ATTĪROŠAS sejas MASKAS – 5 patiesības par tām

Sejas masku lietošana daudzām no mums ir neatņemama ādas kopšanas rituāla sastāvdaļa. Mēs lietojam sejas maskas, kad vēlamies panākt ātru un redzamu rezultātu. Vienas no vispopulārākajām sejas maskām ir tieši attīrošās maskas – piedāvājam tev 5 pašas svarīgākās lietas, kas jāzina, pirms lieto attīrošo sejas masku!

SEJAS ĀDAS TIPS UN MASKAS NEPIECIEŠAMĪBA. Attīrošās maskas pēc būtības ir piemērotas visiem ādas tipiem, atšķiras vienīgi tas, cik bieži un cik ilgi masku lietot. Atšķiras arī masku veidi – ir tādas, kas ir dziļi attīrošas un piemērotas tieši taukainai, problemātiskai ādai, bet ir tādas, kas ir vieglāk attīrošas, saudzīgākas, tās var lietot pārējo ādas tipu īpašnieces.

Ja āda ir taukaina vai problemātiska, attīrošu masku var lietot vienu līdz divas reizes nedēļā. Ja normāla vai kombinēta – vienu reizi nedēļā. Ja sausa – vai nu reizi nedēļā (vasarā) vai reizi divās nedēļās (ziemā). Ja āda ir ļoti jutīga, attīrošu masku var izmēģināt, lieto to līdzīgi kā sausai ādai, taču izvēlies tādu, kas piemērota jutīgai ādai, vai, ja lieto māla masku, tad neturi to tik ilgi, kā citiem ādas tipiem, turi mazāku laiku un vēro savas ādas reakciju! Sausai un jutīgai ādai ir ļoti jāuzmanās, lai maska ādu pārlieki nesausinātu un nekairinātu!

Interesanti ir ar kombinētu ādu – kosmetologi uzsver, ka kombinētas ādas īpašnieces, kurām ir izteiktas atšķirības dažādos ādas laukumos, piemēram, T-zonā āda ir taukaina, bet uz vaigiem izteikti sausa, vajag raudzīties, lai, lietojot masku, nenodarītu pāri savai ādai. Ir divi varianti – pirmais ir izmantot attīrošo masku tikai T-zonai, vaigus neaiztiekot. Otrs – klāt uz visas sejas, bet turēt īsāku brīdi (līdzīgi, kā sausas ādas īpašniecēm).

SAGATAVO SAVU ĀDU! Tas, ka lieto attīrošo sejas masku, nenozīmē, ka āda nav iepriekš jāsagatavo. Tas ir obligāti, lai palīdzētu maskai pilnvērtīgi iedarboties. Sākumā ir jānoņem kosmētika, netīrumi. Vari veikt arī sejas pīlingu, kas ādu sagatavos maskas uzklāšanai, tas gan vairāk attiecas uz taukainas un problemātiskas ādas īpašniecēm. Ļoti labs variants visu ādas tipu īpašniecēm ir tvaika vanniņas, kas atvērs poras un jau uzsāks ādas attīrīšanos – ielej palielā bļodā karstu ūdeni (lai ceļas tvaiks), piepilini kādu ēterisko eļļu (ir ražotāji, kas piedāvā speciālus līdzekļus tvaika vanniņām), liec seju virs bļodas un virsū dvieli. Pavadi šādi kādas 5-10 minūtes, līdz poras averas.

BŪTISKI PAR MĀLA MASKĀM! Ja runājam par attīrošām maskām, tad visbiežām tiek piesauktas un izmantotas tieši mālu maskas. Tas tādēļ, ka māliem ir fantastiskas spējas uzsūkt sevī un absorbēt gan netīrumus, gan lieko sebumu, kas ir uz ādas, gan izvilkt no porām toksīnus. Tomēr – māla maskas būs vispiemērotākās normālai, kombinētai, taukainai un problemātiskai ādai. Ja tev ir sausa vai jutīga āda, tu vari izmantot māla masku, tikai tad izvēlies tādu, kas paredzēta tavam ādas tipam, vai, ja gatavo to pati, neturi pārāk ilgi un, kas ir pats būtiskākais – neļauj maskai pavisam izžūt!

Māla maska ir iedarbīga, kamēr tā ir mitra, tad kad tā sāk izžūt, tā atņem ādai mitrumu un var ādu pārlieku sausināt. Kosmetologi izdala 3 māla masku iedarbības fāzes, no kurām ādai vēlamas ir pirmās divas – pirmā – tu uzklāj mitru masku, tā attīra ādu, uzsūc lieko sebumu, toksīnus, āda paņem no tās vērtīgās vielas. Otrā fāze – maska sāk sažūt – tā stimulē asinsriti, kas ir labi. Pēc šīs fāzes maska jānoņem, jo sākas trešā fāze – maska jau ir gandrīz izžuvusi, kas nozīmē, ka tā sāk atņemt ādai tās mitrumu, sausina ādu un padara to raupju.

VAI PĒC ATTĪROŠĀS MASKAS LIETOT CITU MASKU? Ja tava āda ir taukaina vai pat problemātiska, pēc attīrošās maskas tev nav nepieciešama cita veida maska, pietiks, ja ādu tonizēsi un uzklāsi viegli mitrinošu krēmu. Taču, ja tava āda ir kombinēta, normāla vai sausa, tad pēc attīrošās maskas vari izmēģināt, piemēram, mitrinošu masku, kas ādu kārtīgi pabaros. Taču kosmetologi brīdina – jutīgas ādas īpašniecēm gan jābūt uzmanīgām, jo divas šādas skaistuma procedūras jutīgo ādu var pārlieku kairināt.

KAD IR LABĀKAIS LAIKS SEJAS MASKAI? Labākais laiks attīrošajām (starp citu – arī cita veida) sejas maskām ir agras vakara stundas – ap plkst. 18.00 vai 19.00, bet katrā gadījumā ne vēlāk par 21.00, jo tad ķermenis un āda jau palēnām ieiet nakts režīmā, sāk pašattīrīties un atjaunoties.

 
2 komentāru
  1. Esmu kombinētas ādas tipa īpašniece un daru ar maskām tā – māla maska T-zonai, uz vaigiem – mitrinoša maska.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.