt skaistu un gudru sievieti, kuru es varētu mīlēt un cienīt un kura ari mani spēs mīlēt un cienīt. man nevajag sievieti, kura GAIDA, ka es viņai visu sniegšu, apčubināšu, vienmēr piekāpšos. Tādu kura neveiks ģimenē morālo teroru, nešantažēs ar seksu, bērniem, nemanipulēs ar manā jūtām, bērniem, draugiem.
  Tādu kura neparazitēs ne morāli ne materiāli. Tādu kura spēj attiecības sniegt ieguldījumu 50%/50% vai tuvu tam. Diemžēl maniem izvirzītajiem kritērijiem neatbilst neviena sieviete.

 8. Varbūt tās , kurām labpatīk sevi uzskatīt par gudrām un skaistām, patiesībā nav nemaz tik gudras un skaistas? Varbūt tur ir tik vien kā iedomīga kaza un čušš?

 9. Skaista gudra čakla…
  Nu ja dzīvē viņa ir bijusi veiksminiece un daudz kas ir izdevies tad neapzināti centīsies arī savu vīrīti darīt laimīgāku, bet tikai ar savām metodēm, kas nav labākais risinājums
  Attiecībās ir ļoti svarīgi piekāpties un piekrist otram…
  Un atzīt ka otram ir taisnība (lai arī šķiet ka 100% ir pašai)
  Lai arī kā to negribētos

 10. Ir sievietes, ne tik skaistas ne gudras, bet lieliski māk atrastst labus partnerus…
  Tā ka, skaista un gudra >> nav nekāda priekšrocība attiecībās

 11. Spuljgjiti! Dikti mīļš komentārs Tev sanācis, paldies (: Vismaz izkliedēji manu bezcerības sajūtu attiecībā uz marsiešu un veneriešu attiecībām, heh.

 12. jā, Spuļģītis pacenties. Man patīk tādi vīrieši, kas tā var aizdomāties, var izrunāt tādas lietas. Lai nav pārpratumu un tad var mīļi dzīvot tālāk.
  Man liekas, abiem dzimumiem vajadzētu vienam par otru labāk domāt. Nevis sākt attiecības ar to, ka jāpierāda, ka neesmu maita utt.

 13. Sievietēm, kas ir apjukušas attiecību dēļ un nesaprot, kur meklējama problēmas sakne tam, ka attiecības nav izdevušās, ka to vispār nav, ka viņa jūtas nelaimīga vai ka partneris jūtas nelaimīgs – visām sievietēm, kas jūt, ka kaut kas nav kārtībā viņu privātajā dzīvē…iesaku izlasīt Robinas Norwood grāmatu “Sievietes, kas mīl par daudz”. Brīnišķīga grāmata, kas palīdzēs iedziļināties sevī un pameklēt atbildes uz jautājumiem, kas iespējams līdz šim pat nav ienākuši prātā. Ne viss, ko izlasīsi, būs domāts tieši tev, jo katras sievietes iekšējā pasaule un attiecību pieredze atšķiras, taču šī grāmata palīdzēs tev paraudzīties uz attiecībām citādāk. Tu noteikti gūsi jaunas atziņas.

 14. Nevēlās vīrieši uzņemties atbildību,vēlās vienīgi satikties, pakniebties ar patstāvigu partneri . Bet tālāk sarunas par nākones vīziju var izslēgt no kopīgām sarunam! Gadiem tas var vilkties un nemainīgi. Lielākā daļa šo paru aprecās, vai dzivo kopā, ja piesakās bērns, tad vīrietim nākās piespiedu kārtā pieņemt lēmumu palikt kopā ģimenē. Sieviešu taču skaistu tik daudz, a ja nu mana liktenīga vēl ir cita… Izmanto.
  Stipras sievietes izvēlās labāk būt bez attiecībām, nekā pities ar šāda rakstura neprecētem Latvijas lielāko vīriešu daļu. Mazs gaužām mazs ir sakarīgi domajošu vīriešu, ar vērtībām Latvijā! Katrs otrais man zināmais precetais vīrietis meklēt mīļako….

 15. Galvenais ir atcerēties, ka visam un katram ir savs laiks. Ja sieviete un vīrietis satiekās un to attīstības stadijas ir dažādas, tad lai kādas tur būtu simpātijas nekas nevar sanākt. Viens vēlas vienu , otrs kaut ko citu … . Bet pa lielākai daļai mēs visi vēlamies vienu un to pašu. Kāds vēlas nopietnas attiecības jau 20 gados, cits 30 vai 40, 50gados, kāds var būt nekad, tā arī var gadīties 🙂

 16. Nu zinu sevi un esmu izvēlīga, protams, gribas man blakus vīrieti, bet nevaru ar šādu tādu. Un tikai , lai būtu arī man neder. varbūt pārāk dauzd gribu, bet labāk viena nevis ar ņuņņu pie sāniem

 17. Piekriitu Ievai-labaak kvalitaate nekaa kvantitaate.Esmu 3 gadus bez attieciibaam jau,kautgan oiedaavaajumi bijushi daudzi.Traucee tas,ka g,imene un draugi domaa,ka esmu noteikti uz sievieteem tendeeta un nesaprot mani:-DTachu manaa stilla nav buut kopaa ar kaadu tikai taapeec,ka bija labs sekss vai taapeec,ka viirietis izskataas kaa Breds Pits ,vai taapeec,ka abiem mums patiik dejot.

