6 lielākās KĻŪDAS skaistuma kopšanā

Mazliet par ilgu, mazliet par daudz, mazliet par spēcīgu. Tās ir liktenīgās kļūdas, par kurām var nākties maksāt ar skaistumu. Esi izglītota un nekļūdies!
SEJAS SKRUBĒŠANA
Mūsu mātes jau no agras bērnības daudzinājušas, lai kārtīgi nomazgātu rokas, tās rūpīgi jāberzē. Un tev, kura jau sen ir liela meitene, tas apziņā iesēdies tik dziļi, ka, izvēloties skrubi, neviļus paņem to, kas ir visabrazīvākais. Ja berzt, tad berzt – lai jūt! Aizmirsti! Šāda taktika bija laba roku mazgāšanai, bet ne sejas kopšanai. Skrubis jālieto piesardzīgi un ļoti akurāti. Citādi iegūsi gan tīrību, gan arī bojātu ādu.
Pirms skrubēšanas nomazgā seju ar attīrošu līdzekli un tad vieglām apļveida kustībām iemasē skrubi. Kustībām jābūt maigām – nestaipi un neberzē ādu. Centies ievērot sejas līnijas (kustību sāc no sejas vidus virzienā uz deniņiem). Noskalo seju un uzklāj mitrinošu vai barojošu krēmu. Vai arī uzliec nomierinošu masku. Ja āda pēc procedūras sūrst, tas nozīmē, ka skrubēšana bijusi pārāk intensīva vai arī skrubī ir kāda sastāvdaļa, kas tavai ādai nepatīk.
Turklāt ievēro, ka seju drīkst skrubēt ne biežāk kā reizi nedēļā vai divas, ja āda ir ļoti taukaina.
MATU KRĀSOŠANA
Kā jau ar visām nopietnām skaistuma procedūrām, arī matu krāsošanu vislabāk uzticēt profesionālim. Bet, ja tu izlem iztikt pašas spēkiem, darbojies atbildīgi.
Vispirms tiec skaidrībā, ko vēlies panākt. Ja tava iecere ir mainīt matu krāsu – padomā, kā izskatīsies ar jauno galvas rotu. Ne vienmēr gaišai sejas ādai piestāv melnas cirtas, bet tumšām uzacīm – blondas.
Atceries, ka taviem matiem jau ir pamatkrāsa un gala efekts var atšķirties no tā, ko redzi attēlotu uz kārbiņas. Tāpēc labāk pērc krāsu veikalos, kur pieejamas speciālistu konsultācijas.
Ja krāso matus atkārtoti, ņem vērā, ka katram ražotājam ir sava ķīmiskā matu krāsas formula, tāpēc labāk izmanto vienmēr viena ražotāja izstrādājumus. Tas ļaus izvairīties arī no nepatīkamiem pārsteigumiem, ka katru krāsošanas reizi tava matu rota iegūst citu nokrāsu, dažreiz pat radikāli atšķirīgu. 
Pirms krāsošanas veic testu, vai tev pret izvēlēto krāsu nav alerģijas. Uz rokas locītavas uzliec nedaudz krāsas, ja nokrāsotā vieta nav apsārtusi, kamēr tu visu sagatavo procesam, viss kārtībā.
Pirms krāsošanas matus nemazgā, jo tauku kārtiņa aizsargā ādu un matus no pārāk aktīvas ķīmiskas iedarbības. Krāsas tonis tādēļ nemainās, tas būs tikpat intensīvs, kā krāsojot tikko mazgātus matus. Toties kaklu, pieri un ausis var ieziest ar taukainu krēmu, lai tie nenokrāsotos. Sagatavo visu nepieciešamo – otiņu, trauciņu un cimdus. Sadali matus pa daļām un tos, kurus uzreiz nekrāsosi, saspraud uz augšu, lai netraucē. Uzmanīgi izlasi instrukciju un ķeries pie darba.
Kad krāsa matos, uzņem laiku, cik ilgi tā jātur. Ieteikto laiku pārsniegt nav vēlams, krāsa spilgtāka vai noturīgāka nepaliks, bet matus gan vari sabojāt. Šī ir biežāk pieļautā kļūda, kāpēc mati kļūst nespodri un tādi, kā pēdējo dvašu izpūtuši. Pirms pamācībā noteiktā laika galva jāmazgā vien tad, ja rodas sajūta, ka mati uzkarst.
Pēc krāsošanas izmanto speciālus, krāsotiem matiem piemērotus šampūnus, jo tie padarīs to noturīgāku.
Un nekad nekrāso matus ar krāsu, kuras iepakojums ir bojāts vai kurai beidzies derīguma termiņš!
SEJAS TĪRĪŠANA
