5 ieteikumi atsākot strādāt pēc bērna kopšanas atvaļinājuma

Būt strādājošai mammai nereti ir grūtāk kā izskatās. Ir jāspēj kvalitatīvi padarīt savs darbs, jāaprūpē ģimene, jāpavada pietiekami daudz laika kopā ar bērnu, jo ne visas var ilgi atļauties nestrādāt. Reizēm ir grūti izlavierēt starp neskaitāmajiem pienākumiem. Tomēr ir daži padomi, kas varētu palīdzēt un atvieglot tavu atgriešanos darbā.

Iespējams, esi bijusi mājās ar bērnu ļoti ilgi, un tagad meklē darbu, ne tikai tāpēc, lai nopelnītu, bet arī tādēļ, lai mainītu savu ikdienu. Jebkurā gadījumā, ievērojot dažas vienkāršas lietas, būs vieglāk savienot darba dzīvi ar ģimeni, justies labi un būt apmierinātai ar sevi. Šie ieteikumi nav nekas pārdabisks, tie ir pat ļoti vienkārši un pašsaprotami, taču ir vērts tos salikt vienkopus un nepieciešamības gadījumā izmantot.

5 ieteikumi atsākot strādāt pēc bērna kopšanas atvaļinājuma

Pārskati savu CV! Ja meklē jaunu darbu, ir vērts pārskatīt savu CV. Patiesībā, to der darīt vismaz reizi gadā, jo šādā laika periodā daudz kas, iespējams, ir mainījies – jauni kursi, kurus esi apmeklējusi, lekcijas, ko esi noklausījusies, varbūt esi saņēmusi jaunus sertifikātus, vai apguvusi vēl citas jaunas prasmes.

Meklē domubiedrus! Ir vērts pameklēt domubiedrus sociālajos tīklos, piedalīties diskusijās un dalīties pieredzē ar sev līdzīgām sievietēm. Uzzināt, kāda bija viņu atgriešanās darbā, kādi būtu ieteikumi no personiskās pieredzes, ko der ņemt vērā. Mūsdienās ir ļoti ērti, ka ne vienā vien vietā ir iespējams atrast sev līdzīgos, un aprunāties, saņemt atbildes uz jautājumiem, apspriesties. Šādā veidā iespējams smelties dažādas jaunas idejas, gūt iedvesmu un, iespējams, pat atrast ko labāku kā sākumā meklēts.

Nekautrējies lūgt palīdzību! Strādājošai mammai ir jāsaprot, ka viņai ir nepieciešami pārtraukumi. Ja esi bijusi ilgi mājās ar bērnu, tas nozīmē, ka nekas neparasts nav tas, ka lūgsi kādam kolēģim padomu vai palīdzību, lai tiktu galā ar saviem pienākumiem. Tava ikdiena nu ir krasi mainījusies, un pie tās ir jāpierod. Atgriežoties darbā, ir iespējams, ka jutīsies pārgurusi un tev šķitīs, ka netiec ar visu galā. Tāpēc nevajag baidīties lūgt palīdzību arī mājas solī saviem tuvākajiem.

Apdomā iespēju strādāt no mājām! Varbūt, pavadot tik daudz laika mājās, esi sapratusi, ka māja ir labākā vieta, kur tu ne vien vēlies uzturēties ar ģimeni, bet arī strādāt. Arī Latvijā šobrīd ir pietiekami daudz uzņēmumu, kuros strādājot, ir iespējams savu darbu veikt no mājām, vai, piemēram, strādāt divas dienas darba vietā, trīs dienas mājās u.tml. Šis nodarbinātības veids ir elastīgs, jo to var veidot tā, kā pašai šķiet labāk, ērtāk un izdevīgāk – reizē tu esi gan strādājoša mamma, gan kopā ar bērniem.

Izvērtē savas iespējas un darbojies!
Lai nu kā – iespējams tava vēlme atgriezties darbā nav tikai naudas pelnīšanas nolūkā, bet arī tāpēc, lai izrautos no ierastās vides, atpūstos no mājas pienākumiem, bērnu nerimstošās vēlmes pēc uzmanības, un citām lietām, kas pa šo laiku kļuvušas par rutīnu. Izvērtē savas iespējas, apzinies, ka esi stipra un spējīga, smaidi, un tev viss izdosies!

6 komentāru
  1. Es arī strādāju mājās! Sākumā gŗuti to laiku pašai noteikt un ievērot, bet nu jau sanāk!

  2. Es, piemēram, kārtoju grāmatvedību dažādiem mazajiem uzņēmumiem. Viss elektroniski< retu reizi kkur j"aizskrien

  3. Vajag tikai sākt, pēc tam jau tie mājās darāmie darbiņi nākt tikai klāt, tas no pieredzes.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.