5 neparasti iemesli, kas TRAUCĒ tev NOPELNĪT vairāk

Mēs esam daudz varošākas un stiprākas nekā pašas domājam. Mēs taču esam skaista, čaklas un centīgas, vai ne? Tomēr, ja tā, tad kādēļ mums dažkārt nesanāk savu karjeru izveidot tā, kā iecerēts? Kas mums liedz pelnīt vairāk? Lūk, iemesli, kurus vērts likt aiz auss!

Atrunas. Iekrājušies mājas darbi, bērnu audzināšana un uzmanības veltīšana vīram ir visbiežākās atrunas, kas dzirdamas no sievietēm, kad runa ir par karjeras veidošanu. Tomēr, cik gan daudzas ģimenes sievietes ir veiksmīgas arī savā karjerā, vai ne? Tici, to visu ir iespējams apvienot! Sievietei, kurai netiks liegts būt labā līmenī darba ziņā, jutīsies ar sevi apmierināta un pārliecināta, arī ģimene būs tikai ieguvēja. Kurš vīrietis un bērni gan negrib redzēt laimīgu un veiksmīgu sievu un mammu? Labi apmaksāta profesija noteikti prasīs daudz laika un enerģijas, tomēr ja tas ir tas, ko vēlies darīt, tad met atrunas pie malas un ķeries pie darba! Tas, ka esi mammai vai sieva nebūt nenozīmē, ka nevari strādāt un pelnīt. Galvenais ir to pieņemt pašai!

Par karjeru jādomā laicīgi. Liela daļa cilvēku pat pēc augstskolas absolvēšanas īsti nezina, ko vēlas darīt. Lai veidotu labu, stabilu karjeru, par to vajadzētu domāt rūpīgi un no vairākiem aspektiem. Piemēram, vai šī profesija mūsu valstī ir pieprasīta un, vai šis darbs kādam būs vajadzīgs arī pēc vairākiem gadiem? Varbūt ir vērts apskatīt, kā laika gaitā mainījušies profesiju pieprasījumi? Iespējams, tavs aicinājums ir kļūt par informāciju tehnoloģiju speciālisti!? Lieliski, jo zini, ka šī profesija kļūst aizvien pieprasītāka un atalgotāka! Un zini – nekad nav par vēlu apgūt ko jaunu un pilnveidot sevi, ja jūti, ka ar esošajām zināšanām un prasmēm vairs īsti nepietiek!

Nezināšana nav attaisnojums. Vai tevī jau kādu laiku “sēž” kāds sen nepiepildīts sapnis par savu biznesu? Tu domā, ka ideja ir laba, bet ko nu tu tagad ņemsi un sāksi savu biznesu bez jebkādiem resursiem, ietaupījumiem? Jā! Tu to vari! Ja tava ideja ir laba, tad sastādi biznesa plānu un dodies uz kādu no bankām, kas tev varēs piedāvāt aizdevumu darbības uzsākšanai. Otrs variants – sagatavo prezentāciju un noorgaizē tikšanos ar kādiem iespējamajiem sponsoriem. Tu būsi pārsteigta, cik daudzi uzņēmumi ir gatavi kļūt par sponsoriem ar norunu, ka tu savas darbības laikā, protams, iekļausi viņus reklāmās.

Stereotipi. Saistībā ar karjeru un sievietēm, sabiedrībā valda divi visnotaļ izplatījušies stereotipi. Pirmais – sievietei nepiestāv vīrišķīgas profesijas. Nu ko, tagad zini, ka tās ir muļķības. Daudzas vīrišķīgasv profesijas ir labi apmaksātas, turklāt, ja tev tas iet pie sirds un interesē, tad par stereotipiem nedomā! Otrs – sievietei nevajadzētu pelnīt vairāk par savu vīrieti. Šis stereotips vairāk aktuāls bija pirms vairākiem gadiem. Tomēr tagad viss ir mainījies un ja tev ir iespēja pelnīt vairāk, tad par to nebūt nav jāuztraucas. Acīm edzot, tu esi veiksmīga savā karjerā, un gan tev gan tavam vīrietim par to ir tikai jāpriecājas!

Bailes. Un visbeidzot – varbūt tev vienkārši ir bail? Bail uzņemties vairāk, ko lielāku, ko izaicinošāku. Bail, ka nespēsi, nemācēsi, neizdarīsi pietiekoši labi. Bailes ir viens no visvairāk traucējošajiem iemesliem, jo tās ļoti labi māk cilvēku vilkt atpakaļ un neļauj iet uz priekšu. Lai tās pārvarētu, vajag noskaidrot to iemeslu. Varbūt viss nemaz nav tik melni? Varbūt vienkārši sevi ir jāpārvar, lai redzētu – tu visu patiesībā māki un vari!

Galvenais ir saprast, kas ir tie iemesli, kas liedz pelnīt vairāk tieši tev. Jo, kā saka – iemeslu noskaidrošana jau ir pirmais solis ceļā uz panākumiem. Lai izdodas!

1 komentārs
  1. Ģimene nebūs laimīgāka, jo mazajam ķiparam nebūs mammas. Bet tādas lietas visbiežāk pamana pēc daudziem gadiem psihologa kabinetā, kad nu jau pieaugušajam bērnam jācīnās ar sekām.
    Plus tādās ģimenēs, kur mamma ir ļoti aktīva, audzināšanu uzņemas vecākais bērns. Jo bērnam tomēr ir savas vajadzības.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.