SEKSS kā SVĒTKI !?!

Tuvojoties svētkiem, īpaši jau tādiem, kā Sieviešu diena, mediji publicē pamācības, kā padarīt dienu īpašu, sarīkojot kaut ko neparastāku. Viens no ieteikumiem mēdz būt arī romantisks vakara nobeigums – sekss kā svētki. Stop! Tas ir interesants apzīmējums – „sekss kā svētki”. Kāds ar to varētu saprast seksa biežumu un nopūsties – sekss tikpat reti kā svētki. Cits brīnītos – sekss ir normālas divu cilvēku attiecības, un kāpēc tur vēl svētki jāpiesauc? Pavisam noteikti skaidrs, ka sekss nav svētki tad, ja sieva tēlo aizmigušu un cer, ka vīrs viņu nemodinās uz sievas pienākuma pildīšanu. Bet citreiz? Vai Tev sekss ir svētki? Kad ir un kad nav? Kā padarīt to par svētkiem? Vai vispār vajag kā īpaši censties? To pētījām šoreiz, un lūdzām izteikt viedokli arī pašām daiļā dzimuma pārstāvēm!

SEKSS – TIK RETI, KĀ SVĒTKI?
Lai salīdzinātu seksu un svētkus, būtu jānoskaidro, kas tad vispār raksturo svētkus, un kas šiem apzīmējumiem varētu būt kopīgs ar seksu? Pirmais raksturojums – svētki norisinās retāk nekā ikdienas dzīve. Arī 20. gadsimta domātājs, mistiķis un garīgais skolotājs Ošo uzskata, ka seksam būtu jābūt retam notikumam, svētkiem. Tas nedrīkst būt garlaicīgs, tā nedrīkst būt ikdienas barība. Nevarot ēst, dzert tēju, mazgāties, un nodarboties ar seksu vienādi ikdienišķi. Esot jāmīlējas tikai, kad ir milzīga vēlēšanās un kaisle. Indijas seksa traktāts "Kamasūtra" teic, ka, ja jūs mīlējaties pietiekami mežonīgi, jums būtu gana ar vienu reizi gadā! Tas izklausās pilnīgi neticami mūsdienu cilvēkam – reizi gadā! Taču tas apmierināšot mūs tik dziļi, ka sekojošās uguns pietiks mēnešiem!
Reizi gadā nodarboties ar seksu, un tad iztikt ar šīm atmiņām un gūto baudu visu gadu, droši vien būtu par daudz prasīts no parasta cilvēka, taču, ja, piemēram, mīļotie satiekas reizi nedēļā, tas varētu būt gaidītāks un ilgotāks notikums, nekā iespēja to darīt kaut vai katru vakaru. Ingūna R. atzīst, ka tik tiešām viņai sekss ir kā svētki, jo vīrs mājās pārrodas tikai reizi nedēļā uz vienu vai divām naktīm. Viņa šos vakarus gaida, un varētu pat teikt, gatavojas tiem. Protams, ne katru reizi ir sveces, vīns un līdzīgi atribūti, bet katrā ziņā svētku sajūta ir. Tomēr citreiz atkal griboties ko mežonīgu un spontānu, kaut vai, braucot mašīnā, divatā iemukt mežā…

GATAVOŠANĀS SEKSAM – TĀPAT KĀ SVĒTKIEM?
Otrais svētku raksturojums – tos gaida un tiem gatavojas. Seksam kā svētkiem varam gatavoties, nosūtot draugam erotiskas īsziņas, lai viņš nevarētu vien sagaidīt vakaru un tā turpinājumu. Vakarā pārsteidziet viņu ar seksuālu ietērpu – jaunu, skaistu un erotisku apakšveļu, mini kleitiņu vai kādiem citiem erotiskajiem aksesuāriem. Svētku noskaņas radīšanai noderēs arī tās pašas nedaudz klišejiskās sveces, rožu ziedlapiņas gultā, romantiska mūzika un šampanietis vai vīns. Pirms tam var apmeklēt frizieri, kosmetologu vai kādu citu speciālistu – kāpēc lai tā nebūtu jauna intīmā frizūra? Šāda sagatavošanās tev liks justies skaistai un sakoptai.
 
SEKSS – TIK PĀRSTEIDZOŠS, SKAISTS UN IEPRIECINOŠS, KĀ SVĒTKU DĀVANA!
Arī svētkos bieži mēdzam doties ārpus mājas, tāpēc seksu par svētkiem varētu padarīt neparasta norises vieta, piemēram, ceļojums, pludmale, vai neikdienišķs nodarbošanās ar seksu laiks – pusdienas laikā drauga darba kabinetā… Bet varbūt tieši neparasta priekšspēle, vai kas tāds, ko seksā vēl nekad neesat izmēģinājuši, padarīs jūsu seksu par svētkiem divatā? Dažas idejas – afrodiziaku baudīšana, piemēram, austeres, siers, šokolāde, vīnogas, arī masāža, striptīzs, lomu spēles, vai vienkārši aizsietas acis vienam no pāra, erotiska romāna lasīšana otram skaļi priekšā.

