20 veidi, kā papildus nopelnīt naudu

Šķiet, ka naudas vienmēr ir par maz. Pat tad, ja tev ir labs darbs un laba alga, var vēlēties vairāk. Kur nu vēl tagad, kad samaksa darbā daudzkārt pazemināta, bet cenas veikalos turpina augt. Tāpēc vienmēr noder idejas, kā papildus nopelnīt kādu latu.

1. Izpēti savu DVD, video un grāmatu plauktu. Tur noteikti ir iesēdies kas tāds, ko vairs neskaties, neklausies un neizmanto. Iespējams, ir vērts to visu pārcilāt un izvērtēt, no kā nav žēl šķirties. Ieliec sludinājumu internetā un pārdod visu nevajadzīgo! Kādu vecāku ierakstu pat varēsi pārdot par pamatīgāku uzcenojumu. īpašā vērtē ir vecās vinila plates. Tikai tam tev vajadzēs globālāku skatījumu par mūsu pašmāju interneta vietnēm. Ievieto sludinājumus, piemēram, ebay.com lapā.

2. Tieši tāpat vari izrīkoties ar skapī atrodamo. Domājams, ka treknajos gados mūs visas esam atļāvušās nopirkt kādu, it kā skaistu, bet patiesībā nederīgu apģērba gabalu. Mēģinot to pārdot,  ir iespēja atgūt nedaudz naudas, ko savulaik iztērēji. Pieprasītas ir arī bērnu un grūtnieču drēbes un aksesuāri. Ja tavs mazais ir paaudzies un brālis vai māsa tuvākajā laikā netiek plānoti, droši visu pārdod vai samaini pret bērnam vajadzīgām mantām.

3. Ievies krājkasīti sīknaudai. Patiesībā tas nav veids, kā naudu pelnīt, tomēr laba iespēja, kā tikt pie necerētiem līdzekļiem. Katru dienu tavā makā paliek sīknauda, ko izdevuši veikalos vai kur citur. Esam pieradušas to uzskatīt par sākumu, ko vieglu roku iztērējam vai pat nozaudējam. Tomēr, ja ieviesīsi par paražu visu sīknaudu dienas beigās samest krājkasītē, pamanīsi, ka mēneša beigās tajā jau ir visai pieklājīga summiņa. Iespējams, ka tā glābs brīdī, kad naudas makā vairs nav vai arī, ja izdodas mēnesi izvilkt, paliks naudiņa kam sirdi priecējošam.

4. Adi, izšuj, tamborē vai lej sveces. Tie visi ir hobiji, kas raksturīgi sievietēm un droši vien kāds no tiem tuvs arī tev. Liec lietā savu vaļasprieku, lai nopelnītu naudiņu. Ieliec sludinājumu ar rokdarbiem draugos vai citos portālos, kuros tiek pārdoti pašu darinājumi. Tikai, pirms izdomā cenu, sarēķini sava izstrādājuma pašizmaksu un pieliec procentus par darbu. Tā, lai tev tiešām izdodas ar darinājumu nopelnīt.

5. Iegūsti papildu līdzekļus, ietaupot. Paseko saviem izdevumiem, mums katrai piemīt kāds niķis, kas noēd ļoti daudz naudas. Piemēram,  iknedēļas žurnālītis, ko mēdz iepirkt pa ceļam uz mājām, it sevišķi tad, ja to vari aizņemties no mammas. Vai arī paskaiti, cik naudiņas aiziet lielveikalā ratiņos iekrautajos našķos, kurus patiesībā tev nemaz nekārojas un kas tik ļoti bojā figūru. 

6. Pasniedz privātstundas. Ikvienai no mums ir talants kādā jomā. Iespējams, tu nevainojami runā angliski, labi pārzini datorus vai esi studējusi filozofiju. Izmanto savas zināšanas un piesakies pasniegt privātstundas. Tā varēsi nopelnīt naudiņu pa vakariem vai citā sev ērtā laikā.

