Nedēļas filmu apskats

Viasat TV1000 Kino

Otrdiena, 10. augusts, plkst. 15.00

Tēlojot upuri  / Изображая жертву
Melnā komēdija, Kreivija, 2006.g   
Režisors – Kirils Serebreņņikovs
Lomās – Jurijs Čursins, Vitālijs Kajevs, Marats Bašarovs, Anna Mihalkova, Lija Akedžakova
Jauns cilvēks, kurš nesen beidzis universitāti pagaidu darbam izvēlas darbu milicijā, kur viņš tiek pieaicināts dažādu noziegumu izmeklēšanas ietvaros izspēlēt upura lomu, lai atvieglotu miličiem nozieguma iztēles procesu. Ikdienas izmeklētāju grupa kopā ar kādu no daudzo noziegumu vaininiekiem dodas uz noziegumu vietām precīzāk izspēlēt un izprast lietas apstākļus. Krietnu daļu absurduma notiekošajā ienes gan katrs noziedznieks, gan izmeklētāju komanda, gan jaunais cilvēks, kura darbs ir – tēlot nozieguma upuri.
Ja vien tev patīk melns krievu humors un līdz absurdumam novestas situācijas, kas iestrēgušas Krievijas nekurienē, šī filma noteikti ir redzēšanas vērta!
Filma saņēmusi vairākas balvas gan Krievijas, gan pasaules kino festivālos.

Silver Baltic

Ceturtdiena, 12. augusts, plkst. 20.00

Nakts uz zemes  / Night on Earth
Pieci stāsti par cilvēkiem un attiecībām, ASV,1991.g   
Režisors – Džims Džarmuš
Lomās – Vinova Raidere, Beatrise Dalē, Roberto Benini, Armins Millers-Stāls, Matī Pellonpā
Nakts uz zemes ir piecu stāstu vinjete, kas risinās katrs savā pasaules malā (Parīzē, Ņujorkā, Losandželosā, Romā un Helsinkos) vienas nakts ietvaros – dažādiem cilvēkiem braucot vietējos takšos. Vinjetes stāsti mainās laika secībā no vienas pilsētas uz citu. Džarmuš astoņu dienu laikā radīja scenāriju teātra izrādei, bet pakāpeniski adaptēja to filmai un katru no piecām vinjetēm uzņēma konkrētajā valstī un pilsētā, uzaicinot piedalīties paša izvēlētus vietējos aktierus. Mūziku filmai sarakstījis Toms Veits.
Filma ir īpatnēja, lēnīga un ar laiku pilnībā paņem savā varā. Tā patiesi ir kā – nakts uz zemes.

RenTV Baltic

Ceturtdiena, 12. augusts, plkst. 17.35


72 metri  / 72 метра

Kara filma, drāma, Krievija, 2004.g   
Režisors – Vladimirs Hotinenko
Lomās – Marats Bašarovs, Dmitrijs Uljanovs, Sergejs Makoveckis, Andrejs Krasko, Čulpan Hamatova
Divi draugi, kapteiņi-leitnanti 1986. gadā ieradās dienēt Sevastopolē uz zemūdenes „Славянка” un abi iemīlējās vienā meitenē. Viņa izvēlējās vienu no draugiem un puišu draudzība līdz ar to pajuka.
Pēc tam filmas darbība tiek pārcelta uz deviņdesmitajiem gadiem, kad kuģis dodas vienā no saviem plānveida militārajiem mācību izbraucieniem. Komandai tiek dots uzdevums ar torpēdām iznīcināt iedomātu ienaidnieku un iegrimt dzelmē. Neviens nav pamanījis, ka mācības notiek vietā, kur atrodas kopš otrā pasaules kara laikiem nesprāgušas jūras mīnas. Viena no tām tiek sprādzienu viļņu „pamodināta” un dodas tieši pretī kuģim.
Ja tu ilgojies vismaz filmā vērot vīrišķību un tev ir saistošs kino par cilvēkiem, kuri savas dzīves ceļam izvēlas zemes un dzimtenes aizsardzību, tad „72 metri” tevi skars savā īpašā un pašaizliedzīgā veidā.
Filma saņēmusi vairākas balvas Krievijas kino festivālos.

Silver Baltic

Sestdiena, 14. augusts, plkst. 20.00

Spilvengrāmata  / The pillow book
Melnā komēdija, Francija, Lielbritānija, Holande, Luksemburga,1996.g   
Režisors – Pīters Grīnvejs
Lomās – Viviana Vu, Evans MakGregors, Kens Ogata
Filmas nosaukums ir saistīts ar kādas japānietes Sei Šonagon dienasgrāmatu, kas tapa viduslaiku Japānā. Filmas galvenā varone meklē partneri mīlas priekiem, kurš mācētu šajā procesā iesaistīt arī poēziju un kaligrāfiju. Šādas fantāzijas sievietei veidojušās bērnībā, kad viņas tēvs meitenei uz sejas zīmējos aizsargājošus hereoglifus.  Kādā no viņas dzimšanas dienām tēvs ir zīmējis hereoglifus arī uz viņas muguras, kamēr krustmāte lasījusi priekšā fragmentus no „Spilvengrāmatas”.
Ja tu ilgojies smalka jutekliskuma un ar laika distanci pārbaudīta – augstas raudzes kino, „Spilvengrāmata” atstās tevi plūstošu asociāciju un vizuālu bilžu varā vēl ilgi pēc noskatīšanās.

