4 tipiskākās KĻŪDAS, kas TRAUCĒ karjeras IZAUGSMEI

Kāpēc? Kāpēc, atrodoties līdzvērtīgās starta pozīcijās, citas sievietes ātri virzās pa karjeras kāpnēm un viņas kolēģi uztver kā līdzvērtīgas partneres, bet citas tā arī paliek čaklas melnā darba darītājas? Kur slēpjas šo panākumu atslēga vai klupšanas akmens? Aplūkosim tipiskākās kļūdas, kas liek mums mīņāties uz vietas un traucē panākumiem.
Jau no agras bērnības mums māca būt labām un pakļāvīgām. “Tikai tāda ir īsta sieviete. Ja tu palīdzi citiem, tad citi noteikti palīdzēs tev”, saka mūsu vecāki. Lai izpatiktu, mēs pašas bieži piedāvājam palīdzību, bet pēc tam vainojam sevi, kad citi to sāk izmantot ļaunprātīgi.
OTRĀ KĻŪDA. Darot visu, ko liek, ir vienīgais veids, kā parādīt savu čaklumu un erudīciju.
Neizlēmība, nogaidīšana un lavierēšana principā nekad nenoved pie pozitīva rezultāta. Bieži gaidot kad brīvo nodaļas vadītāja vietu piedāvās tieši tev, to saņem kāda cita, bez pieredzes, bet uzstājīgāka. Cik ir gadījumi, kad iedzimtais biklums traucē aiziet un paprasīt algas pielikumu? Bet varbūt neviens nezin, ka tas tev ir nepieciešams?
Daudzas sievietes, kurām ir visi dotumi lai kāptu pa karjeras kāpnēm, jūtas tik ļoti parādā savam uzņēmumam vai priekšniecībai, ka neuzdrošinās veikt kaut kādas pārmaiņas. Viņas ir pateicīgas par labo attieksmi vai par laikā izmaksātu algu. Emocionālā pieķeršanās ir pateicīga augsne manipulācijām.
Emocionalitāte un loģiskā domāšana neizslēdz viena otru. Tomēr, kad mēs redzam uztrauktu cilvēku, mēs bieži secinām, ka viņš nav spējīgs pieņemt loģisku risinājumu, tāpēc centieties neizrādīt savas emocijas.
Secinājumi. Aizmirsti par emocijām darbā, tas tev ļaus aukstasinīgi novērtēt situāciju un labāk izpildīt savus pienākumus. Pēc iespējas mazāk runā par savu privāto dzīvi. Atceries, ka kolēģu piezīmes un kritiku ne vienmēr vajag uztvert personiski. Iemācies konstruktīvi reaģēt uz kolēģu vai darba devēju kritiku. Gūsti no tā mācību un izmanto kā nākamo pakāpienu savā izaugsmē.

7 komentāru
 1. Pats dumākais jau tas, ka šīs ir sen zināmas lietas tik kaut kā tik un tā sanāk uz grābekļa uzkāpt….

 2. Protams, vai arī, kamēr neviens tieši acī ar pirkstu neibaksta un nepasaka, ka esi lupata…

 3. Es arī visu šo zinu, bet bail kādu lieko vārdu pateikt, kaut un zinu ka tas cilvēks mani par muļķi tur. Cik reiz esmu sev teikusi ka pietiek domāt ko vajadzēja pateikt, kā vajadzēja neklusēt un nolikt to cilvēku savā vietā.
  Un kad darbu meklēju tad izvēlos tos darbus kur es esmu padota nevis priekšniece, bet kad paskatos uz citām sievietēm kuras ir pārlieciātas, drošas un nebaidās pateikt to ko domā, pilnīgi skauž pa labām.

 4. Izlasu un tā darīšu, bet pienāk reāla situācija, kad jādara un kaut kā nesanāk… dzīvē viss ir savādāk… nav vienas formulas!

 5. No kura n-tā žurnāla tas jau ir pārspiests? …

  un btw šajā krīzes laikmetā ieteikt braši doties izķert savu algas pielikumu, njā. vot tad vērtīga atskārta.

  cītīgs raksts par neko.

 6. Ak, Sonze, varētu kādu tiešām iedarbīgu padomu sniegt, kā no šitām ķezām izvairīties, jo liekas, ka tev vērtīgo lietu vācelīte kaut kur dziļi paglabāta. Es ar zinu, kas notiek, kad sieviete ir stāvoklī, piemēram, bet tas nenozīmē, ka pēc manis un vēl tūkstots citām nebūs vēl divi tūkstoši, kas gribēs zināt visu par to pašu tēmu. Esmu strādājusi divās darba vietās, bet tieši tā – diezgan tizli izrādījusi savu nevarību un neizlēmību, tā arī neko nepanākot un besoties, ka netieku respektēta. Neteikšu, ka saņēmos tieši pēc šī raksta, bet vismaz sakarīgas draudzenes ‘paustie novērojumi par to, ka man jābūt stingrākai, palīdzēja man paskatīties uz sevi no malas.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.