7 matu pārvērtību procedūras salonos – SOLĪJUMI un PATIESĪBA

Tie laiki, kad dāmas pie friziera devās vien tādēļ, lai matus tikai apgrieztu vai nokrāsotu, jau sen ir aiz muguras. Mūsdienās frizieru saloni ir kļuvuši par vietu, kur mēs savus matus ne tikai padarām košākus vai piešķiram tiem vēlamo griezumu, bet arī – kopjam tos. Salonos piedāvāto brīnumaino matu pārvērtību procedūru daudzums ir tiešām iespaidīgs. Lielākā daļa no tām sola mūsu galvas rotu padarīt perfektu – biezu, spīdīgu, vijīgu un veselīgu. Taču – vai tiešām tas ir tik vienkārši? Šoreiz apkopojām 7 populārākās matu pārvērtību procedūras un skaidrojām – vai tās ir tikai reklāmas triks, vai tiešām – patiesība?

PROCEDŪRAS AR SUPER-IEDARBĪGAJĀM MATU MASKĀM. Norise un solījumi
– frizieru salonu reklāmās bieži dzirdami solījumi par perfektiem matiem, kurus var iegūt, ja vien ļaujas brīnumainām matu maskām un dažādiem matu SPA rituāliem. Viena šāda matu kopšanas reize un tava galvas rota kļūs nepārspējama. Patiesībā – nevienai matu maskai nav pa spēkam pilnībā izārstēt bojātus matus. Matu maskas, lai vai cik labas arī nebūtu, ir paredzētas tikai un vienīgi matu izskata uzlabošanai. Protams, šīs ir labas procedūras, kuras tavai galvas rotai noteikti patiks, taču nevajag no tām gaidīt brīnumus. Ja rocība atļauj – ir vērts reizi pa reizei palutināt savus matus ar kādu SPA procedūru, taču vienmēr atceries – līdzīgi lutināt tu tos vari arī mājas apstākļos. Labas matu maskas ieklāšana matos, galvas ietīšana polietilēna maisiņā un dvielī, plus pāris stundas brīva laika dos visai līdzīgus rezultātus izslavētajām salonu procedūrām.


PROCEDŪRA PRET MATU IZKRIŠANU – DARSONVALIZĀCIJA. Norise un solījumi –
procedūra tiek veikta izmantojot īpašu aparātu, ar kura palīdzību tiek apstrādāta galvas āda. Procedūras rezultātā tiek veicināta asinsrite, līdz ar to matu saknītes tiek labāk apgādātas ar barības vielām. Rezultāti – matu izkrišana samazinās, mati ataug kupli un biezi. Patiesībā – darsonvalizācija tik tiešām ir noderīga procedūra visām, kas saskārušās ar matu izkrišanas problēmām. Tomēr – šī nav brīnumprocedūra. Jā, ja piekopsi šo procedūru kursa veidā (apmēram 10 un vairāk reizes), tad vari panākt labus rezultātus, taču tikai ar nosacījumu, ka būsi „atradusi” to iemeslu kādēļ tavi mati izkrīt. Iekams netiksi galā ar pašu problēmas izraisītāju, arī no darsonvalizācijas nekādas jēgas nebūs. Otra lieta – tavi mati šīs procedūras rezultātā var ataugt tikai tik biezi, kādi tie bijuši pirms izkrišanas, biezāki tie palikt nevar, jo mums katrai uz galvas ir tieši tik daudz matu cik ir – to mainīt nav pa spēkam nevienai matu apstrādes procedūrai.

PROCEDŪRAS AR INFRASARKANO UN ULTRASKAŅAS STAROJUMU. Norise un solījumi –
ultraskaņa iedarbojas uz matiem visā to garumā, atver zvīņas un ļauj jebkuram līdzeklim labāk iesūkties matos, savukārt infrasarkanā procedūra vairāk paredzēta matu saknītēm – tās tiek stiprinātas un veicināta matu augšana. Abas procedūras kopā spēj atjaunot bojātus matus un stimulēt veselīgu to augšanu. Patiesībā – nekādi ļoti pārsteidzoši un elpu aizraujoši rezultāti no šīm procedūrām uzreiz netiek gūti. Rūpīga šo procedūru piekopšana ilgtermiņā (kursa veidā) protams spēj uzlabot matu stāvokli, taču ne padarīt tos perfekti veselus. Ja mati ir stipri bojāti, vienīgais ceļš, kā tos izveseļot ir ataudzējot! Turklāt – līdzīgi kā ar jau minēto darsonvalizāciju – arī infrasarkanā procedūra spēj stimulēt matu saknītes, taču nespēj radīt jaunas (to, starp citu, nespēj nekas, ja nu vienīgi ķirurģiska iejaukšanās)! Tas nozīmē – tavi mati nekļūs izteikti biezāki, jo tas vienkārši dabiski nav iespējams.

