Nedēļas labāko TV filmu izlase

Viasat TV1000

Trešdiena, 29. septembris, plkst. 17.00

Sirds mūzika / Music of the heart
Romantiska drāma, ASV, 1999.g.
Režisors – Ves Kravens
Lomās –  Merila Strīpa, Andžela Basseta, Adrians Kvins, Glorija Estafāna
Mūzikas skolotāja Robertu pēc daudzu gadu kopdzīves pametis vīrs. Viņa ir izmisusi, depresīva un apsver pašnāvības iespēju. Pateicoties mātes atbalstam, Roberta  pakāpeniski atgūstas no smagā stāvokļa un piekrīt jaunam darba piedāvājumam – strādāt skolā, kur mācās bērni no nelabvēlīgām ģimenēm Ņujorkas nelāgākajā rajonā – Austrumhārlemā.  Caur mūziku Roberta cenšas mainīt jauno cilvēku pasaules uztveri, jūtu dziļumu, atvērt tos un parādīt plašākas iespējas dzīvē, nekā tās bijušas viņu vecākiem.
Merila Strīpa par lomu šai filmā izvirzīta gan Oskara, gan Golden Globe nominācijām. Tāpat filma nominēta vairākām citām prestižām kino balvām.

Silver baltic

Ceturtdiena, 30. Septembris, plkst. 22.00

Pirms lietus  / Пред дождот
Drāma, Maķedonija, 1994.g
Režisoris – Milčo Mančevskis
Lomās – Katrīna Kartlidža, Rade Serbedzija
Filma vēstī trīs nelaimīgas mīlestības stāstus. Pirmais stāsts „Vārdi” ir par jaunu mūku, kurš glābjot no nāves slepkavībā apsūdzētu albāņu meiteni, dodas kopā ar viņu cauri Maķedonijai. Uzņemoties šo atbildību, viņš pieņem klusēšanas zvērestu.
Otrs stāsts „Sejas” risinās Londonā, kur kāda foto redaktore Anna mokās attiecību trijstūri starp savu vīru un kādu talantīgu Maķedoniešu kara fotogrāfu.
Trešais stāsts „Bildes” it kā savieno divus iepriekšējos. Kara fotogrāfs atgriežas dzimtajā Maķedonijā, lai tur apmestos uz dzīvi. Viņa bijusī draudzene lūdz fotogrāfu atrast pazudušo meitu, kura izrādās tā pati meitene, kuru pirmajā stāstā „Vārdi” glāba jaunais mūks.
Filma Saņēmusi virkni balvu Venēcijas kino festivālā, kā arī gandrīz 30 dažādus apbalvojumus starptautiskos festivālos un tika nominēta Oskaram kā labākā ārzemju filma.

Viasat TV1000

Piektdiena, 1. oktobris, plkst. 16.30

Siržu lauzējas / Heartbreakers
Romantiska komēdija, ASV, 2001.g
Režisors – Dāvids Markins
Lomās – Sigurnija Vīvere, Dženifera Lova Hevita, Džeisins Lī, Rejs Liota
Māte un meita kopīgiem spēkiem izkrāpj naudu no bagātiem vīriešiem. Vispirms pavedinošā māte panāk, lai bagātnieki viņu apprec, tad viņas meita Peidža viņus savaldzina un pamudina pārkāpt laulību, tādējādi dodot mātei likumīgu iemeslu šķirt laulību un saņemt krietnu daļu no vīra īpašuma. Viss vienmēr rit kā pa diedziņu, līdz Peidža iemīlas pievilcīgā bārmenī.
Abas aktrises par dalību filmā nominētas balvām kino festivālos.

Viasat TV1000

Sestdiena, 2. oktobris, plkst. 17.00

Vakars  /Evening
Drāma, ASV, 2007.g
Režisors – Lajos Koltais
Lomās – Merila Strīpa, Vanesa Redgreiva, Kleira Deins, Tonijs Kollete, Nataša Ričardsone, Patriks Vilsons
Filma ir mirstošas sievietes atmiņu stāsts/atzīšanās savām pieaugušajām meitām par to, kas ir bijušas viņas dzīves lielākās vērtības, mīlestība un desmitiem gadu glabāts noslēpums. Paralēli vijas 50 gadu seni notikumi, kur vēl jauna, plaukstoša sieviete Anna vasaras brīvdienās satiek savu mūža mīlestību Hariju. Otrs sižeta pavediens risinās mūsdienās un atklāj divu meitu un mammas (reiz jaunās un dzirkstošās Annas) attiecības īsi pirms sievietes nāves slimnīcā. Tik tuva cilvēka atklātība liek citādi paskatīties gan uz mammas dzīvi, gan abām meitām – katrai uz savu. Viena no māsām ir priekšzīmīga ģimenes sieva un māte, savukārt otra – vientuļniece – bez stabila partnera, bērniem un noturīgām attiecībām. Viens no mammas pēdējiem novēlējumiem savām meitām ir: „Lūdzu, pacentieties būt laimīgas!”
Filma ir arī ļoti atklāta attiecībā pret vecumu – tā neizskaistina, bet gan liek gandrīz fiziski sajust mūsu katra dzīves fundamentālos stūrakmeņus – piedzimšanu, mīlestību, bērnu laišanu pasaulē un neizbēgamo noslēgumu – nāvi.

