Iekaisums TUR LEJĀ – biežākie rašanās cēloņi un profilakse

Intīmās zonas gļotādas iekaisums ir problēma, kas dažādu iemeslu dēļ kaut reizi mūžā ir skārusi lielu daļu sieviešu – pētījumi rāda, ka tās ir līdz pat 90% sieviešu dažādās vecuma grupās. Šoreiz – par to, kādi ir biežākie šo iekaisumu rašanās cēloņi, kā arī par profilaktiskajiem pasākumiem, kas spēj tevi pasargāt!

INTĪMĀS ZONAS GĻOTĀDAS IEKAISUMS – BIEŽĀKIE CĒLOŅI
Iemesli, kādēļ dabiskā vide maksts gļotādā izjūk un rodas iekaisums, ir visai daudz, tomēr pamatā ir izšķirami trīs galvenie – tas var būt kairinājuma, kādas infekcijas vai hormonālo izmaiņu rezultātā sievietes organismā. Ja otrais un trešais iemesls prasa obligātu došanos pie ārsta, tad ar pirmo iemeslu bieži ir iespējams tikt galā pašām, jo tas pamatā rodas neatbilstošas intīmās higiēnas rezultātā.

Iekaisums, kas radies kairinājuma rezultātā, visbiežāk rodas nepiemērotu intīmās higiēnas līdzekļu lietošanas rezultātā, kas rada alerģiskas reakcijas, kairinājumu, apsārtumu, niezi un sausumu. Tas savukārt noved pie nepatīkamas pašsajūtas, reizēm pat – nepatīkamas seksuālās dzīves un dzīves kvalitātes pazemināšanos kopumā.

Ja iekaisums radies infekcijas rezultātā, tad visbiežāk pie vainas ir bakteriālā vaginoze (slimība, kas izraisa maksts ekosistēmas izmaiņas), vaginālā kandidoze jeb piena sēne (vairāk lasi – Delikātā problēma PIENA SĒNE – kā to NEPIEĻAUT?) vai trihomoniāze (seksuāli transmisīva infekcija). Šiem iekaisuma paveidiem raksturīgi ir tas, ka papildus netīkamām sajūtām, niezei un apsārtumam, ir novērojami arī izdalījumi, bieži ar nepatīkamu smaržu. Lai noskaidrotu precīzu šāda iekaisuma rašanās iemeslu un attiecīgo ārstēšanu, noteikti jādodas pie ārsta!

[BANNER]

Trešais iekaisumu veids ir saistīts ar hormonālajām izmaiņām sievietes organismā. Tas visbiežāk piemeklē sievietes, laika posmā pēc dzemdībām un sievietes menopauzes laikā. Taču – ārsti stāsta, ka reizēm šāda problēma var skart arī jaunas meitenes pirmspubertātes un pubertātes vecumā. Hormonālas dabas izraisīts iekaisums parasti izpaužas kā maksts sausums, pastiprināts, nepatīkams jutīgums, nieze, sāpīgums, nepatīkama seksuālā dzīve, apsārtums.

KĀ NOVĒRST?
Jebkurā no šiem iekaisuma veidiem, vislabāko padomu un ārstēšanas terapiju spēs piemeklēt ārsts. Parastu maksts gļotādas iekaisumu, kas radies kairinājuma rezultātā, parasti ārstē un novērš nosakot kairinājuma iemeslu un samazinot vai ideālā variantā – novēršot to. Ja iekaisums radies kādas infekcijas rezultātā, tad noteikti būs vajadzīga jau nopietnāka ārstēšana, kas novērsīs infekcijas ierosinātāju, kas parasti ir nevēlamas baktērijas. Savukārt hormonālo izmaiņu rezultātā parādījušos iekaisumus bieži ārstē piemērojot hormonālas dabas terapiju, lai sabalansētu hormonālo līmeni sievietes organismā, līdz ar to arī novērstu maksts gļotādas iekaisumu.

PROFILAKTISKIE PASĀKUMI – PATS SVARĪGĀKAIS!
Un tomēr – pats svarīgākais, lai nenāktos saskarties ar maksts gļotādas iekaisumiem, ir ievērot profilaktiskos pasākumus, kas palīdz uzturēt gļotādas ekosistēmu sabalansētu un veselīgu:

  • Piemērota intīmā higiēna – tas ir visa pamatā. Intīmās higiēnas līdzekļi jāizvēlas kvalitatīvi, piemēroti, lai tie gan rūpētos par tavu intīmo zonu, gan koptu to un pasargātu no nevēlamām parādībām;
  • Atceries par vaginālajām svecītēm – tās noder, ja tiek lietotas zāles, piemēram, antibiotikas, vai ir kādi citi apstākļi, kas ietekmē tavas maksts mikrofloru;
  • Izvēlies drošu seksu – drošs sekss tevi spēj pasargāt no seksuāli transmisīvajām slimībām, ar kurām taču neviena no mums sastapties nevēlās;
  • Regulāri apmeklē savu ārstu – regulāras vizītes pie ārsta spēj laicīgi noteikt problēmu, kā rezultātā arī ārstēšanās būs vieglāka un ātrāka;
  • Veselība un imunitāte – rūpes par savu veselību, gan fizisko, gan psiholoģisko, kā arī imunitātes spēcināšana spēj pasargāt tevi no netīkamām problēmām, tajā skaitā intīmas dabas veselības problēmām;
  • Ēdienkarte un dzīvesveids – un, protams, daudz dod arī sabalansēta ēdienkarte un veselīgs, kustīgs dzīvesveids kopumā!


Lasi arī
Delikātā problēma PIENA SĒNE – kā to NEPIEĻAUT?


Pateicamies par sadarbību raksta tapšanā FLORAGYN® INTIMO!

FLORAGYN® INTIMO ir intīmās ziepes ārējo dzimumorgānu ikdienas higiēnai.

3 komentāru
  1. es piemēram vispār nedrīkstu tur ne ar ko citu mazgāt kā tikai ar intīmajām ziepēm, citādiņ uzreiz jāpierakstās uz vizīti pie daktera un atkal ārstēšanās process

  2. Mazliet sīdina tas, ka mūsu emancipētajā pasaulē, kur dzimumorgāni nebūtu jāuzskata par tabu īpaši jau veselības sakarā intīmo zonu vai maksti sauc par “tur lejā”. Tad kāja būtu jāsauc par “tur zemāk” un kuņģis – “tur augstāk pa vidu”, auss -“pašā augšā pa kreisi”

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.