6 izplatītākās kopšanas KĻŪDAS, kas padara MATUS neglītus

Piekritīsi – mums visām mēdz būs savas labās un sliktās matu dienas. Un tomēr – kādēļ reizēm ir tā, ka mēs tērējam lielu naudu dažādu jaunu matu kopšanas un veidošanas līdzekļu iegādei, lietojam tos, bet mati kā neizskatās, tā neizskatās labi? Šoreiz esam apkopojuši un piedāvājam tev tās 6 tipiskākās matu kopšanas kļūdas, ko pieļauj liela daļa no mums. Un tieši tās ir tās, kas ļoti spēj ietekmēt tavu matu izskatu, diemžēl ne uz to labo pusi.
 
NEPIEMĒROTU KOPŠANAS LĪDZEKĻU LIETOŠANA. Lai gan veikalu plauktos pieejamo līdzekļu matu kopšanai izvēle ir tiešām milzīga, un katrs no tiem sola teju vai izcilus rezultātus, nepaļaujies reklāmai! Taviem matiem piemēroti būs tikai tie kopšanas līdzekļi, kas atbildīs tavu matu tipam un problēmai. Piemēram, ja tev ir sausi, trausli un plāni mati, tad tev piemēroti būs matu kopšanas līdzekļi, kas paredzēti sausiem, bojātiem matiem, ko vari papildināt ar tiem, kas palīdz piešķirt matiem apjomu. Vislabāk taviem matiem piemērotu līdzekli palīdzēs izvēlēties frizieris, taču nenoraidi arī veikala pārdevēju/konsultantu palīdzību, kas ļaus sekmīgāk orientēties piedāvājumā. Un vēl – atceries, ka galvenais ir līdzekļu kvalitāte, nevis kvantitāte. Tev nav nepieciešami visi jaunie košajās reklāmās redzamie līdzekļi, labāk ieguldi naudu dažos, bet labos matu kopšanas līdzekļos.

NEPAREIZA MASKAS UN KONDICIONOERA LIETOŠANA. Tipiskākās sieviešu kļūdas ir pārāk bagātīga kondicioniera un maskas daudzuma lietošana, kas pēcāk rada problēmas ar izskalošanu, kā arī nav draudzīgs paradums tavam maciņam. Un otrs – kondicionieris un maska tiek lietoti pārāk tuvu galvas ādai vai pat uzklāti arī uz tās. Tas ir nepareizi! Abu šo kļūdu rezultāts ir nespodri, pie galvas pieplakuši, smagnēji mati, kas ātri taukojas un var izskatīties netīri. Tā vietā lietojot nelielu daudzumu matu kondicioniera un maskas, turklāt, ieklājot to, neskarot galvas ādu, tu pabarosi savus matus un varēsi līdzekli labi izskalot, kas neradīs pieplakušo un smago matu problēmu. Vēl – atceries, ka jāievēro ražotāja norādītais kondicioniera un maskas matos turēšanas laiks! Ja turēsi pārāk maz, nesasniegsi rezultātu, ja pārāk ilgi – atkal vari sastapties ar smagu un pieplakušu matu problēmām.
 
PĀRĀK BIEŽA MASKAS LIETOŠANA. Maska nav ikdienas matu kopšanas produkts! Parasti tā jālieto vienu līdz divas reizes nedēļā, ne biežāk. Ja tu lieto intensīvas iedarbības matu masku, un dari to pārāk bieži, tu saviem matiem vairāk kaitē, nekā palīdzi. No pārāk biežas matu maskas lietošanas, tavi mati var kļūt smagnējāki, ātrāk taukoties, kā arī, ja tie ir ķīmiski krāsoti, tie var zaudēt vai mainīt krāsas toni, kļūt raibi. Tas tādēļ, ka maska un kondicionieris ir atšķirīgi matu kopšanas līdzekļi. Ja kondicionieris tikai aizver mata zvīņas un nogludina to, tādējādi padarot matus gludus, spīdošus un viegli ķemmējamus, tad maskas uzdevums zvīņas ir atvērt, iekļūt mata stiebrā, pabarot to un pēcāk zvīņas atkal aizvērt. Pārāk bieža šāda iejaukšanās no ārpuses matam gluži vienkārši nav nepieciešama.
 