7. Apmāci citus sportiskām aktivitātēm. Tik pat noderīgas kā intelektuālās zināšanas ir dažādas prasmes, piemēram, peldētprasme vai arī māka spēlēt pludmales volejbolu. Vasara ir laiks, kad tik daudz cilvēku vēlētos, kaut arī to mācētu. Ieliec sludinājumu kādā interneta portālā vai sarunu vietnē un, iespējams, ar savu vaļasprieku un zināšanām izdosies nopelnīt naudiņu.

8. Radi logo. Mūsu valstī pašlaik ir kārtējais pārmaiņu laiks, un nemitīgi rodas jaunas firmiņas, weblapas un citi uzņēmumi. Tiem visiem vajag logo! Ja vien labi pārvaldi fotošopu vai citu līdzīgu programmatūru un esi ar labu gaumi apveltīta, noteikti būs kāds, kas gatavs to novērtēt arī finansiāli.

9. Piesakies rakstīt portāliem. Daudzi portāli meklē ārštata autorus, kas par samērīgām naudiņām šad tad būtu ar mieru uzrakstīt ko saistošu. Ja tev ir interesantas idejas un tu spēj tās izteikt rakstiski, uz priekšu! Kaut vai kļūsti par www.espati.lv autori ;).

10. Piedāvā uzkopšanas darbus. Kamēr vieni meklē darbu, citi tajā kļūst aizvien aizņemtāki. Tāpēc nav retums mājas, kurā ļoti noderētu čaklas rokas. Piesakies par nelielu atalgojumu iztīrīt dzīvokli, izmazgāt grīdas un noslaucīt putekļus. Redzēsi, ka gribētāji atradīsies. Sludinājumu par savu pakalpojumu vari iemest  jauno māju pastkastītēs. 

11. Pagatavo gardu uzkodu galdu vai kūkas. Ja vien tev ir talants virtuvē uzburt garšīgus un skaistus ēdienus, izmanto to savā labā. Piedāvā uzklāt nelielu viesību galdu vai uzcept kādu īpašu torti. Vislabāk šādu sludinājumu likt internetā, kur to var papildināt ar skaistiem attēliem.

12. Piedāvā pastaidzināt suni. Ja tu mīli dzīvniekus un vēlies ar to nopelnīt, piesakies izvest aizņemtu cilvēku suņus dienas vai vakara pastaigā. Šis serviss ir ļoti pieprasīts arī vasarā, kad daudzi dodas pat vairāku dienu atpūtā, savu četrkāji atstājot pilsētas dzīvoklī. Tā nu ir "suņu aukles" iespēja nopelnīt. 

13. Audzē un pārdod stādus. Tik bieži nenovērtējam, ka mūsu mīļais kaktuss nepārtraukti dzen jaunus bumbuļus vai ka tavā mājā lieliski aug vijolītes. Iegādājies mazus podiņus un pārdod augus ziedu veikalos, tirdziņā vai internetā.

14. Zīmē apsveikuma kartītes. Ja arī tu pirms svētkiem saviem mīļajiem mēdz veidot oriģinālas apsveikuma kartītes, piedāvā tās nopirkt arī citiem.

15. Lasi ogas un sēnes. Lai gan ne vienmēr labs ražas gads, kaut ko salasīt tev noteikti izdosies. Un to tu vari pārdot ogu uzpircējiem vai tirgū. Atpūta pie dabas un neliela naudiņa garantēta.

16. Palīdzi rakstīt sacerējumus, kursa un  bakalaura darbus. Šis darbiņš gan derēs tikai tām, kuras pašas ir studējušas un zina, kā to pareizi darīt. Bet, ja studijas tev jau aiz muguras, ķeries klāt, pa vakariem atsvaidzināsi savas zināšanas un nopelnīsi. Mazāk atbildīgs, bet tiesa gan arī mazāk apmaksāts ir materiālu vākšanas darbs. Tas nozīmē, ka tev būs jāatrod pēc iespējas vairāk labu materiālu par kādu konkrētu tēmu. 

