4 bieži aizmirstas vietas pavasara ģenerālajā tīrīšanā

https://www.istockphoto.com/

Ir bijusi gara, auksta un slapja ziema un pavasaris nozīmē jaunu startu.

Paturot to prātā, nav brīnums, ka daudzi no mums uzņemas izaicinājumu rūpīgi iztīrīt savas mājas pirms siltāka laika. Lielākā daļa no mums veic pavasara ģenerālo tīrīšanu vismaz reizi gadā.

Lai atvieglotu jūsu ikdienu šajā sezonā, Espati.lv izceļ četras pavasara tīrīšanas vietas, par kurām nedrīkst aizmirst. Rezultātā jūs varēsiet baudīt tīru, sakārtotu māju, kas ir svaiga kā margrietiņa!

  1. Cepeškrāsns

Veicot pavasara tīrīšanu, atliciniet kādu laiku, lai nodrošinātu, ka jūsu cepeškrāsnij ir veikta tik ļoti nepieciešamā dziļā tīrīšana. Speciālisti iesaka cepeškrāsnis tīrīt vismaz reizi trijos mēnešos, taču ne vienmēr mums tas izdodas.

Šī ir lieliska iespēja atjaunot savu krāsni vai kaut nedaudz to uzspodrināt, lai tā būtu tikpat tīra kā pārējā jūsu māja.

Pirms tīriet cepeškrāsns iekšpusi (izvairoties no ventilācijas atverēm un sildelementiem), samaisiet ½ tasi cepamās sodas, ½ tasi sāls un ½ tasi ūdens. Atstājiet to uz nakti un pēc tam noslaukiet to no rīta.

Tas arī viss!

  1. Ledusskapis

Ledusskapja rūpīga tīrīšana ir vēl viens uzdevums, kas jāiekļauj jūsu pavasara tīrīšanas uzdevumu sarakstā. Protams, jūs varat to noslaucīt ik pa laikam, taču šis ir īstais brīdis, kad jāveic šīs ierīces pamatīga atbrīvošana no netīrumiem un mikrobiem.

Iedomājieties savu dzīvi bez ledusskapja – tas nav iespējams, vai ne? Tāpēc mums ir jāvelta tam pelnītā cieņa un uzmanība.

Sāciet ar visu veco ēdienu izmešanu, neatkarīgi no tā vai tie ir novecojuši produkti vai lietas, par kurām jūs joprojām mēģināt pārliecināt sevi, ka ēdīsit (jums nav jāgaršo avokado tikai tāpēc, ka tas ir veselīgs). No turienes ievietojiet visu atlikušo pārtiku aukstuma maisiņā, lai tas nebojātos un veiciet tīrīšanu!

Sajauciet divas ēdamkarotes cepamās sodas ar četrām tasēm ūdens un izmantojiet šo šķīdumu, lai notīrītu ledusskapja iekšpusi, noskalojot ar mitru drānu. Izmantojiet to pašu šķīdumu, lai pirms tīrīšanas, skalošanas un žāvēšanas iemērcētu ledusskapja iekšējos elementus, piemēram, plauktus un atvilktnes.

  1. Paklāji

Visticamāk, ka paklāja tīrīšana ar putekļu sūcēju ir iekļauta jūsu iknedēļas mājas darbu kontrolsarakstā, taču tas nekļūst īsāks brīdī, kad ir pienācis pavasara ģenerālās tīrīšanas laiks.

Vai zinājāt, ka paklāji var izturēt pat četras reizes lielāku svaru par netīrumiem, pirms tie pat šķiet netīri?

Labākie dabiskie produkti paklāju tīrīšanai ir:

  • Sāls – dubļiem, netīrumiem un vīnam
  • Soda – kafijas traipiem
  • Kukurūzas ciete vai kukurūzas milti – taukiem

Lai paklājs būtu dziļi iztīrīts, vispirms notīriet mēbeles un izmantojiet putekļu sūcēju, lai likvidētu putekļus vai netīrumus. Kad tas ir izdarīts, paņemiet smidzināšanas pudeli un samaisiet vienu daļu destilēta baltā etiķa ar trim daļām auksta ūdens, tad izsmidziniet to uz paklāja, līdz tas ir mitrs un pēc tam atstājiet piecas minūtes, pirms tam īpaši netīrās vietas noslaukot ar mikrošķiedras drānu.

Tagad pārejiet pie nākamā uzdevuma citā telpā, lai paklājam būtu laiks pilnībā nožūt. Ja iespējams, atstājiet logus atvērtus, lai paātrinātu žāvēšanu un palīdzētu izkliedēt visas smakas.

  1. Drēbju skapji

Vēl viens veiksmīgas pavasara tīrīšanas galvenais elements ir organizācija. Ar ko labāk sākt, ja ne ar savu garderobi? Turklāt šī daļa ir patiesi jautra! Pavasaris nozīmē saules atgriešanos (vairumā gadījumu) un rezultātā mēs varam sapakot savus pūkainos džemperus un termobikses, aizstājot tos ar šortiem un skaistiem sarafāniem.

Lai sāktu, noņemiet katru apģērbu no drēbju pakaramā un novietojiet to uz gultas. Izlemjot, kam līdz nākamajam gadam jāiekļaujas “ārpus sezonas” kaudzē, izveidojiet vēl vienu apģērbu kaudzi, no kuras beidzot jāatvadās.

Kad esat apmierināts ar atlikušajām drēbēm, noslaukiet savu drēbju skapi ar ziepjūdeni, lai to atsvaidzinātu. Tas ietver virsmas, pakaramos, stieņus, atvilktnes un durvis.

 

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.