 18. Pirmkārt – jāzin, ko grib. Otrkārt – jānovērtē, vai negrib par daudz.

 19. Viņa var būs skaistule, bet ja viņa ir bez mātītes smaržas… tad arī nebūs viņai vīrieša.
  Un jo viņa vairāk apzinās šo trūkumu, jo aukstāka paliek- tad tas ir vispār čau:)

 20. Neesmu izvēlīga,bet manā ceļā ir gadījušies tikai vīrieši, kuriem neinteresē ilglaicīgas attiecības…Esmu pārāk jauns, man bail no attiecībām un bla,bla…Dažbrīd šķiet, ka vīrietis ir nopietns tikai 60 gadu vecumā. :D:D:D

 21. vai ne?? apm. 60 gados kad jau ir gandriiz impotents un nedaudz nolaizas uz zemes. tad gan vajag ruupes un visu paareejo… 😀

 22. ak sii nodraztaaa teema….ari esmu smuka, gudra, seksiiga, sekusaala un nu jau ari laimiga :)))man ari pirms laika vajadzeja izioet cauri latviesu viriesu jeb lupatu pieredzei, tacu esmu veiksmigi atradusi savu ISTO un LIELISKO, un esmu bezgala happyy 🙂 visam smukajaam un gudrajaam noveelu piedziivot isto milu, un nekada gadijumaa, neteereet laiku ar latviesu lohiem,naudetajiem, luzeriem, bomzaariem, slimajiem, kretiniem utt. , jo noteikti satiksiet sev lidzvertigu, LIELISKO 🙂

 23. Arī es esmu viena jau 3 gadus! Arī es esmu gan skaista, gan gudra, gara un slaida!!!!
  Sievietes ir kļuvušas pašapzinīgākas un mērķtiecīgākas, zin ko grib!

 24. Spuļģītis pateica diezgan precīzi. Ja vīrietis jutīsies apbrīnots, un novērtēts, tad viņam arī būs prieks censties. Lai vīrietis censtos sievietes dēl, vīrietim ir skaidri jājūt kāpēc konkrētā sieviete ir izvēlējusies konkrēti viņu – ja viņs kaut vai uz brīdi sajutīs vai nedod dies pieķers, ka sieviete ir kopā ar viņu tikai tāpēc, ka “patreiz nekā labāka nav” – tad tur nekā nebūs.
  Es personīgi uzskatu, ja cilvēki savās attiecībās ir viens pret otru godīgi un ir kopā tāpēc, ka tieša’m grib būt kopā viens ar otru – nevis pagaidu varianta dēl, tad ar nelielu piepūli un atklātumu viss izdosies.
  Savukārt visas seksa šantāžas, materiālās parazitēšanas arī tad, kad nekādu bērnu nav, sievietes uzskatīšana par bezmaksas kalponi parasti pie nekā cita kā vien pie atklātāka vai mazāk atklāta naida nenoved…

 25. Jo spējīgāka ir sieviete, jo augstākas ir viņas prasības. Ja sieviete ir skaista, gudra, ar labu darbu, humora izjūtu, komunikabla utt utt…gatavo ēst…karoč vīrieša sapnis, tad kādēļ viņai samierināties ar vidusmēra tirliņu? Mūsu vīrieši lielākā daļa ir diezgan patizli 🙁 Ir vai nu kačoki, bet padumji, ļoti gudri, bet tad nespimpātiski. Vīrietis var būt lielisks gultā, bet vienkārši briesmīgs ikdienā. + mūsu vīrieši vēl nav izauguši līdz spējai dzīvot attiecībās 50 uz 50, kad abi vienādi strādā un vienādi mājās dara + abi kopj attiecības. Vīrieši grib, lai viņus kopj kā karaļus, bet nesapot – ja sieviete pelna tik pat daudz kā tu, dabrbā pavada tik pat daudz stundu kā tu, tad kādēl viņai pēc atgriešanās mājās vēl jatīra grīdā, jābaro ģiemne un jābūt gatavai uz sexu? Kamēr vīrietis guļ pie Tv un pukst – man bija smaga diena.

 26. vīrietim kas ir veiksmigs karjerā, vajag atpūtu mājās un kāc lai tādu nesagadatu skaista bet paduma sieviete. ja darbs ir intensivs kam tādu padarīt arī mājas dzîvi, ja vieglak ir pajokot ar optimistisku manikīrīti vai frizieri

 27. NAV TAISNIIBA. TAATAD VINAI SMADZENEES IR TOMEER KAADS SUUDS AIZKEERIES. INTELEKTUAALI VINJA VAR BUT “”GUDRA””. TACHU SAUUBOOOS, KA JA SIEVISKIIBAS, SEXUALITAATES VESELIIGAS UN ROZIINES NETRUUXTS-SIEVIETE NAV UN NEVAR BUUT VIENA. TATAD KAUTKAS SADAI “”SMUAKI UN GUDRAI”‘KONKREETI TRUUXT.

 28. Tāpēc, ka: 1) nevajag no sevis taisīt princesi, kurai visiem jādanco apkārt, esi vienkārša un nesamākslota, visādu sieviešu “gudro” žurnālu nesamaitāta, un vīrieši to novērtēs, 2) netraumē nevienu- vīrieti, vecākus, radus un paziņas ar savu psridogudrību , 3) esi sieviete, nevis vidējais dzimums, 4) vnk dzīvo un priecājies par savu esību, nevis mēģini sagrābties visu, bet beigās paliekot pie sasistas siles

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.