PĪRĀGI 3 gardās receptēs – ar speķi, sieru, olām un zaļumiem

Strauji tuvojas Jāņu laiks. Pīrāgi, līdzās sieram un alum, ir neatņemama šo svētku cienasta sastāvdaļa. Šogad iemācies tos pagatavot pati! Piedāvājam tev gardas un vienkāršas receptes klasiskajiem speķa, siera vai veģetārajiem pīrādziņiem ar olu. 

MĪKLAS PAGATAVOŠANA
Nepieciešams:
100g sviesta, 2 olas, aptuveni 1l piens, 1 paciņa rauga, 1kg miltu.

Uzsildi pienu un pievieno tam gabaliņos sadrupinātu raugu un 1 ēdamkaroti cukura. Lēni maisot, raugu izkausē. Kamēr raugs iestāvās, izkausē sviestu un liec to bļodā kopā ar olām, siltu pienu un cukuru un sāli pēc garšas. Piesijā miltus un pievieno sagatavoto raugu. Visu masu kārtīgi samīci līdz tā sāk mest pūslīšus, kļūst gluda un nelīp pie rokām. Ja mīkla ir ļoti lipīga, mīcot to vari apkaisīt ar miltiem.  

Mīklas bļodu apsedz un noliec siltā vietā uzrūgt vismaz 2 stundas.

Kad tā gatava, mīklu kārtīgi izrullē un veido pīrādziņus. Viens no vienkāršākajiem veidiem – ar glāzes augšdaļu mīklā izspied aplīšus, liec tajos pildījumu (apt. 1 ēd.k.) un maliņas aizloki. Pirms cepšanas pīrādziņus nozied ar olu. Cep, līdz tie kļūst zeltaini brūni.

3 PĪRĀGU PILDĪJUMU RECEPTES
Klasiskie speķa pīrādziņi
Nepieciešams: Speķis, šķiņķis, sīpols, sāls, melnie pipari

Sīkos gabaliņos sakapā speķi, šķiņķi un sīpolus. Sīpolus viegli apcept. Pievieno sāli un melnos piparus pēc garšas. Pildījumu rūpīgi samaisi.  

Netradicionālie pīrāgi ar sieru
Nepieciešams: Šķiņķis, siers, zaļumi, sāls, ķimenes (pēc izvēles)

Sieru sarīvē un maisa kopā ar sīki sagrieztu šķiņķi. Pievieno zaļumus, ķimenes un sāli pēc garšas. Pīrāgi izdosies gardi arī bez gaļas.

Jāņu pīrāgi veģetāriešiem

Nepieciešams: Olas, loki, dilles vai citi zaļumi, sāls, melnie pipari

Olas novāra, sīki sakapā un maisa kopā ar smalki sagrieztiem zaļumiem. Pievieno sāli un piparus pēc garšas.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.