13 būtiski padomi, ja vēlaties lūgt algas pielikumu

https://www.istockphoto.com/

Jautājums par algas pielikumu vēl arvien daudziem šķiet neērts. Runāt par naudu daudzi cilvēki vienkārši nav pieraduši, taču runājot par jūsu karjeru, ir svarīgi zināt kā runāt ar vadītāju, lai saņemtu paaugstinājumu.

Vienkārši sakot – jūs saņemat atalgojumu par darbu, ko veicat un, ja jūtat, ka esat pelnījis vairāk, pastāvīgi strādājot vairāk par saviem pienākumiem, jums ir tiesības lūgt par to kompensāciju. Tātad, kā pareizi lūgt palielināt algu? Espati.lv ir atbildes.

Neviens nekad netiek atlaists, lūdzot palielināt algu. Sliktākais, kas var notikt ir tas, ka jūs vienkārši nesaņemat to, ko lūdzat.

Protams, grūtākā ekonomiskā situācijā, kādā šobrīd varētu atrasties kāds no uzņēmumiem, ne vienmēr ir vislabākais brīdis, lai jautātu pēc paaugstinājuma, taču jums nevajadzētu ļaut tam atturēt jūs no šīs idejas pavisam.

  1. Ziniet savu vērtību

Pirms dodaties pie vadības, noskaidrojiet kāda jūsu šī brīža alga izskatās plašākā tirgū. Ir pieejamas neskaitāmas algu aptaujas, kas var palīdzēt jums noteikt, kāda alga jums būtu jāmaksā.

Noteikti ir vērts izpildīt mājasdarbu pirms pieprasījuma iesniegšanas – tas palīdzēs jums apzināties savu vērtību un liks jums justies pārliecinātākam par atalgojumu. Sarunas ar kolēģiem par atalgojumu var būt sarežģītas, tāpēc sāciet ar darba sludinājumu apskati par līdzīgām vakancēm jūsu līmenim un salīdziniet, ko piedāvā citi uzņēmumi.

LinkedIn Salary ir lielisks veids kā to izdarīt diskrēti, jo tas sadala algas pēc amata nosaukuma, uzņēmumiem un atrašanās vietas, lai nodrošinātu, ka jūsu prasītais atbilst nozares standartiem.

  1. Dariet to klātienē (vai izmantojot videozvanu)

Neatkarīgi no tā, cik tas ir vilinoši – neprasiet algas paaugstināšanu, izmantojot e-pastu. Ir zināms fakts, ka dažreiz var būt grūti runāt par naudu un savu vērtību, bet vadītājs vienmēr cienīs to, kurš ir gatavs runāt ar viņu aci pret aci, nevis slēpties aiz e-pastiem.

  1. Iepriekš brīdiniet savu vadītāju

Ja jūs viņus pārsteidzat, viņš/viņa var reaģēt tūlītēji un pateikt” nē. Nosūtiet viņiem e-pasta ziņojumu, apkopojot savu pieprasījumu un pamatojumu un lūdziet tikšanos ar viņiem, lai apspriestu šo konkrēto vēlmi.

  1. Laiks ir viss

Ir ļoti svarīgi izvēlēties laiku, kad runāt ar priekšnieku par savu algu. Domājiet plaši. Piemēram, kad tiek izstrādāti gada budžeti?

Noskaidrojiet, kad tiek piešķirti paaugstinājumi, jo tas norādīs laiku, kad bankā būs visvairāk naudas.

  1. Negaidiet pārāk ilgi

Daudzi cilvēki lūdz paaugstināt algu ikgadējo pārrunu laikā— tas, visticamāk, ir par vēlu.

Atkal, ir svarīgi zināt kā jūsu darba devējs vada lietas, lai palīdzētu jums izstrādāt jūsu rīcības plānu.