17. Rediģē darbus. Gramatika ir joma, kura nebūt ne visiem šķiet saprotama. Tieši tāpēc daudzi, kas studē, raksta projektus vai ko citu, ir ļoti laimīgi, ja var atrast kādu, kas viņu darbus izlasītu un izlabotu tur esošās kļūdas. Īpaši ienesīgs šis darbs ir pavasaros, kad augstskolās jānodod diplomdarbi.

18. Instalē jaunas programmas datoros. Ja vien esi tehniska sieviete, piedāvā par samaksu citiem sainstalēt datoru un savest to kārtībā. Pēcāk klientiem varētu būt saistošas arī regulāras datoru apkopes. Tu pat nevari iedomāties, cik daudziem tev apkārt noderēs šis pakalpojums.

19. Izpēti vēsturi. Mums visiem interesē  vēsture, it sevišķi tā, kas skar paša izcelšanos. Diemžēl reti kuram ir laiks un prasme to noskaidrot. Vispirms izmēģini arhīvos atrast savus senčus un uzzīmēt ciltskoku, bet, kad tas izdevies, šo pakalpojumu vari piedāvāt citiem. Lai gan tas ir visai piņķerīgs darbs, pirms laika par ciltskoku maksāja vidēji 200 latus.

20. Piedāvā paziņām ekoproduktus. Ja vien nedēļas nogalēs mēdz doties uz laukiem pie vecmāmiņas vai radiem, kuriem ir pirmatnēju metožu apstrādāts dārzeņu lauks, piedāvā par noteiktu samaksu kaimiņiem, paziņām vai citiem atvest ekoloģiskos produktus. Atpelnīsi savu ceļu, pie reizes ļaujot kādu kapeiku nopelnīt arī lauciniekiem.

Padalies arī tu, tepat raksta komentāros, savās idejās un pieredzē kā nopelnīt papildus naudu!

51 komentāri
 1. Es laiku pa laikam no laukiem atvedu mašīnas bagāžniekā lauku labumus – kartupeļus, zaļumus, ābolus u. c., kaimiņi un darbkolēģi laimīgi, man ceļš atmaksājies.

 2. Par to drēbju skapi-izrevidēts jau ir, bet pārdot nav kam. Kolēģes jau ar tās štātes redzējušas…hmmmm.Draudzenes arī nav.
  Bet par lauku labumiem tiesa – es ar olām un medu tirgojos 😉 jauns topiņš sanāk 😀
  Lai gan esmu jaunu ideju meklējumos 🙂 Lai pārējām arī veicas! Uz apsevikumu kartiņām arī ir ķēriens, bet diezvai kāds pirks un ta.

 3. Pakalpojums “rakstu sacerējumus, kursa darbus un bakalaura darbus” gan ir visai apšaubāma rūpala – vai tad šādi pētījumi nav jāveic pašam studentam, lai apliecinātu, ka ir pelnījis kādu “grādu”?! Ļoti interesanti – degradējam to izglītības sistēmu vēl vairāk un turklāt vēl paši ar savām rociņām…

 4. Oj, es gan “rakstu citiem kursadarbus”, pavisam noteikti neuzstāju uz to, ka tas ir pareizi, jo grāds tiešām ir jānopelna, bet pārsvarā tie, kam esmu šitā izpalīdzējusi ir cilvēki, kuriem saprašana un prāts ir, bet rakstās ļoti, ļoti grūti, tamdēļ arī viņi meklē risinājumus.

 5. TIKAI RAKSTĀ NAV PIEMINĒTS, KA IR JĀREĢISTRĒJĀS KĀ PAŠNODARBINĀTAI PERSONAI, LAI VEIKTU JEBKĀDU SAIMNIECISKO DARBĪBU, PAR KURU SAŅEM NAUDU UN JĀRAKSTA ATSIAKTES, JĀMAKSĀ NODOKĻI!!! jA JAU SNIEDZAM INFORMĀCIJU TAD PILNĪGU!