PROCEDŪRA PERFEKTIEM MATIEM – MATU LAMINĒŠANA. Norise un solījumi –
mati tiek pārklāti ar īpašu aizsargkārtu jeb plēvīti. Tie kļūst spīdīgi, gludi, mazāk elektrizējas. Solījumos tiek uzsvērts, ka mati pēc šīs procedūras kļūst perfekti – veseli, biezi un elastīgi. Patiesībā – šī procedūra pēc būtības ir veicama vien pilnīgi veseliem matiem. Spēcīgi bojātu (sevišķi balinātu) matu īpašniecēm ieteicams uzmanīties, jo var gadīties, ka efekts ir īslaicīgs, taču pēcāk matu stāvoklis paliek vēl netīkamāks. Vilšanos var piedzīvot arī tās, kas cer, ka mati laminēšanas rezultātā kļūs taisni – laminēšana nav matu taisnošana! Jā, šīs procedūras rezultātā mati kļūs gludāki, taču – ne taisnāki. Turklāt – procedūras rezultāti ir ļoti īslaicīgi – jo biežāk matus mazgā, jo ātrāk iegūtais rezultāts zudīs.

DABĪGĀS PROCEDŪRAS – BIOKRĀSAS UN BIOILGVIĻŅI. Norise un solījumi –
biokrāsas un bioilgviļņu procedūras tiek pasniegtas kā nekaitīga alternatīva ķīmiskajām matu krāsām un ierastajiem ilgviļņiem. Skaisti un koši vai sprogaini mati – tos nemaz nebojājot. Jau izklausās pārāk skaisti, lai būtu patiesi – vai ne? Patiesībā – biokrāsas un bioilgviļņi nebūt neder visām. Ja esi savus matus krāsojusi ar ķīmiskajām krāsām vai apstrādājusi ar ierastajiem ilgviļņiem, tad zini – biokrāsas un ilgviļņu iedarbība uz tevi var būt visai neprognozējama. Piemēram, ar biokrāsu palīdzību praktiski nav iespējams nokrāsot sirmus matus, tāpat nav iespējams iegūt izteikti gaišāku matu krāsas toni. Un vēl – ar biokrāsu nekad līdz galam nevarēsi precīzi paredzēt, kāds krāsas tonis izveidosies tieši uz taviem matiem, vēl jo vairāk – ja tie iepriekš krāsoti ar ķīmiskajām krāsām. Savukārt bioilgviļņi nebūs piemēroti cietu un nepaklausīgu matu īpašniecēm. Tātad – ja tavi mati ir pilnīgi veseli un nav ķīmiski apstrādāti – vari izmēģināt bio līdzekļus, citos gadījumos – labāk rūpīgi konsultējies ar frizieri!

PROCEDŪRA TAISNIEM MATIEM – KERATĪNA TAISNOŠANA. Norise un solījumi –
procedūras norise vienkārša – frizieris ieklāj matos taisnojošo līdzekli un apstrādā tavus matus ar karstumu. Solītais rezultāts – mati kļūst perfekti taisni, spīdīgi un gludi. Patiesībā – jo ilgāk šī procedūra ir pieejama pie mums Latvijā, jo lielākas ir diskusijas par tās kaitīgumu vai nekaitīgumu cilvēka veselībai, un nepieciešamību vispār. Kopumā var teikt – cik frizieru un kosmētikas ražotāju, tik viedokļu. Starp citu – arvien vairāk frizieru atsakās veikt šīs procedūras. Neiedziļinoties procedūras kaitīgumā vai nekaitīgumā tavai veselībai, skaidrs ir viens – arī šī procedūra dod rezultātu vien uz noteikti laiku. Jo biežāk matus mazgāsi, jo īslaicīgāks būs sasniegtais rezultāts. Turklāt, līdzīgi kā ar matu laminēšanu – arī pēc keratīna taisnošanas (pēc tam kad rezultāts jau zudis) var gadīties, ka matu stāvoklis kļūst netīkamāks kā pirms procedūras…

