Pavisam ĪSI un, iespējams, piemirsti padomi AUDZINĀŠANĀ

Ir sarakstītas ļoti daudz labu grāmatu, kas māca kā audzināt bērnus un vieglāk atrast kopīgu valodu. Laika trūkuma dēļ, bieži gadās, ka biezā, par lielu naudu iegādātā grāmata tā arī paliek plauktā neizlasīta. Tāpēc espati.lv nolēma publicēt dažas atziņas, kas daudziem ir zināmas, bet ikdienas steigā bieži tiek aizmirstas.

  • Esi konsekventa. Noteikumi paliek noteikumi un to neievērošana draudēs ar sekām.
  • Audzini bērnu kopā ar vīru. Ja jūsu uzskati par to, ko drīkst un ko nedrīkst, atšķirsies, jūsu atvase to izmantos savā labā.
  • Velti pietiekoši daudz laika savam bērnam.
  • Uzslavē bērnu par labiem darbiem un ievēro viņa panākumus. Atceries, ka tava atzinība ir daudz svarīgāka nekā atzīme dienasgrāmatā vai diploms skolas sacensībās.
  • Nosaki pamatotus ierobežojumus. Kontrole ir laba lieta, bet neaizej galējībās.
  • Nemelo bērnam, ja tam nav tiešām pamatots iemesls. Bērni to jūt. Tava teiktā vērtība kritīsies ar katru mānīšanās reizi.

Kādas ir tavas mazās atziņas bērnu audzināšanā?

1 komentārs
  1. Atvases jau dārziņā iemācās nežēlīgu šantāžas paņēmienus. Ja tu man nenopirksti, es tevi neklausišu, nedraudzēšos utt.
    Manējā, braucot tramvajā, saviebtu seju tēloja, ka ģībst, jo ļoti sēdēt gribējās. Tika arī palaista. Tad sīcis, priecīgi šūpodams kājas, uzaicināja apsēsties arī mani. lielākais ārprāts ir tas, ka man ļoti bieži nav ne jausmas, no kurienes radušās tādas vai citādas manieres.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.