Viasat TV1000

Sestdiena, 2. oktobris, plkst. 23.00

Naktssardze /Nightwatching
Biogrāfiska, vēsturiska drāma, mistērija Kanāda, Francija, Polija, Nīderlande, Vācija, Lielbritānija2007.g
Režisors – Pīters Grīnvejs
Lomās – Martins Frīmans, Emīlija Holsma, Tobijs Džouns
1642. gads iezīmē pavērsiena punktu slavenā holandiešu gleznotāja Rembranta dzīvē. Togad viņš no cienījama bagātnieka pārvērties noniecinātā ubagā. Pakļaujoties sievai Saskijai, kas tolaik gaidījusi bērnu, Rembrants negribīgi piekritis uzgleznot Amsterdamas musketieru grupas portretu, kas vēlāk nosaukts par „Naktssardzi”. Rembranta glezna ir apsūdzība slepkavībā, un sazvērnieki kaļ atriebības plānus.
Filma saņēmusi sešas balvas prestižos pasaules kino festivālos – divas no tām Venēcijas kino festivālā.
https://youtube.com/watch?v=uZ1fvZOAYSM


Viasat TV1000 Kino

Sestdiena, 1. oktobris, plkst. 23.00

Piter FM / Пи́тер FM
Melodrāma, komēdija, Krievija, 2006.g
Režisore – Oksana Bičkova
Lomās – Jekaterina Fedulova, Jevgēnijs Ciganovs
Maša strādā par dīdžeju Pēterburgas radio, savukārt Maksims ir arhitekts, kurš ieradies pilsētā, lai izsistos. Stāsti par abu dzīvēm rit paralēli. Tajos ir daudz līdzību. Abi ir nopietnu dzīves izvēļu priekšā – Maša gatavojas precēties ar bijušo klases biedru, savukārt Maksims gatavojas pārcelties uz Vāciju, jo uzvarējis arhitektūras konkursā. Reiz viņi uz brīdi garāmejot satiekas un pie Maksima nokļūst Mašas nozaudētais mobilais telefons.
Pēc šī notikuma dzīve abus pastāvīgi no jauna saved kopā, bet viņi neatpazīst viens otru. Pakāpeniski Maša nonāk pie secinājuma, ka piekrišana kāzām ir pāragrs solis, savukārt Maksims saprot, ka nevēlas pamest Pēterburgu. Pēc šo lēmumu pieņemšanas abu dzīves ievērojami mainās un tuvinās.

TV3

Svētdiena, 3. oktobris, plkst. 23.20

Stilīgie / Стиляги
Muzikāla komēdija, drāma, Krievija, 2008.g.
Režisors – Vladimirs Todorovskis
Lomās –  Antons Šagins, Oksana Okiņšina, Jevgēnija Brik, Maskims Matvejevs, Sergejs Garmašs, Oļegs Jankovskis
50. gadu Maskava. Komjauniešu vienības uzmana, lai neplauktu jauniešu izlaidība amerikāniska domāšana un apkaunojoši izdzenā stilīgo tusiņus.  Komjaunietis un students Mels saprot, ka viņu stilīgie interesē un aizrauj daudz vairāk, nekā pelēkie un vienādie padomju ideoloģijas propogandisti. Turklāt viņš iemīlas skaistulē Poļzā, tiek pamazām uzņemts kompānijā, sāk spēlēt saksafonu un iedraudzējas ar tās vadoni – augstu stāvoša diplomāta dēlu – Fredu. Viņu ikdiena sastāv no dzīvespriecīgiem tusiņiem, ballītēm un kopā būšanas. Līdz vienudien Freda tēvs pieliek punktu un liek dēlam atteikties no draugiem, lai dotos studēt diplomātu skolā Amerikā. Poļza ir stāvoklī – bet ne no Melsa. Freds aizbrauc, bet Mels paliek kopā ar Poļzu un gatavs pieņemt viņas mazuli kā savu, atvezdams meiteni uz mazītiņa komunālā dzīvokļa divām istabām, kuras tiek darītas ar tēvu un brāli. Mels un Poļza līdzīgi kā viņu stilīgie draugi mīt savā skaisto sapņu un vērtību pasaulē līdz vienudien no Amerikas ierodas Freds, lai pavēstītu, ka viņu dzīve ir tikai izdomāta nerealitāte. Padomju jaunatnes idealizētā Amerika ir gluži citāda un tur nav stilīgo.
Krievijā filma saņēmusi virkni nomināciju un prestižas balvas – tai skaitā vairākas – par labāko filmu.

9 komentāru
  1. “Stļagi” iesaku visiem noskatīties!!!! Super super laba filma! Ar humoru, košumu un dzīvespreiku!

  2. Merila Strīpa ir ģeniāla aktrise. Neesmu redzējusi nevienu sliktu filmu ar viņas daību. Tā, ka jāskatās būs arī šitāds vecs brīnums.

  3. Nu tad tu neesi redzējusi “Džulija un Džula”(vai kaut kā tā aptuveini tā filma saucās). Kur Strīpa bija diplomāta siva, kas aizrāvās ar kulināriju, savukārt tā mūsdienu pusķertā metienīte kopēja visu, ko Merila reiz bija gatavojusi. Nu tā tak ir nožēlojamas kvalitātes filma, lai arī Stīpai visu cieņu.

  4. Labais – “Naktssardzi” rāda. Tā ir viena no labākajām Grīnveja filmām. Nesen te starp citu bija arī “Spilvengrāmata” ieteikta. Šitā, ja kāds to redzēja, nav sliktāka. Savādāka, bet ļoti laba.

  5. Savukārt es riktīgi varu ieteikt “Siržulauzējas”. Lai arī veca – ļoti laba komēdija. Un nekāda gruzona vai smagu domu! Grieziet augšā TV un nenožēlosiet:)

  6. bet man savukārt riktīgi jauka likās filma piter fm. visu laiku to skatoties nepazuda smaids no lūpām. tāda jauka fima 🙂

  7. moš ņemat ārā šo veco rakstu? a to es sāku lasīt un plānot, ko skatīties, bet izrtādās tas bija pāgājušo nedēļ!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.