PROCEDŪRA – MATU GRIEŠANA AR KARSTAJĀM ŠĶĒRĒM. Norise un solījumi –
procedūras laikā matu griezums tiek veidots izmantojot īpašas karstās šķēres vai žileti. Ideja – mata galiņi tiek „aizkausēti” ciet, tiek apturēta matu šķelšanās un visas vērtīgās vielas paliek matā. Mati kļūst spēcīgi, spīdīgi un elastīgi. Patiesībā – šī ir laba procedūra, taču arī – ne brīnumprocedūra. To, cik veselīgi kļūs mūsu mati tomēr nosaka tas, ko mēs lietojam uzturā, kā kopjam matus un vai nedarām tiem pāri kādos citos veidos. Regulāra matu apgriešana ar karstajām šķērēm tiešām var padarīt matus veselīgākus, kā arī apturēt matu šķelšanos. Tomēr no vienas procedūras gaidīt brīnumus nevajadzētu. Turklāt – procedūra arī nelīdzēs, ja mati nevis šķeļas, bet lūzt trausluma dēļ. Trauslos matus var izārstēt vienkārši ataudzējot!
Tātad – izvērtējot dažādās salonos pieejamās matu pārvērtību procedūras, kļūst skaidrs – vislabākie līdzekļi skaistiem matiem ir tie paši vecie – veselīgs darba un atpūtas režīms, sabalansēta ēdienkarte, maksimāla stresa situāciju apiešana, kā arī, protams, pienācīga un piemērota matu kopšana. Visas salonos piedāvātās brīnumainās pārvērtību procedūras var tikt uzskatītas par šo skaistumu papildinošām, taču rūpīgi izvērtējot – vai man tas tiešām ir nepieciešams, vai es no tām būšu ieguvēja?

10 komentārs
 1. Piekrītu – esmu mēģinājusi kaut kādu super masku, ko man lika matos un apstrādāja vēl ar ultraskaņu – nekādas baigās izmaiņas nejutu. Bija mati mīkstāki, bet tādi tie ir arī, ja vienkārši mājās masku ielieku. Tas bija piedāvājums caur kopā pirkšanas portālu, tapēc dārgi nemaksāja.

 2. Ar tām biokrāsām trakākais ir tad, ja pēc tam gribas atkal ar normālo krāsu – vot tad var zilie brīnumi sanākt! Tas jau līdzīgi kā ar hennu kad krāso!

 3. Raksts ir labs, bet man gribētos dzirdēt viedokli par procedūru ar biolustre? Šinī gadījumā rezultātu nesola uzreiz, bet ilgtermiņā?
  http://[cenzēts]biolustre.lv/
  Vai kāda ir lietojusi ilgtermiņā un kādas atsauksmes?
  Diemžēl forumos maz viedokļu par šo kosmētiku.
  Apsveru iespējas iegādāties, bet trūkst praktiskās pieredzes un vai ir ieguvums. Varbūt portāls “Es pati” varētu sīkāk pavērtēt šo pakalpojumu.

 4. Esmu vienu reizi šo procedūru veikusi. Nu teikšu tā-pirmajā dienā man likās,ka mati tiešām labāk izskatās, bet pie sevis jau nodomāju, ka redzēs, kādi tie būs pēc pirmās mazgāšanas un manas veidošanas. ņemot vērā, ka matus krāsoju/balinu kopš 16 gadu vecuma, tātad apm. 15 gadus, tad kopumā esmu apmierināta, liekas, ka tie ir kļuvuši veselīgāki (nu tie jaunie,kas izaug, noteikti.ar šķeltajiem galiem jau neko-tāpat jāgriež). Es domāju, ka drīz veikšu procedūru atkal. Bet NAV tā, ka matiem pavisam cits skats momentā un liktos, ka mūžā nebūtu šķēlušies utt. 🙂

 5. Man jau šķiet, ka visas šādas procedūras ir ok, tikai no tām nav ko gaidīt baigos brīnumus. Mati, ja ir sabojāti, tad ir sabojāti – mani garie bojātie mati atveseļojās vienīgi ataudzējot un godīgi – tas aizņēma apmēram 3 gadus… Pārējais ir tikai palīglīdzekļi!

 6. Paldies par komentāriem, bet es domāju iegādāties un mājas lietot biolustre, tomēr sanāk lētāk un ka runāju ar frizieri, viņa teica, ka droši mājas var lietot. Nu mēģināsim 🙂

 7. Mājās pirms matu mazgāšanas ar fēnu (zemāko temperatūru) vai siltu dvieli un kokosriekstu eļļu (ne pienu) un aidā matu laminēšana :D. Ij bio, ij lēti. NB: Likt tikai galos, nekad saknēs. Un tie, kas man tagad stāstīs par tauku kristāliem var iet slaidā ierindā uz mazmājiņu.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.