10 dekoratīvās kosmētikas KĻŪDAS, kas liek tev izskatīties VECĀKAI

Meikapa mākslinieki sniedz padomus, ko NEDARĪT, ja vēlies, lai tava āda izskatītos jaunāka un starojošāka.

1. Ļoti biezs un sedzošs tonālais krēms.
Bieza tonālā krēma kārta ir pats pirmais solis, lai tu izskatītos vecāka, nekā patiesībā esi. Tā vietā labāk izvēlies šķidru tonālo krēmu vai tonētu mitrinošo krēmu. Pēc tā uzklāšanas ar sūklīti maigi sapliķē problemātiskās vietas, kur krēmam būtu tendence uzkrāties, piemēram, pieres un deguna krunciņās. Lai gan varētu šķist, ka šis padoms nav loģisks (kā gan es nosegšu ādas negludumus, neizvēloties sedzošu pūderkrēmu), tomēr noslēpums slēpjas tur, ka āda, kas ir labi mitrināta un ir svaiga, izskatās daudz jaunāka nekā acīmredzami bieza krēma kārta.

2. Pārāk gaišs vai tumšs tonālais krēms.

Par ādu gaišāks tonālais krēms izceļ sākās līnijas un krunciņas, tas pats attiecas uz pārāk tumšu tonālo krēmu. Izvēlēties sejas tonim atbilstoša toņa tonālo krēmu ir liela māka, to darot vēlams konsultēties ar speciālistu, kas palīdzētu. Labs tonālais krēms ir tavam sejas tonim atbilstošs, iespējams ar mazliet siltāka toņa piesitienu, un vēlams, gaismu atstarojošs. Šāds tonālais krēms radīs iespaidu, ka tava sejas āda mirdz. Vēl kas – atceries, ka vasarā, kad āda iesauļota, un ziemā, kad tā sauli tik bieži neredz, tonālā krēma toņi var ļoti atšķirties!

3. Pamatīga korektora kārta uz tumšajiem lokiem zem acīm.
Āda zem acīm ar gadiem kļūst arvien plānāka, un meikaps uz tās izskatās aizvien izteiktāks. Labāk izmanto otiņu, ar ko iestrādāt korektoru, lai tas neizceltos.

4. Pūderis, klāts pa visu seju.
Pūderis noder gadījumos, lai matētu deguna un zoda spīdumu, taču uz citām sejas daļām tas var uzsvērt krunciņas un likt ādai izskatīties sausai. Vienīgie gadījumi, kad pūderi vari izmantot visai sejai, ir profesionālas fotosesijas, bet arī tad ir likums – ap acu zonu pūderi neliek!

5. Nepareizi uzklāts vaigu sārtums.
Labāk būs, ja uzklāsi vaigu sārtumu savu vaigu augstākajā punktā, turklāt pietiekami tālu no deguna. Klāj sārtumu virzienā uz augšu – tā, lai būtu nosegts viss vaiga kauls. Izvairies no intensīviem vīna vai kanēļa toņiem, labāk izvēlies neitrālu un ļoti dabisku toni – tas piešķirs sejai īstās krāsas.

6. Neprecīza lūpu kontūra.
Izvēlies dabisku toņu lūpu zīmulīšus un mazliet paspilgtini savu dabisko lūpu kontūru, lai piešķirtu lūpām izteiktāku formu.

7. Ļoti koša lūpukrāsa.
Košas un tumšas krāsas, vai arī metāliska spīduma lūpukrāsas ir pārāk intensīvas, un lūpas vizuāli kļūst šaurākas. Labāk izvēlies neitrālu un dabisku toni, vai vēl labāk – izvēlies lūpu spīdumu.

8. Melna skropstu tuša uz apakšējā plakstiņa skropstām.
Tuša, klāta uz apakšējā plakstiņa skropstām, uzsver tumšos lokus un smieklu krunciņas. Tā vietā labāk noklāj augšējā plakstiņa skropstas. Izvēlies skropstas atdalošu un pagarinošu tušu, bet izvairies no apjomu palielinošām tušām, kas nereti mēdz saķepināt skropstas. Starp citu – ogļu melna tuša arī izceļ krunciņas un var padarīt mūs vecākas, izmēģini brūnu vai kādas citas krāsas tušu, piemēram, tumši zaļu. Novērtē kāda ir atšķirība! Neaizmirsti arī tādu lietu, kā skropstu atliecējs – tas ir visvienkāršākais līdzeklis, lai tavas acis izskatītos lielākas, bet tu – jaunāka.

9. Acu kontūrzīmulis uz apakšējā plakstiņa.

Viss, ko šāds meikapa triks paveiks, būs vizuāls acu samazinājums un lieka uzmanība tumšajiem lokiem. Ar kontūrzīmuli iezīmē augšējo plakstiņu – līnijai jābūt biezākai ārējā plakstiņa malā. Protams, dūmakainais meikaps ir un būs iecienītāko vidū, tomēr, ja to izvēlies, tad tam jābūt profesionāli uzklātam, neaizmirstot, ka tas vairāk ir vakara, ne dienas grims.

10. Mirdzošas ēnas uz acs augšējā plakstiņa ārējās malas.

Mazliet mirdzuma uz plakstiņiem palīdzēs acīm izskatīties možākām, taču tas galīgi nederēs uz plakstiņa ārējās malas, jo uzsvērs ikvienu krunciņu un līniju. Lieto mirdzošas ēnas tikai plakstiņu iekšējā malā un centrā, kā arī uz uzacs kaula.

KO VĒL VĒRTS ATCERĒTIES?
Pirmkārt, dekoratīvo kosmētiku uzklāj tikai telpā pie spoguļa, kur ir dienas vai ļoti labs mākslīgais apgaismojums! Tikai tā spēsi novērtēt, kā tavs grims izskatīsies dienas gaitās dodoties. 

Otrkārt – laba sejas āda ir par pamatu it visam, ja ir kādas ādas problēmas, tās jārisina ar kopjošās kosmētikas u.c. līdzekļu palīdzību, nevis jānomaksē ar dekoratīvās kosmētikas kārtu, kas var dot pilnīgi pretēju efektu iecerētajam.

Un visbeidzot – neaizmirsti, ka dekoratīvajā kosmētikā ļoti būtiskas ir krāsu nianses, tas, kas piestāv citām, var nepiestāvēt tev un otrādi. Tas nekas, ka kosmētikas tirgū vispopulārākā ir, piemēram, melna skropstu tuša, patiesībā ļoti iespējams, ka tā tev absolūti nepiestāv. Vislabākais variants ir doties pie stilista un noteikt savas īstās krāsas, lai tās izmantotu ne tikai iepērkot lietas garderobei, bet arī dekoratīvajā kosmētikā.

7 komentāru
  1. nu….neesmu gan profesionaals make-up specs,bet man gan neskiet,ka izpludinata kontura uz apakseja kaktina izskatas TIK briesmigi. ja nav lūpas,tad lai ir acis.:))) nevajag jau “ieramet”….

  2. duuda, viss jau ir pareizi, kaa tu saki, tikai apaksheejaa plakstinja ieziimeeshana paredzeeta vakara meikapam, ne dienas. 🙂

  3. Tā ielīp apakšējās smieklu krociņās un akcentē lielos tumšos lokus uz plānā apakšējā plakstiņa :DD

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.