Ieraugot uz sejas kārtējo pūtīti, gluži vai nagi niez ķerties tai klāt. Tomēr atturies! Tu lieliski zini – ja vakarā veiksi nelielu tīrīšanu pašas spēkiem, no rīta seja izskatīsies vēl sliktāk. Ja pūtīte ir iekaisusi, mēģinot to izspiest, baktērijas var nokļūt asinsritē un drīz vien tavā sejā parādīsies vēl citas iekaisušas pumpiņas. Turklāt sastrutojušas pūtītes pēc sadzīšanas var atstāt manāmu rētiņu. Tāpēc, ja jūti vajadzību atbrīvoties no nelegālajām iemītniecēm uz savas ādas, pieraksties pie kosmetologa.
Ja nu tomēr seju tīrīt vēlies pati, vismaz ievēro dažus piesardzības ieteikumus. Nomazgā seju un notīri ar kādu attīrošu līdzekli. Un mazliet paturi seju tvaikos (vislabāk izmantot kumelīšu tēju, kam piemīt antiseptiskas īpašības), lai atveras ādas poras. Nogriez nagus, aptin pirkstus ar tīru salveti un izspied tikai tās pumpiņas, kurām skaidri redzami baltie gali. Pēc tam nodezinficē ādu ar antibakteriālas iedarbības toniku. Bet vēl labāk – uzliec savelkošu un dezinficējošu sejas masku.
SASARKUŠAS ACIS
Sasarkušas acis parasti rodas no iepriekšējā dienā nenotīrītas tušas, pārāk ilgas sēdēšanas pie datora vai miega trūkuma. Nav svarīgs iemesls, bet tavs izskats ir visai skumjš. Trakākais, ka acu apsārtumu nevar nomaskēt ar kosmētiku. Te jāņem talkā medicīna. Lieliski palīdz acu pilieni, piemēram, Visine. Tikai atceries, ka pārāk bieži tos lietot nevajadzētu, jo to iedarbība ir asinsvadu sašaurinoša, turklāt tie paredzēti tikai pilnīgi veselām acīm. Vari izmēģināt arī kādus citus aptiekā nopērkamos acu pilienus, kas mazina apsārtumu, taču vienmēr ievēro – tie jāizlieto konkrētā laikā (parasti mēneša vai divu laikā), līdz tiem beidzas derīguma termiņš. Un dienā, kad acis sagurušas, centies lietot mazāk acu kosmētikas. Maskēšanās nolūkos krāso spilgtākas lūpas un uzvelc blūzīti ar dziļāku dekoltē.
DZELTENI ZOBI
Šķiet, kāds gan sakars skaistumkopšanai ar zobiem. Tomēr, lai cik perfekts būtu tavs tērps, lai cik izsmalcināta lūpukrāsa un piemīlīgs smaids, tas viss var būt pa tukšo, ja zobi ir neglīti dzelteni.
Tāpēc, ja pamani, ka smaids vairs nav žilbinošs, dodies pie zobu higiēnista. Lai zobi baltāki, atsakies ikdienā no smēķēšanas pauzēm (uzlabosi arī veselību) un kafijas (it sevišķi šķīstošās). Arī tēja var dzeltināt zobus. Lai tie izskatītos baltāki, līdzēs arī pareiza lūpukrāsas toņa izvēle. Izvairies no brūnām un siltu toņu krāsām, tā vietā izvēlies sarkanu vai rozā. Mierinājumam šāda ziņa – kā apgalvo zobārsti, nedaudz dzeltenīgi zobi ir veselīgāki par sniegbaltajiem.
SMARŽU LIETOŠANA
Sievietes vizītkarte ir viņas smaržas. Tāpēc tās jāizvēlas rūpīgi. Klasiska kļūda, ko pieļauj vairākums sieviešu, ir pārāk daudz lietotas smaržas. Ar laiku pie savām smaržām pierodam, tāpēc ir viegli pārspīlēt. Tiek uzskatīts, ka vīrieša smaržas jāsajūt, pirms viņš tuvojas, bet sievietes, kad viņa jau pagājusi garām.
Tāpēc smaržojies pareizi. Eksperti iesaka smaržas izpūst gaisā – sev priekšā – un iziet cauri aromāta mākonim. Ļoti labi smaržas saglabājas matos – sapurini tos smaržu mākonī. Ja vēlies būt taupīgāka, uzpūt nedaudz smaržu uz roku delmiem un pazodes. Spēcīgāk aromāts būs jūtams uz pulsējošām vietām. Bieži grēkojam, mēģinot iesmaržināt sava apģērba apkaklīti – tā to tikai sabojāsi. Turklāt dzelteni pleķi uz baltas apkaklītes neizskatās estētiski.
Atceries, ka smaržas nedrīkst lietot pirms solārija, jo sauļojoties iesmaržinātajās vietās var veidoties neglīti pigmentācijas plankumi.