Tas patiešām ir atkarīgs no jūsu uzņēmuma, jo visi uzņēmumi šim jautājumam pieiet nedaudz atšķirīgi un tas ir atkarīgs no tā vai jūsu uzņēmumam ir fiksēta atalgojuma paaugstināšanas struktūra vai arī tā ir nedaudz mainīgāka. Jebkurā gadījumā ir ieteicams pārliecināties, ka menedžeris un vadības komanda apzinās jūsu lomu tajā laikā un atgādina viņiem vēlreiz, kad būs pieejams jūsu pārskats, lai pārliecinātos, ka tas ir vissvarīgākais, pieņemot lēmumus.

  1. Esiet stratēģisks ar saviem jautājumiem

Ir svarīgi nejautāt vairāk kā vienu reizi gadā, jo priekšnieka acīs tas var šķist nepamatoti.

  1. Padomājiet par sava priekšnieka grafiku

Mēģiniet atrast laiku, kad jūsu priekšnieks ir bez stresa un nav pakļauts laika spiedienam. Cilvēki ir daudz atsaucīgāki pret lūgumiem, kad viņiem ir labs garastāvoklis.

  1. Uzrakstiet runu

Pirms sarunas, sagatavojiet nelielu runu, izceļot tās vērtības, ko sniedzat uzņēmumam, kā jums patīk tas, ko darāt, taču jūtat, ka tagad esat vairāk vērts. Esiet gatavs katram iespējamajam scenārijam, ko jūsu priekšnieks varētu izmantot, lai nedotu jums to, ko vēlaties.

Ir svarīgi skaidri izklāstīt savu vēlmi, sniedzot pārliecinošus pierādījumus, kāpēc šis ir īstais brīdis algas paaugstināšanai. Ja jūtaties nervozs, ir daži bezmaksas LinkedIn mācību kursi, kurus varat apmeklēt, lai palīdzētu vairot pārliecību.

  1. Apkopojiet savus pagātnes panākumus un nākotnes plānus

Lai gan ir svarīgi izcelt savus jau līdz šim gūtos panākumus, neaizmirstiet skatīties uz priekšu. Tas vadītājam atgādinās, ka esat uzņēmumam noderīgs, uz jums var paļauties un esat proaktīvs.

  1. Padomājiet par pašu sarunu

Jūs iespējams būsiet uztraucies, tomēr noteikti sēdiet taisni, izveidojiet acu kontaktu ar priekšnieku un nemokieties. Pārliecība ir galvenais, tāpēc runājiet lēni un apzināti, izmantojiet roku žestus, lai stiprinātu savu stāvokli. Jo drošāks esat par to, ko vēlaties sasniegt, jo pārliecinošāk jūs varat parādīt savu vērtību un lielākas ir jūsu izredzes sasniegt vēlamo atalgojuma pieaugumu.

  1. Ziniet savas vēlmes

Esiet ambiciozs pret to, ko vēlaties, bet arī saprātīgs, jo nevēlaties negatīvi ietekmēt savu uzticamību, prasot pārāk daudz. Pārliecinieties, ka esat noteicis minimumu, ko pieņemsit un izturieties mierīgi, ja saņemsiet nē.

  1. Esiet gatavs palielināt savu darba slodzi

Ja jūs nesaņemat algas paaugstinājumu, labs priekšnieks paskaidros kā jums jāattīstās, lai iegūtu tiesības uz to. Ne visas sarunas par algu ir tik vienkāršas kā “jā” vai “nē”. Var gadīties, ka jūs vienkārši nevarat kvalificēties algas palielinājumam, tāpēc esiet gatavs uzņemties vairāk darba, lai pierādītu savu vērtību.

  1. Izvairieties no ultimātiem

Lai gan varētu būt vilinoši pateikt savam tiešajam vadītājam, ka jūtat, ka jums nav citas izvēles kā atkāpties no amata, ja vien nesaņemat vēlamo algas palielinājumu, rūpīgi padomājiet, pirms to darāt.

Tas patiešām būtu jāuzskata par pēdējo iespēju, jo nevienam nepatīk tikt iestumtam stūrī, turklāt tas var novest pie saspīlētām attiecībām starp jums un jūsu darba devēju.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.