 6. Daudzas lietas jau tiek darītas, kas te aprakstītas, taču nevajag nemaz reģistrēties VID kā pašnodarbinātai personai (kā to minēja viesis ar niku Protams), jo SS.LV ir pilns ar šādiem sludinājumiem. Tikai tādi kā es ir gana daudz, un daudzi grib nopirkt par teju baltu velti un dažus santīmus nopelnīt kādreiz pat neatmaksājas, jo laiks tam visam aiziet o-o-o!
  Tirgū arī uzpērk tikai vairumu nevis vienu vai pāris spaiņus, un lai pats tirgotos, vajag maksāt tirgū par vietu un visu dienu jātup, kamēr iztirgo, lai segtu vismaz ceļa izdevumus.
  Ir man savi tērpi un dažādi jaukumi pašum rokā gatavoti (adīti, tamborēti u.c.), bet atkal tā pati dilemma – pārdot, lai nopelnītu iztikai, reti, kad sanāk, visi grib lētāk, un kad kleita jau dirn plauktā gadu, protams, pārdodu par pašizmaksu, lai nav vismaz zaudējumi.
  Grūti izdzīvot šajos laikos…

 7. Tas vien, ka citi nereģistrējās, nenozīmē, ka tas nav jādara. Šāda saimnieciskā darbība ir nelikumīga un arī sodāma. Pat tad, ja stāvi ceļmalā un tirgo upenes no burciņas, tā ir saimnieciskā darbība un pēc likuma ir jāveic reģistrācija kā pašnodarbinātam un jāmaksā nodoklis.

 8. Protams – tu šobrīd te stum baigo melnumu, nav tik traki, kā te esi izrunājusies. Atslābsti.

 9. Nu es tikai minu to, ko paredz likums. Jautājums, protams ir cik un vai vispār kāds viņu ievēro.

 10. Tiem/tām, kam neveicas ar pārdošanu – iesaku čaklāk piestrādāt pie pašreklāmas un uzbuuveet sev auditoriju – blogos, draugos, facebook, twitter utjpr. Man zinaama meitene šobrīd ļoti veiksmiigi papildus naudinju taisa ar dazaadaam aktivitaateem: http://dinapreisa.wordpress.com
  Labi tirgojoties gan skapja saturs, gan pašas radītās lietas..
  Lai veiksmiigi!

 11. Visi tik grib pārdot, bet nav neviena kas pērk. Kartiņas , drēbes un rotas ir pirmais no kā atteicos krīzes laikā.

 12. Dinapreisa… rotaslietas ir nenēsājamas. Man nereti ir žēl tos, kas pērk,jo viņi nezina izcenojumus un darba vienkāršumu,

 13. To Protams un others -> Par to pašnodarbināto personu… NEkļūsim smieklīgi, neviens VID neies un nečakarēs pŗātu personai, kas pārdod par 5 LVL savu lietoto topiņu vai sominu, turklāt, ja nodoklis šādām personām, kas meneša ietvaros nopelna līdz 150 LVL nav jāmaksā, ja ir vairāk, tad han jāsak skatīties.. Priecāsimies, ka ir portāls, kas kaut nedaudz iesaka idejas ko mums darīt, nevis piekasīsimies manā izpratnē nenozīmīgām detaļām. Labak meklēsim tos, kas pelna miljonus un nodokļus nemaksā.

 14. Īstenībā, var jau arī šo to notirgot e-bay – tā paplašinot pircēju loku, ne jau visiem iet tik bēdīgi kā Latvijā.

 15. Nav tur ko burkšķēt- izdevies iedvesmojošs raksts! Daudz, kas bija zināms, jo meitenes ar kaut ko visu laiku internetā tirgojas, bet parādījās arī tāds lietas, ko nebiju iedomājusies, piem., par ciltskoku.

  Gribēju vēl vienu punktu pielikt klāt. Daudzas te rauc degunu par tirgošanos, bet citreiz tas noder arī priekš sevis. Konkrēti runāju par tādiem uzņēmumiem kā Oriflame. Ja esi konsultanta statusā, tad obligāti neviens neliek tirgoties, toties kosmētiku sev var pirkt ar atlaidēm. Manuprāt, tas arī ir veids kā ietaupīt.

