SEKSS pēc dzemdībām – LABĀKS vai SLIKTĀKS?

Pēc dzemdībām sekss ir tikai viena no daudzajām, pierastajām lietām, kas mainījusies. Vienai par to nemaz domāt negribas, līdz bērnam aprit pusgads, jo hormoni kaut kā jocīgi sakārtojušies, cita nevar nociesties pat ārsta noteikto mēnesi, un pa kluso pamēģina jau ātrāk. Ļoti bieži pirmā reize pēc dzemdībām izraisa baiļu sajūtu – vai būs vismaz tikpat labi, kā pirms tam?
 
KAS IETEKMĒ SEKSA KVALITĀTI PĒC DZEMDĪBĀM?
Mikroklimats ģimenē – vai tu jūties labi attiecībās ar vīrieti? Vai viņš rūpējas par tevi un mazo? Vai neesi viņā vīlusies, redzot, ka mazajam pievērš uzmanību mazāk, nekā tu cerēji? Sieviete pēc dzemdībām ir tik emocionāla kā nekad agrāk, tātad pirmajās reizēs mīlēšanos pavisam noteikti uztvers vairāk emocionāli, nekā fiziski.
 
Attiecības ar sevi – vai tavs ķermenis tevi apmierina? Vai dzemdības atstājušas tikai labu pēcgaršu, un tu neesi sākusi sev pārmest, ka kaut ko tavs ķermenis nav varējis pietiekami labi, piemēram, ja esi gribējusi dabīgu bērna nākšanu pasaulē, bet bijis akūts ķeizargrieziens? Diez vai patīkama būs mīlēšanās, ja nenodosies procesam, bet zemapziņā domāsi par vēdera ādas stāvokli vai krūtīm pēc barošanas.

 
Veselības stāvoklis – sievietes organisms grūtniecības un pēcdzemdību periodā ļoti izmainās – gan fiziski, gan hormonāli, mēdz saasināties iepriekš dusējušas kaites. Protams, veselības stāvoklis ietekmēs seksu, tāpēc, ja jūti, ka kaut kas nav tā, kā gribētos, vai kā bijis (piemēram, maksts sausums, piena sēne), dodies pie ārsta, lai pēc iespējas ātrāk varētu seksu baudīt, nevis paciest.
 
Bailes – tās ir ļoti spēcīgas emocijas, kas procesus ne tikai ietekmē, bet spēj pat paralizēt. Lai gan tevi vairs nemoka bailes nepalikt stāvoklī kā pirms grūtniecības vai bailes no dzemdībām, kā pēdējā gaidību trimestrī, tagad ir radušās jaunas. Vai izvēlētā kontracepcija ir droša? Vai vīram patīk mans augums? Vai mazais gulēs saldi, un ļaus procesu izbaudīt līdz galam?
 
PIEREDZES STĀSTI
Agneta (28): „Izklausīsies smieklīgi, bet pirms pirmās reizes pēc dzemdībām jutos līdzīgi kā pirms nevainības zaudēšanas – vai nesāpēs? Vai neasiņos? Vai es kaut ko vispār jutīšu? Bet viss bija labi. Saku milzīgu paldies vīram, kurš ļāva man sagaidīt, kad libido patiešām atgriežas, nevis uzspieda kaut ko ātrāk. Pirmo mēnesi par seksu neiedomājos ne reizi, bet jau pirms 6 nedēļu vizītes pie ārstes, jutu, ka ilgi jau vairs nenocietīšos.”
 
Antra (34): „Jau dzemdību namā sapratu, ka pēc bērniņa dzimšanas uz vīru skatos citādi – ar lielākām un siltākām jūtām. Tāpēc pirms seksa absolūti nebaidījos, pirmo reizi jutu, kā caur pieskārieniem nododu viņam savu mīlestību. Attiecības un mīlēšanās nu ir iegājušas pavisam citā gultnē. Tagad liekas, ka sekss pirms tam tāda ņemšanās vien bija, lai gan tad likās, ka viss ir ļoti labi.”
 
Agris (26): „Biju saklausījies čomu stāstus, ka sievietes pēc bērna seksu bieži negrib, fiziski arī vairs nav tādas kā agrāk, un tāpēc sekss kļūst sliktāks, pašiem vairs negribas, jo vienmēr galvā dzemdību skati, tāpēc biju sagatavojies uz ļaunāko. Vai nu mana sieva ir foršākā nekā viņiem vai pats esmu citāds, bet mūsu sekss ir uzlabojies. Jā, tas ir retāks, bet daudz kaislīgāks. Liekas, ka bērna dzimšana manu sievu ir atraisījusi un viņa atļaujas daudz vairāk nekā līdz šim, kas mani ļoti priecē!”
 

4 komentāru
  1. Kur viedokļi, kāpēc neviena nepadalās? Man bēbis vēl tikai būs, tamdēļ interesē!!!

  2. ..nu nezinu..
    dienā slodze ir liela, vakarā, kad mazais aizmieg, to vien gribas kā nomazgāties un doties ātri gulēt!..Bet redzot vīra acis-saprotu, ka man ir vēl viens pienākums..Mīlēšanās man ir kā papildus slogs , jo esmu pārgurusi un to daru ne dēļ sevis. Ceru, ka tas drīz pāries..kaut 5 mēneši jau pēc dzemdībām..laikam tas nebūs tik ātri.

  3. Pēc mazuļa piedzimšanas jūtu lielu slodzi. Nespēju sagaidīt vakaru un brīžus ,kad mazā dodas čučāt, tad varu ievilkt elpu. Ar pirmo reizi pēc dzemdībām nebija nekādu problēmu un domu par to kā būs, vai kaut kas nepārplīsīs, vai nebūs asiņošanas utt. Hormonus nespēju valdīt un pirmā reizi bija ātrāk nekā ārsta noteiktais mēnesis. Biju pārbaudīties un viss bija labi. Uz savu vīrieti skatos ar neaprakstāmiem vārdiem. Priecājos ,ka vīrietis bija blakus dzemdībās un par to esmu pateicīga, viņa klātbūtne man ļoti palīdzēja izturēt smago procesu. Seks mūsu starpā ir daudz emocionālāks un domāju arī labāks. Uzskatu, ka viss ir atkarīgs no abu cilvēku jūtām.

  4. Heh, man bija fiziski smags un sāpīgs spontānais aborts. Pēc tam arī seksu kādu laiku nu nemaz negribējās. Protams, izmaiņas ķermenī jau nebija tik lielas, kā pēc dzemdībām, bet vienalga bija bail, vai nesāpēs. Taču, kad atsākām, viss bija ok.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.