Ja seksuālā dzīve kļuvusi garlaicīga un vienveidīga, varbūt pienācis laiks doties pie…ledusskapja? Freids uzskatīja, ka ēšanas process arī ir seksuāls akts. Zinātnieki deklarē, ka šīs divas darbības vienlīdz stimulē "baudas centru" smadzenēs, tātad abu apvienošana padara baudas sajūtu divtik spēcīgu. Saldā krējuma, medus, šokolādes, dažādu ogu vai citu iemīļotu ēdienu izmantošana seksā, var kalpot, kā salds papildinājums tam – izmantojami gan kopīgai baudīšanai, gan visādi citādi, kā vien attiecīgajā brīdī vēlaties… Šīs un daudzas citas manipulācijas var būt gan prelūdija, gan seksuālā akta pikanta nianse. Fantāzijai ierobežojumu nav!


SEKSS, KĀ SVĒTKI MIESAI UN DVĒSELEI – IK REIZI, KAD AR TO NODARBOJAMIES!
Kā vienmēr, cilvēku pieredze un uzskati atšķiras. Daļa nesaprot, kas tur slikts, ja sekss ir kā ikdienas barība. Ja otrs cilvēks ir blakus, gribas samīļoties kaut vai katru dienu. Sekss ar gadiem paliekot labāks un labāks, bet salīdzinājums ar svētkiem gan neesot vietā. Dzintra N. pat uzskata, ka, jo cilvēki vairāk seksam gatavojas, jo vairāk kaut ko plāno, jo vairāk saspringst vai viss izdosies pēc plāna, jo lielāka iespēja, ka nesanāks. Orgasms ir viena no tām smalkajām lietām, kur visa pamatā ir atbrīvošanās un relaksācija. Savukārt Dace B. apšauba lomu spēļu un scenāriju efektivitāti. Ja diviem cilvēkiem nebūs vēlmes vienam pēc otra, savdabīgas ķermeniskās pievilkšanās, tad tur nekādas sveces, rozes, peņuāri un citādi atribūti nepalīdzēs.
Visvairāk gribētos piekrist Ivetas R. rezumējumam, ka seksa salīdzinājums ar svētkiem saistās ar to, ka sekss netiek padarīts par tik ikdienišķu pasākumu kā zobu tīrīšana rītā un vakarā, ko dara tik mehāniski, ka pat nepiefiksē – ir darīts, nav darīts, bet paradums ir, tāpēc ir skaidrs, ka viss ir noticis. Sekss kā svētki – tātad bauda. Iveta R., piemēram, arī kapučīno dzer ar baudu – kādreiz reizi nedēļā, kādreiz katru rītu, bet vienmēr izbaudot šo procesu, un tad tie sanāk tādi mazi svētki. Bet ir cilvēki, kas dzer kapučīno un to nemaz nepiefiksē, tik ikdienišķi tas viņiem ir. Tāpat arī ar seksu.
Inga B. zobgalīgi norāda, ka parasti visvairāk par ideālo seksu filozofē tie, kam tā nav vispār nekāda, tāpēc beigsim filozofēt un priecīgus mums visiem svētkus! Tas ir – izdevušos seksu svētkos, svētkus kā seksu, vai vēl kā līdzīgi – katrai pēc saviem sapņiem un vēlmēm!

 

 
6 komentāru
 1. Paldies par jaukajiem rakstiem! Uzlabots garīgais sieviešu dienā garantēts.
  Mana pieredze tāda, kad biju 20 gadīga man bija attiecības vecaku vīrieti-11gadus vecāks.
  Tikāmies 5gadus. Esmu laimīga par šo laiku un sexuālo pieredzi. Tagad palikušas siltas atmiņas.
  Bet es piekrītu- sex tiešām ir kā svētki. It īpaši tad, kad sen nav baudīts.
  Pašlaik gaidu draugu atgriežmies no ārzemēm. Un jūtu, ka svētki tuvojās.
  Mums ir regulārs sex, un tas nav pāraudzis ikdienas rutīnā. Kopā esam gandrīz 3 gadus. Tas tadēl,ka starp mums mājo abpusēja cieņa,jūtas, maigums.
  Esmu par viņu vecāka 7gadus. Man 46. Esmu laimīga.
  Tuvojas pavasaris. Un sex ir neatņemama sastāvdaļa, lai justos pilnvērtīga, mīlēta. Dzīvi jābauda, svētkus jāsvin arī gultā! Jo biežāk, jo labāk!

 2. To kamasutras “reizi gadā” varētu pamēģināt, tik nezin, vai vīrs piekritīs 🙂 🙂 🙂

 3. Es kaut ko nesaprotu – pēc raksta satura domāju, ka autore sajaukusi dienu nosaukumus, jo mīlēšanās un gultā draiskošanās diena attiecināma uz 14. februāri. Jautājums, vai autore vispār saprot sieviešu dienas nozīmi? Kur palikusi cīņa par sieviešu tiesībām? Kur palikusi sāpīgā problēma, ka mūsu sievietes baidās palikt stāvoklī, jo negrib zaudēt darbu? Kas noticis ar cīņu par vienādu atalgojumu sievietēm un vīriešiem par līdzvērtīga darba veikšanu? Kas notiek ar māmiņu naudām un dekrētiem? Piedodiet man, bet sekss NAV sieviešu dienas būtība. Lai cik labs šis raksts arī nebūtu, kas nav par tēmu, nav par tēmu.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.