10 iemesli, kas NEĻAUJ tev gūt PANĀKUMUS ne darbā, ne dzīvē

Ja arī tev šķiet, ka dzīvē ne viss notiek tā, kā tu vēlētos, ir vērts padomāt, vai tev gadījumā nepiemīt tendence pašai to visu provocēt? Varbūt pastāv lietas, ko tu dari nepareizi, kas traucē tev gūt panākumus un dzīvot tā, kā tu vēlētos? Psihologi, sadarbībā ar karjeras speciālistiem ir izstrādājuši 10 sievietēm raksturīgus paradumus, kas neļauj kļūt veiksmīgām, virzīties pa karjeras kāpnēm, veidot un attīstīt savu dzīvi.

TU UZTRAUCIES PAR TO, KO NEVARI MAINĪT. Tu domā par to, kā būtu, ja būtu. Par to, ko vajadzēja darīt tā vai nedarīt šitā… Bet tas viss ir pilnīgi nevajadzīgi. Tas tev nedod absolūti neko! Tas tikai atņem laiku, ko tu varētu veltīt, lai izdarītu kaut ko jaunu, kaut ko labāku. Tu neesi likteņa pavēlniece un arī laiku nespēj pagriezt atpakļa, tādēļ, varbūt ir jābeidz cepties par to, ko izmainīt nav tavos spēkos?

TU PADODIES, KAD KĻŪST PAR GRŪTU. Ja visi padotos tad, kad kļūst grūti, neviens neko ievērojamu uz šīs pasaues nesasniegtu. Reti kad lielas lietas un panākumi tiek pienesti uz zelta paplātes. Vairumā gadījumu tie jānopelna pašai ar savu darbu, kas visbiežāk nav viegls. Ja tu padosies, kad kļūs grūti, tu vienmēr apstāsies pusceļā.

TU SEVI UZTVER PĀRĀK NOPIETNI. Tu nemāki pasmieties par sevi. Vēl jo vairāk – tu uzskati, ka tas ir tabu, tu esi neaizskarama. Taču tā nav. Par sevi pasmieties ir tas, kas cilvēkam spēj ļaut saglabāt dzīvesprieku un optimismu. Tā ir spēja sev atzīt, ka esi kaut kur kļūdījusies, ka esi tikai cilvēks.

TU ESI UZSTĀDĪJUSI NEREĀLUS MĒRĶUS. Ja tavi mērķi ir lieli un ambiciozi, tas ir labi, Taču, ja tev absolūti nav skaidrs, kā tos sasniegt, nav stratēģijas, tad var teikt, ka tie ir nereāli. Un tādiem mērķiem ir tendence izgāzties, jo tu nejutīsi rezultātu un agrāk vai vēlāk padosies.

TU KONCENTRĒJIES UZ SAVĀM VĀJĪBĀM. Tu redzi tikai savas vājības, bet aizmirsti, ka tev ir arī stiprās puses. Mums katrai ir gan vienas, gan otras. Reizēm ir tā, ka to izmainīt ir prakstiski neiespējami. Un varbūt nevajag. Varbūt vislabākais, koa vari darīt, ir attīstīt to, kas tev ir stiprs, un beigt šaustīt sevi par to, ko tāpat nevari mainīt.

TU NEKAD NEIZKĀP NO SAVAS KOMFORTA ZONAS. Tu dzīvo savā šaurā, mazā pasaulītē, kurā jūties ērti, Tu automātiksi noraidi jebko, kas liktu tev izkāpt no šīm ērtībām. Līdz ar to tu, iespējams, noraidi piedāvājumus, kas ļautu tev daudz sasniegt, tikai tādēļ, ka patiesībā baidies…

TU UZTRAUCIES PAR TO, KO CITI DOMĀS. Šī ir lieta, no kuras ir grūti atbrīvoties, bet, kad to izdodas izdarīt, dzīvot kļūst ne tikai vieglāk, bet dzīve šķiet skaistāka un baudāmāka. Un līdz ar to nāk arī panākumi un paveras jaunas iespējas. Te vietā ir padomāt, kam tu dzīvo – sev vai citiem? Visiem laba nebūsi nekad, un nezin vai tas maz ir vajadzīgs…

TU FOKUSĒJIES TIKAI UZ SEVI. Tu ej uz savu mērķi, lai vai ko tas prasītu. Jā, tas reizēm ir labi, taču, tikai tad, ja dēļ tevis necieš citi cilvēki. Ja tu nebūvē savus panākumus uz citu neveiksmēm un nelaimi. Jā, jā, tā ir gana filosofiska tēma, taču reizēm ir vērtīgi par to aizdomāties.

TU RUNĀ SLIKTU PAR CITIEM. Tu esi skaudīga, neiecietīga, nejauka. Tev patīk runāt par citiem, aprunāt un klačoties. Tas viss paņem ļoti daudz tavas enerģijas, tavu domu un laika. Tā vietā tu varētu nodarboties ar produktīvākām lietām sevis pašas labā.

TU SALĪDZINI SEVI AR CITIEM. Vienmēr būs kāds, kurš sasniedzis vairāk, kuram iet labāk. Jo mēs taču šajā pasaulē esam tik daudz. Brīdī, kad beigsi par to domāt un salīdzināt sevi ar citiem, tu spēsi pievērsties savai dzīvei pilnvērtīgi un arī sasniegsi vairāk. Jā, tieši tik vienkārši!

2 komentāru
  1. Man jau liekas, ka tās pārdomas par to, ko “vajadzēja darīt tā vai nedarīt šitā”, ir labs veids kā mācīties no savām kļūdām un, iespējams, tās neatkārtot. Apsēstība ar pagātnes analizēšanu ir cita lieta.
    Padošanās, kad ir par grūtu ir sarežģīta lieta, jo dažkārt atkāpšanās ir pareizais rizinājums, kad esi uzņēmusies par daudz vai saproti, ka tā nevar turpināties.
    Vājības var mainīt, bet noteikti par tām nevajag sevi šaustīt. 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.