Filmas visai nedēļai

Viasat TV 1000

Otrdiena, 3. augusts, plkst. 17.00

Vakars  /Evening
Drāma, ASV, 2007.g   
Režisors – Lajos Koltais
Lomās – Merila Strīpa, Vanesa Redgreiva, Kleira Deins, Tonijs Kollete, Nataša Ričardsone, Patriks Vilsons
Filma ir mirstošas sievietes atmiņu stāsts/atzīšanās savām pieaugušajām meitām par to, kas ir bijušas viņas dzīves lielākās vērtības, mīlestība un desmitiem gadu glabāts noslēpums. Paralēli vijas 50 gadu seni notikumi, kur vēl jauna, plaukstoša sieviete Anna vasaras brīvdienās satiek savu mūža mīlestību Hariju. Otrs sižeta pavediens risinās mūsdienās un atklāj divu meitu un mammas (reiz jaunās un dzirkstošās Annas) attiecības īsi pirms sievietes nāves slimnīcā. Tik tuva cilvēka atklātība liek citādi paskatīties gan uz mammas dzīvi, gan abām meitām – katrai uz savu. Viena no māsām ir priekšzīmīga ģimenes sieva un māte, savukārt otra – vientuļniece – bez stabila partnera, bērniem un noturīgām attiecībām. Viens no mammas pēdējiem novēlējumiem savām meitām ir: „Lūdzu, pacentieties būt laimīgas!”
Filma ir arī ļoti atklāta attiecībā pret vecumu – tā neizskaistina, bet gan liek gandrīz fiziski sajust mūsu katra dzīves fundamentālos stūrakmeņus – piedzimšanu, mīlestību, bērnu laišanu pasaulē un neizbēgamo noslēgumu – nāvi.
„Vakars” ir gana kritizēts par pārlieku bagātīgo aktieru daudzumu, nelīdzvērtīgo spēli, neizskaistināto attieksmi pret nāvi, vecumu un vērtībām, bet grūti ir noliegt, ka ar savu spēcīgo cilvēcību, šī filma paliek atmiņā.

Silver Baltic

Otrdiena, 3. augusts, plkst. 22.00

Pirms lietus  / Пред дождот
Drāma, Maķedonija, 1994.g   
Režisoris – Milčo Mančevskis
Lomās – Katrīna Kartlidža, Rade Serbedzija
Filma vēstī trīs nelaimīgas mīlestības stāstus. Pirmais stāsts „Vārdi” ir par jaunu mūku, kurš glābjot no nāves slepkavībā apsūdzētu albāņu meiteni, dodas kopā ar viņu cauri Maķedonijai. Uzņemoties šo atbildību, viņš pieņem klusēšanas zvērestu.
Otrs stāsts „Sejas” risinās Londonā, kur kāda foto redaktore Anna mokās attiecību trijstūri starp savu vīru un kādu talantīgu Maķedoniešu kara fotogrāfu.
Trešais stāsts „Bildes” it kā savieno divus iepriekšējos. Kara fotogrāfs atgriežas dzimtajā Maķedonijā, lai tur apmestos uz dzīvi. Viņa bijusī draudzene lūdz fotogrāfu atrast pazudušo meitu, kura izrādās tā pati meitene, kuru pirmajā stāstā „Vārdi” glāba jaunais mūks.
Filma Saņēmusi virkni balvu Venēcijas kino festivālā, kā arī gandrīz 30 dažādus apbalvojumus starptautiskos festivālos un tika nominēta Oskaram kā labākā ārzemju filma.
„Pirms lietus” ir darbs, kas, ja noskatīsies, noteikti paplašinās tavu redzesloku.