SAULES UN KARSTUMA AIZSARGLĪDZEKĻU NELIETOŠANA. Vasarā saules aizsarglīdzekļi ir jālieto ne tikai ādai, bet arī matiem. Ja tu to nedari, tad vari rēķināties ar izbalējušiem, spīdumu zaudējušiem, nespodriem vai pat trausliem un lūstošiem matiem saules sezonas beigās. Vislabākais variants ir izsmidzināmie līdzekļi, kas jālieto tieši pirms došanās saules staros, neaizmirsti tos arī dodoties uz pludmali! Otrs – kopšanas līdzekļi, kas aizsargā pret karstumu matu veidošanas laikā. Tie ir obligāti, ja izmanto matu fēnu ar karsto gaisa plūsmu, lokšķēres, matu pannas, karstos ruļļus un citus tamlīdzīgus matu veidošanas instrumentus. Mats sastāv no proteīniem, kas, saskaroties ar karstumu, maina savu uzbūvi – tāpat kā ola, ko iesit karstā pannā. Ja nelietosi karstuma aizsarglīdzekļus, tu savus matus izcepsi līdzīgi kā olu uz pannas. Rezultāts – bojāti, nespodri, sausi un trausli, lūstoši mati.
 
NEPAREIZA MATU ĶEMMĒŠANA. Neķemmē slapjus matus, jo tie stiepjas un pēcāk var lūzt. Neķemmē matus no augšas uz apakšu, bet sāc ar galiem un tad virzies uz augšu – tādējādi izvairīsies no liekas matu raustīšanas un plēšanas. Izvēlies piemērotu masu suku, kas matus atšķetina, nevis saveļ. Labs variants – ķemme ar retiem sariem. Veikalos pieejamas arī ķemmes, kas piesūcinātas ar kopjošām eļļām, tās matus padara vieglāk ķemmējamus. Un vēl – matu ķemmei jābūt tīrai, tajā nevajadzētu krāt vecos matus. Matu ķemmēšana ir laba galvas masāža, tomēr frizieri iesaka ar to neaizrauties, jo ķemmēšana ir mehāniska darbība un vairāk traumē matus, nekā palīdz tiem. Ja vēlies galvas masāžu – veic to ar pirkstu galiņiem masējot galvas ādu, nevis ķemmējot matus.
 
PĀRĀK DĀSNA MATU VEIDOŠANAS LĪDZEKĻU LIETOŠANA. Matu veidošanas līdzekļu lietošana matiem nekaitēs, ja vien darīsi to pareizi un izvēlēsies piemērotus līdzekļus. Galvenā kļūda – pārāk dāsna līdzekļu lietošana. Parasti ražotāji norāda cik liels daudzums līdzekļa nepieciešams – vai tas ir zirņa, lazdu rieksta vai mandarīna lielums, lasi uz etiķetes! Ja to neievēro, tad kārotā rezultāta vietā bieži vien sanāk salipuši, nespodri mati, kas turklāt arī izskatās kā netīri un ir smagi. Otrs – ja esi bagātīgi lietojusi matu veidošanas līdzekļus, piemēram, pošoties uz kādu pasākumu, būtu ieteicams nākamajā dienā matus izmazgāt, jo veidošanas līdzekļi teju vienmēr sausina matus. Arī te der padoms – kvalitāte, nevis kvantitāte. Labāk daži, bet tiešām kvalitatīvi matu veidošanas līdzekļi, kas arī kopj un mitrina matus, ne tikai piešķir tiem vēlamo formu un apjomu.

2 komentāru
  1. Oho, nezināju to, ka masku nevar lietot pa biežu! Es smērēju katru otro mazgāšanas reizi! 🙁

  2. Vēl viena ļoti bieža kļūda ir matu žāvēšana ar fēnu pretēji matu augšanas virzienam, kas veicina matu lūšanu un spurošanaos, kā arī matu taisnotāja vai lokšķēru izmatošana, ja tā temperatūra ir augstāka par 180 maksimāli 200 grādiem. Padoms, matu taisnotājs ar manuāli regulējamu temperatūru ļoti efektīvi darbojas arī 130 grādu temperatūrā, varbūt nepieciešamas pāris minūtes vairāk, bet ir tā vērts!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.