 16. Ļoti labs rakstiņs! Kārtējais atgādinājums, ka tas, kam galva uz pleciem spēs jebkuros apstākļos izdzīvot ar tikai pāris latiem kabatā un beigu beigās jau ar pāris desmitiem latu kabatā, bet tas kuram nav… 🙂

 17. Padomi tiešām labi, bet par tām nevajadzīgajām mantām – nevienam šodien neko lietotu nevajag par naudu, labākajā gadījumā paņems par velti, tikai.

 18. Par to lietoto drebju “nepirksanu” – mulkibas, es pati tikko nopardevu savu bernu drebites un pasas grutniecibas laika apgerbu. Vienkarsi, nevajag tikai aprobezoties ar cali, ielieciet ari zip un ss sludinajumu un protams par mega naudam nevajag censties to pardod, bet par sapratigam ;).

 19. par tām logo lietām runājot. laba un kvalitatīva logo izveida nav nemaz tik viegla, ir jāpārzina daudz zināšanu , drukas iespējas, utt. kā nekā ir taču speciālisti, kas ar to nodarbojas un ne velti viņu pakalpojumi nemaksā lēti – galu galā tā taču ir tāda pati pofesiha kā ārsti, tikai ārsti firmai. kā hobijs zīmēt ir ok – bet nevajag aizrauties ar “lāčā pakalpojumiem” draugiem un paziņām – nekvalitatīvs, neprofesionāls logo, vai arī kas nebūs piemērots drukas darbiem darīs vairāk ļauna nekā laba..

 20. Niks (viesis), 2010 gada 5.augusts, 19:26
  Nepiekrītu. Rotas ir oriģinālas. Maksāts tiek par ideju un uzņēmību, par to, ka nepadodas. Es arī šo to gatavoju, tagad jau vairāk sirdspriekam, domāju, ka draudzene piebiedrosies, divatā jaukāk pavadīts laiks vismaz priekš sevis, bet nē, viņai labāk patīkot pirkt gatavu.

 21. Draugiem piedāvāt par maksu lauku produktus ir smieklīgi. Tāpēc viņi jau arī ir draugi, viņiem viss tiek pa velti :DD. Kaut gan raksts ir uzmundrinošs.

 22. Var nopelnīt vai piepelnīties ārī ar AVON. Man patiešām ir bijis laiks, kad tie ir bijuši mani vienīgie ienākumi, un ja dienā velta pāris stundas, var nopelnīt tīri labi. Ja ir vēlme un drosme pamēģināt, raksti, padalīšos ar savu pieredzi vairāk: [email protected]

 23. Nav jau patiesībā tik vienkārši, ar saviem rokdarbiem nopelnīt nav īpaši viegli, jo nu jau to praktizē ļooooooti daudzas. Turklāt roku darbam ir arī atbilstoša cena, nav jau jēgas pārdot par pircējam skaistu cenu, ja tas vispār neatmaksājas, vai tādā veidā iespējams atpelnīt tikai materiālus. Diemžēl tāda ir realitāte…

 24. -privātstundas;
  -tīrīšana, uzkopšana, produktu pirkšana tiem, kam nav laika vai nespēj;
  -bērnu, suņu, kaķu, zivju pieskatīšana un barošana.

 25. Par tām grāmatām – konkrēti iesaku tās pārdot ibook.lv. Par divām grāmatām dabūju ls 40, un pati arī šad tad tur kaut ko iegādājos.
  Un tiem cilvēkiem, kas vēl mācās skolā – droši iesaku pārdot vecās mācību grāmatas! Ielieciet ierakstu dienasgrāmatā kaut vai draugiem.lv, gan jau ka kāds atsauksies! Pati šogad tā nopelnīju ls 9 🙂

 26. Nu tiem, kas no skolas sola piemēram nesen, iesaku savus skolas darbus salādēt tādos portālos kā atlants.lv. Es pati esmu tā – neko nepiepūloties, nupat 4 gadu laikā nopelnījusi bišku pāri 80 Ls. itkā nav daudz, bet padomā – tas ir neko nedarot! Lai veicas! To sarakstu varētu papildināt vēl un vēl!

 27. Hmm. Par ietaupīšanu ļoti piekrītu! Tomēr ieteikt kaut ko tik nelegālu un apkaunojošu valstij kā rakstīt citu cilvēku kursa darbus, lai tie to varētu uzdot par savējiem ir vienkārši nesmuki.