9 komentāru
  1. Mana friziere saka, ka viss drogu matu krāsu klāsts ir nāve mušām. Un runājot par dzelteniem obiem – man gan liekas, ka tieši tām dāmām, kas uztriepušas to asinssarkano lūpeni, iedzeltenie zobi sevišķi izceļas.

  2. Vēl arī varētu pieminēt smieklīgo “ķiveres” krāsojumu – pūderkrēma noziesta seja, bet kakls un dekoltē zona pilnīgi citā krāsā. Dažreiz tas tiešām ir ļoooti nepievilcīgi, bet iespējams, ka cilvēks pats to nemaz nezina un neredz. Pie kāda apgaismojuma vislabāk krāsoties?

  3. a ko darīt ar tām pūtītēm, ja nākamajā dienā ir svarīga tikšanās vai randiņš? balta pūtīte izskatīsies drausmīgi, a izspiesta un akurāti nomaskēta izskatīsies drusku labāk, tāka spiežam akurāti….:)

  4. Padomiņš!
    Iesaku vislabāk krāsoties (dienā) sēžot pret logu lai dienas gaisma spīd tieši sejā. Tad jūs precīzi zināsies kā izskatīsieties izejot ārā. Bet ja ārā ir tumšs, tad vislabāk izvēlieties krāsoties pie dienas gaismas spuldzes vai vienk. pie gaišas spuldzes un atrast īsto vietiņu lai gaisma apņem visu seju vienmērīgi, pretējā gadījuma tajā sejas pusē, kur būs ēna meikaps būs tumšāks . Ieteiktu labāk nekrāsoties sliktā(izteikti dzeltenā) apgaismojumā, jo tad viss meikaps izskatīsies pārāk tumšš (tonālais tai skaitā), pleķains un nevienāds, jo tādā apgaismojumā grūti saskatīt visas sīkās detaļiņas, un kur nu vēl ar vienu aci 😉

  5. Par Visine man acu ārste atklāja, ka to var lietot vienīgi VESELĀM acīm, kurām nav nekādu sūdzību vai vainas. Par zobiem piekrītu, ka balinātie zobi ir trauslāki nekā nebalināti, tā ka viela pārdomām, lai nesanāk pārcensties.

  6. ha! Atgriežos pie raksta, jo atcerējos, kas te rakstīts. Vakar kā reiz gadījās skāde ar samržu pleķīšiem uz caurspīdīgās blūzītes, kaut gan biju smidzinājusi smaržu tikai matos un skrējusi cauri smaržu mākonim. Laikam mākonis būs bijis tāds paprāvs 🙂

  7. beidziet pļurkstēt….ja vecis jūs mīlēs,tad mīlēs kādas esat ,nevis dēļ caura acu zoba,kurš aizmālēts ar plastikāta pogu……………….

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.