3 labākie RECEPŠU BLOGI Latvijā

Ēst gatavot ir forši, tomēr apnicīgi, ja zinām tikai trīs līdz piecas gardas receptes, kuras tiek maltas uz riņķi. Garlaicīgi šķiet arī mammas padomi, un galu galā vienkārši gribas kaut ko citādāku. Gribas, lai zupa garšo kā restorānā, un lai picas mīkla izdodas! Gribas pārsteigt draugus dzimšanas dienā un brīvajos brīžos vienkārši pamieloties ar ko gardu. Protams, pieejams vesels lērums ar pavārgrāmatām, kulinārijas šoviem un profesionālu pavāru mājas lapām, bet piekritīsi – tas nav īsti tas, tam nepiemīt īstais smeķis… Pašas labākās receptes ir pie draudzenēm nogaršotas un uz mazas lapiņas pierakstītas, pa kluso noklausītas no kolēģēm – gluži vienkārši – iegūtas no tādām pašām vienkāršām sievietēm, nevis virtuves guru. Šoreiz piedāvājam tev triju latviešu sieviešu blogus – mūsuprāt, labākos. Dažas receptes izskatās tik gardas, ka gribas jau ar acīm apēst!

PRIEKS GATAVOT. SILVAS RECEPTES.

Šķiet, šis ir viens no profesionālākajiem un interneta aprindās zināmākajiem parasto cilvēku (lasīt – ne profesionālu pavāru) ēst gatavošanas blogiem. Silvas blogs uzrunā ar apetetlīgajām bildēm, uz kurām uzejot ar kursoru uzreiz redzams ēdiena nosaukums un noprotamas galvenās sastāvdaļas – nav jāvadās tikai pēc bildes, lai izvēlētos, kuru recepti apskatīt sīkāk, tomēr attēls vienmēr ir labākais uzskates materiāls. Uzdurties kam negaršīgam šajā blogā ir diezgan sarežģīti – kā norāda pati autore, katru ēdienu vispirms pagaršo ekspertu grupa (autores tuvinieki), kas tad arī izlemj – dot uzlabošanai vai laist tautās. Uzreiz arī norādīts – olīvju, paprikas, ingvera un lakricas mīļotājiem šeit neatrast savus iecienītos produktus. Tā kā recepšu ir milzum daudz, lieti noder kategoriju saraksts un meklētājs, kas neliek pārlapot visu blogu. Silvas blogam iespējams arī sekot sociālajos tīklos, un būt pirmajiem, kas uzzina aktuālākas tendences gaišās gatavošanas fanes virtuvē.

KIKAS VIRTUVE

Kristīnes jeb Kikas, kā autore pati sevi dēvē, blogā iedvesmu smelties varēs jaunās mammas, un ņemt talkā savus mazos resgaļus, lai izmēģinātu jaunās receptes savās mājās. Gan bloga autore pati gatavo kopš bērna kājas, gan tagad aicina talkā pati savu meitiņu. Nesen ieviesta arī jauna sadaļa speciāli mazajiem lasītājiem. Šis ir arī draudzīgs un iedrošinos resurss pavāriem – iesācējiem, jo arī pati tā autore, it kā iedrošinoši saka, ka ne vienmēr viņai viss izdodas, bet tāpēc nav jāatmet ar roku labajai iecerei. Šajā lapā atrodami vienkārši, tomēr katram latvietim saprotami un tuvi ēdieni, iespējams, dažādās jaunās variācijās vai arī tie, kas sen aizmirsti. Recepšu meklēšanu atvieglo sadaļa Saturs. Varam pačukstēt, ja visi ierastie recepšu resursi apnikuši – Kikas blogā iespējams atrast arī citu blogu sarakstu.


ABSOLŪTS ĒD. PAR ĒŠANU UN DZĪVI.

Šī bloga autore Ilze Lipska ir īsta blogere – viņa raksta ne tikai šo blogu par ēšanu un gatavošanu, bet citos blogos pieraksta arī savu mammas pieredzi audzinot divus mazuļus, filozofiskās pārdomas un literatūras apskatus. Blogā „Absolūts ēd” apkopotas vairākas interesantas receptes, tomēr pievienoto vērtību šim blogam sniedz citas sadaļas – te iespējams uzzināt par Ph diētu no pieredzes, lasīt kvalitatīvus pavārgrāmatu apskatus (ir vērts ieskatīties pirms iegādes, lai neiegrābtos), sadaļā Atklājumi aprakstīti dažādi neikdienišķi produkti, ko vērts ieviest savā virtuvē, bet visu daudz personiskāku padara sadaļa 101 lieta, kurā autore veido sarakstu ar saviem mērķiem – varbūt maziem, tomēr ļoti interesantiem un iedvesmojošiem. Šo blogu jālasa, kad neesi labā omā – pēc „Absolūts ēd” palasīšanas jutīsies kā pēc gādīgas sarunas ar mammu un pavisam noteikti gribēsi doties uz virtuvi pagatavot ko veselīgu savai ģimenei!

7 komentāru
  1. Man arī patīk pameklēt un atrast garšīgas receptes internetā! Pārsvarā gan smeļos no ārzemju resursiem, bet gadās arī pa kādai latviešu kulinārijas dāmai, kuras latviskotās vai pašpiejaucētās idejas ir patiešām labas. No šīm esmu pamanījusi to, kas Kikas virtuve.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.