Birka: likumdošana

Atgriešanās darbā pēc bērna piedzimšanas – ko saka likums

Atgriešanās darbā pēc bērna piedzimšanas. Kā ir ar māmiņu tiesībām un iespējām atgriezties darbā, ņemot vērā pašreiz aktuālo situāciju, kad viņu prombūtnes laikā darba vietā ir samazināts darbinieku skaits, veiktas reformas, reorganizācijas? Sievietes uztraucas, vai arī uz viņām attiecas viņu prombūtnē veiktās izmaiņas, vai viņas var atgriezties savā darba vietā tā, it kā reorganizācijas nebūtu bijis, vai viņām arī tiks…

Kā atgūt izdevumus par izglītību un ārstniecības pakalpojumiem?

Cik gan daudzas no mums krāj čekus par zobārsta pakalpojumiem un par studiju maksu augstskolā, lai pēc tam tos iesniegtu Valsts ieņēmumu dienestā un atgūtu 25% no iztērētajiem izdevumiem? Tām, kuras nezina, atgādinām, ka triju gadu laikā no attiecīgā maksājuma par izglītību vai ārstnieciskajiem pakalpojumiem Valsts ieņēmumu dienestā var iesniegt gada ienākumu deklarāciju kopā ar attiecīgos izdevumus apliecinošiem dokumentiem un…

Bezdarbnieka pabalsta apmērs un izmaksas ilgums

Pagājušā gada nogalē spēkā stājās grozījumi likumā Par apdrošināšanu bezdarba gadījumā, kas ieviesa būtiskas izmaiņas bezdarbnieka pabalsta saņemšanas apmērā un ilgumā. Iepriekš bezdarbnieka pabalsta saņemšanas ilgums bija 9 mēneši neatkarīgi no bezdarbnieka sociālās apdrošināšanas stāža, taču tagad grozījumi paredz, ka bezdarbniekam ar sociālās apdrošināšanas stāžu no 1 līdz 9 gadiem (ieskaitot) bezdarbnieka pabalsta izmaksas ilgums ir 4 mēneši. Savukārt bezdarbniekiem…

Renāte Rone. Tavā CV – pašnodarbināta persona!

Pārmaiņu laikā nedrīkst zaudēt cerības, bet, gluži otrādi, šis laiks jāizmanto savā labā. Ja esi zaudējusi darbu, esi izglītota un pieredzējusi darbiniece, ir vērts padomāt par nelielu biznesu, kas būtu gan sirdslieta, gan nodarbe, ar kuru var nopelnīt naudu dzīvei. Ir jākļūst uzņēmīgākai, drosmīgākai darīt to, kas darītu tevi laimīgu. Konsultē grāmatvedības pakalpojumu sniedzēji un finanšu konsultanti – SIA MANA…

Par patērētāju tiesībām – ko mums derētu atcerēties?

Ikviens no mums ir dzirdējis par patērētāju tiesībām un zina, ka gadījumā, ja iegādāta nekvalitatīva prece, pircējam (saskaņā ar likumu tā ir tikai fiziska persona) ir tiesības uz zināmu atlīdzību. Un kaut arī Patērētāju tiesību aizsardzības centra dati liecina, ka ar katru gadu pieaug saņemto iesniegumu skaits par līguma noteikumiem neatbilstošām precēm (salīdzinājumam – 2007. gadā saņemti 759 iesniegumi, bet…