Silver Baltic

Piektdiena, 6. augusts, plkst. 22.00

Romance /Romance
Režisore: Katrīna Breilate
Lomās: Karolīna Duseja, Sagamors Stevenins
Skolotāja cenšas turpināt attiecības ar mīļoto, lai gan viņu seksuālā dzīvē ir tik pat kā apstājusies. Vienubrīd viņa saprot, ka apspiestās kaislības tik spēcīgi dzen, ka „apetīte” ir jāremdina citur. Filmai daudzi kritiķi pārmeta pornogrāfiskumu un, piemēram, Austrālijā tā tika aizliegta, tomēr atklāto skatu psiholoģiskā ietekme ir tik diskutabla, ka balansē uz riebuma robežas. Arī šī darba psiholoģiskā iedarbība ir spēcīgāka par erotiski seksuālajām ainām, ar ko filma patiesi ir ļoti bagāta.
„Romance” ir filma, ko espati.lv iekļāva savā Desmit erotiskāko filmu sarakstā.

Viasat TV 1000

Piektdiena, 6. augusts, plkst. 23.00

Oņegins  /Onegin
Drāma, Lielbritānija/ASV, 1999.g   
Režisors – Marta Fainza
Lomās – Ralfs Fainz, Līva Tailere, Irēna Vorsa, Tobijs Stefens
Filmas pamatā ir izcilā dzejnieka Aleksandra Puškina darbs „Jevgēnijs Oņegins”, kuru savdabīgā britu manierē, bet ar neapstrīdamu estētiku un gaumes izjūtu, veidojusi britu režisore Marta Fainza. Šī ir viņas debija kino jomā, bet ļoti atzinīgi novērtēta. Par šo darbu jaunā režisore saņēma virkni starptautisku kino balvu. „Oņegins” ir skaists, klasisks un sāpīgs stāsts par mīlestību. Par to, kā mēs nenovērtējam to, ko liktenis mums dod, bet apzināmies, ko esam noraidījuši vien tad, kad neglābjami zaudējam otru cilvēku.
Skaisti, smalki, vizuāli ļoti estētiski un smeldzīgi. Fonā brīžam skan Puškina dzeja. Brīnišķīga filma sievietēm, kas pazīst daudzas un dažādas jūtu nianses, kuras slēpj sevī mīlestība.
d

Viasat TV 1000

Sestdiena, 7. augusts, plkst. 22.15

Sadedzināt pēc izlasīšanas  / Burn after reading
Melnā komēdija, ASV, 2008.g   
Režisori – Brāļi Etans un Džoels Koeni
Lomās – Breds Pits, Džons Malkovičs, Džordžs Klūnijs, Tilda Svintstone
Osborns Koks – izcils Balkānu eksperts un analītiķis, tiek atlaists no darba par dzeršanu. Viņš īsina laiku rakstot piezīmes par savu dzīvi. Sporta klubā viņam izkrīt diskete ar pierakstiem. To atrod divi kluba darbinieki – Linda, kas ir apsēsta ar vēlmi veikt plastisko operāciju un Čads – laipns vientiesis. Viņi abi izlemj, ka par atradumu dabūs pamatīgu izpirkuma maksu, jo disketes saturs ir gana privāts – Osborna sieva vēlas no viņa šķirties un būt kopā ar mīļāko. Osborns neizrāda interesi nozaudētos pierakstus atpirkt. Tad izspiedēji dodas apciemot Krievijas vēstniecību, lai iepazīstinātu darbiniekus ar savu atradumu. Skaidrs ir viens, lai uzsistu cenu, nepieciešamas vēl kādas pikantas detaļas no Osborna dzīves.
Filmā spēlē izcili aktieri, bet tik un tā šī nav lente ikviena gaumei, jo režisoru brāļu Koenu humora izjūta ir pietiekami specifiska un ļauj drīzāk smīnēt, nevis ķiķināt.