  Tāda īstermiņa domāšana. Bet citas idejas ir tiešām OK.

 28. 20 veidi. 😀 Visi ir funny,nezinu vai ar tiem veidiem var kļūt vai iegūt pamatīgu žūksni. 🙂

 29. Idejas nav sliktas, kaut ko no tā esmu mēģinājusi arī es. Kādreiz, ciemos ejot, dāvināju pašceptu torti. Bet, kad aizdomājos, cik maksā produkti, cik daudz darba jāiegulda, lai uzceptu “Cielaviņu”, piemēram …nekāds bizness tur nesanāk. Iemācījos gatavaot dabīgu kosmētiku – tas man patiešām ļoti patika. Un kas var būt labāks par pašas gatavotu krēmu! Diemžēl cilvēkiem nav izpratnes par to, apbrīnojami, bet sievietes pat nezina, kas tā tāda ekokosmētika ir, ne arī to, cik tā maksā. Tāda ir mana pieredze. Tagad domāju, ko vēl varētu pamēģināt.

 30. es gan piedāvāju mājokļa remontus, protams ar saviem instrumentiem, un savām zināšanām, ko ieguvu treknajos gados, bet ziemā darba nav tik un tā, tad nav tā sezona! 🙁

 31. Vai jums nepieciešama aizdevuma? Tas ir, lai informētu plašu sabiedrību, ka Jane Alison kundze, privāts aizdevumu aizdevējs ir atvērt finanšu iespēju ikvienam, kam vajadzīga nekādu finansiālu palīdzību. Mēs dodam aizdevumus pie 2% procentu likmi privātpersonām, uzņēmumiem un uzņēmumiem ar skaidru un saprotamā veidā un stāvoklī. sazinieties ar mums šodien pa e-pastu: ([email protected])

 32. Ari veids ka labi nopelniit internetaa! Bez ieguldijumiem. Izmanto savu datoru kaa maineru, un maino kriptovaluutu (bitcoins, u.t.t). Kuru pec tam drosi parvers uz EUR. Cik nopelniisi ir atkariigs no tevis. Registreejies, instalee un pelni minergate.com/a/330e64021cc6ce6ef2de67c5

 33. Var ielādēt Monea lietotni , reģistrēties ar promo kodu EWY6JCYB UN SAŅEMT BONUSU PAR REĢISTRĒŠANOS 2EUR, kā arī saņemt pašam savu promo kodu ar, kuru aicināt Monea lietotājus un pelnīt 2eur par katru.
  Tas ir droši, lasiet http://monea.me/lv-lv/sakums/

 34. Piedāvāju vēl 1 veidu – ieguldīt perspektīvā projektā – vēl ir palikušas akcijas projektā Gem4me.

  Vai tu tagad nopirktu uzņēmuma Apple akcijas, ja tu zinātu, ka tās atnesīs miljonus? Reti kad ir pieejama informācija par perspektīviem projektiem. Šeit ir informācija par Gem4me projektu, kas ir pēdējā izstrādes stadijā un dod lieliskas iespējas izmainīt finansu situāciju.

  Tu jau tagad vari lejuplādēt Gem4me aplikāciju un apskatīt to sākuma stadijā. Projekta pabeigšanas termiņš ir šī gada vidus un tad mērķis ir to pārdot.

  Google ir kā potenciālais pircējs ar ko jau uzsāktas sarunas. Vēl ir iespēja investēt šajā projektā un saņemt lielu peļņu uz akcijām. Projekts un investīcijas vairs nav liela riska zonā, jo pierāda savu darbību, iegūst popularitāti un ir potenciāls projekta pircējs.

  Ja interesē vairāk raksti: [email protected]
  https://[cenzēts]youtube.com/watch?v=-9g_Few0vO4

 35. Finansējuma piesaiste Jūsu uzņēmuma attīstībai. Piesaisti naudu jau tūlīt un sāc augt kopā ar Cityfinances! [cenzēts]cityfinances.lv

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.