Ren TV Baltic

Svētdiena, 8. augusts, plkst. 20.00

Valsts padomnieks  /Статский советник 
Detektīvs, Krievija, 2005.g   
Režisors – Filips Jaknovskis
Lomās – Oļegs Meņšikovs, Ņikita MIhalkovs, Konstantīns Habenskis
Filma ir lieliska mūsdienu krievu rakstnieka Borisa Akuņina grāmatas ekranizējums. Darbība sākas kādā speciāli norīkotā Maskavas – Pēterburgas vilcienā, kurā tiek nogalināts ģenerālis Hrapovs. Visas pazīmes liecina, ka slepkava ir valsts padomnieks Erasts Fandorins, jo noziedznieks centies radīt tieši šādu iespaidu. Izmeklēšanas gaitā, protams, noskaidrojas, ka Fandorins nav saistīts ar slepkavību, bet nu jau arī viņam pašam lepnums liek meklēt patieso vainīgo.
Oficiālo lietas izskatīšanu savā pārziņā pārņem slavens  detektīvs ģenerālis kņazs Požarskis. Tikmēr Fandorins nonāk pie secinājuma, ka slepkavībā iesaistīta kāda ļoti augstu stāvoša persona no Policijas departamenta.
Tā reti gadās, bet šī filma ir gandrīz tik pat labi uzņemta, kā Akuņins uzrakstījis savu grāmatu. Aizraujoša, ar teicamu aktieru spēli un izsmalcinātu izlasi un izjustu laikmeta garšu (filmas darbība risinās 19. gadsimta nogalē).

TV 3

Svētdiena, 8. augusts, plkst. 21.50

Tīģeris un drakons  /  Crouching Tiger, Hidden Dragon
Episka drāma, Taivāna/Honkonga/ASV/Ķīna, 2000.g   
Režisors – Angs Lī
Lomās – Čov Jun – Fats, Mišele Jeo
Leģendārais slepenas karacīņu skolas karotājs Li Mu Bajs, kuram šķiet, ka viņš savā mūžā jau ir pietiekami karojis, uztic Ju Šu Ljenai – tikpat slavenai sievietei karotājai – savu leģendāro Zaļo likteņzobenu nogādāt uz Pekinu godātajam Te. Tajā pašā laikā pilsētā ierodas jaunā aristokrāte Džena, kuru ir nolemts izprecināt izdevīgās laulībās, taču meitene kaisli ir iemīlējusies jaunā laupītājā. Kad tiek nolaupīts Zaļais likteņzobens, Ju Šu Ljena sāk izsekot iespeājamā zagļa pēdas un tās viņu ved pie Dženas, kura slepeni ir apguvusi karacīņu mākslu. Ju un Dženai arvien vairāk tuvinoties, Ju atklāj, ka jaunā sieviete augstāk par visu pasaulē vērtē savu neatkarību, taču par brīvību ir jāmaksā augsta cena.  Kinorežisors Angs Lī par darbu pie šīs filmas ir saņēmis Golden Globe, BAFTA balvas, kā arī daudzas citas starptautiskas kino balvas un tika nominēts Oskaram. “Tīģeris un drakons” iespaidā tapuši vairāki līdzīgi kino darbi  –  “Varonis” (2002) un “Lidojošo dunču nams” (2004).
Ja tu vēlies estetizētu, Eiropeiskai pasaules uztverei nopulētu Āzijas kino, bagātu košiem, neparastiem kadriem, dabas skatiem, krāsām un cilvēkiem – šī filma būs ļoti patīkams ceļojums citā realitātē.

6 komentāru
  1. Te atkal tāda esencīte, ka pārsteigums – šito rāda pa TV!!!!??? Reāli labs kino! Paldies par tādu esenci!!!!!

  2. Piekrītu – šī ir ļoti veiksmīga sadaļa portālā. Jāsaka godīgi – es te ielūkojos regulāri. Programmā – ne. Te – jā. Pirms lietus un Pēc izlasīšanas sadedzināt – nu kruts kino!

  3. OHO! Re – Romaci rāda! Man taisni salikās interesanti topā tā filma. Tik, kas tas tāds par kanālu???

  4. Man arī ziņkāre iesēta. Neesu to filmu redzējsi, be treilerītis tāds ieinteresējošs. Ļoti tā franciski.

  5. Valsts padomnieku pēc espti ieteikuma vakar noskatījos pirmo reizi, lai gan filma jau ir rādīte. Man ļoti patika. Paldies!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.