Viasat TV1000

Sestdiena, 14. augusts, plkst. 21.00

Salauztie ziedi  / Broken flowers
Komēdija ar drāmas elementiem, ASV, 2005.g   
Režisors – Džims Džarmuš
Lomās – Bils Murrejs, Džefrijs Raits, Šarona Stouna, Džesika Landža, Tilda Svinstone, Marks Vebbers
Dons Džonstons ir izbijis siržu lauzējs, kas dzīvē sapelnījis gluži pieklājīgu kapitālu, strādājot datortehnikas nozarē, un nu grasās iet pensijā un dzīvot rāmi un mierīgi. Kad pašreizējā draudzene no viņa aiziet, viņš saņem anonīmu vēstuli. Tajā rakstīts, ka viņam ir deviņpadsmit gadus vecs dēls, kurš, iespējams, viņu meklē. Šis negaidītais pavērsiens liek Donam no jauna izvērtēt savas attiecības ar sievietēm, un viņš dodas ceļojumā pa visu valsti, meklējot savas bijušās mīļākās…
Iespējams tev visu izsaka jau režisora uzvārds, vai aktieru ansamblis, bet, ja ne viens, ne otrs, tad visticamāk tev būs patīkams pārsteigums, cik  gaumīgi, viegli un smaidīgi var pavadīt laiku vērojot šo filmu.
Filma saņēmusi balvu Kannu filmu festivālā.


TV 3+

Sestdiena, 14. augusts, plkst. 22.20

Par zēnu  /About a boy
Komēdija ar drāmas elementiem, Lielbritānija, Francija, ASV, 2002.g   
Režisors – Kriss un Pols Veitci
Lomās – Hjū Grants, Nikolas Holts, Tonijs Kollete, Reičela Veiza
Dzīves un apstākļu izlutināts brits Vil Frīmans vada laisku, uz sevi koncentrētu dzīvi, baudot sava tēva atstātā mantojuma augļus. Viņu biedē bērni un atbildība, bet nejauš, īss kontakts, viņam rada sajūtu, ka vērts meklēt draudzenes starp vientuļām mātēm. Vils uzmeklē psiholoģiska atbalsta grupu vientuļiem vecākiem un uzdodas par tēvu, kas viens audzina divus gadus veco dēlu. Kādā vientuļo vecāku piknikā apstākļi spiež uzņemties atbildību par kādu 12 gadīgu zēnu, kura māte tikko centusies beigt dzīvi pašnāvībā. Mazais zēns uz laiku ievācas dzīvot pie viņa. Tikmēr Vils iemīlas un uzdod zēnu par savu dēlu, lai gan meli drīz vien atklājas. Iemīļotā  uztver to kā nodevību un pārtrauc attiecības. Laimīgas beigas visiem filmas varoņiem iespējams vien caur pietuvošanos savai cilvēcībai un mazinot egoismu.
Šajā filmā var vienkopus saņemt vairākas lietas – patīkamu humoru, jaukus aktierus, mazliet gaišas smeldzes un iedrošinājumu, ka – viss, kas notiek – notiek uz labu, ja vien mēs ļaujamies pārmaiņām.
Filma tika nominēta „Oskaram” un daudzi kritiķi 2002. gadā dēvēja par gada labāko filmu.
youtube.com/watch?v=-7FGpH8qFFA

Rossija PTP Baltija

Svētdiena, 15. augusts, plkst. 22.50

Vēlā tikšanās  / Поздняя встреча
Drāma, PSSR, 1979.g   
Režisors – Vladimirs Šrēdels
Lomās – Larisa Luppiana, Aleksejs Batalovs, Margarita Volodina, Tatjana Dogiļeva
Vienas dienas komandējumā Ļeniņgradā ierodas inženieris Sergejs un satiek jaunu aktrisi Natašu. Sergejs uzaicina jauno sievieti uz pastaigu un viņa rāda svešiniekam pilsētu, lai gan viņš pats to ļoti labi pazīst. Abi pavada kopā visu dienu un tās noslēgumā Nataša atzīstas savās arvien pieaugošajās simpātijās. Lai arī Sergejs jūt to pašu, viņš pārvērš atklātību jokā un nākamajā dienā atgriežas dzimtajā Sverdlovskā pie sen vairs nemīlamas sievas un meitas. Sergejs mamazām aptver, cik ļoti ir iemīlējies. Viņš ir pilns enerģijas un apņēmības – gatavs atstāt sievu un doties pie Natašas. Tomēr pēdējā brīdī saprot, ka nespēj pieņem šo lēmumu.
Pēc vairākiem gadiem Sergejs atkal ierodas Ļeņingradā un viņā joprojām ir dzīva vēlēšanās satikt Natašu.
„Vēlā tikšanās” ietver sevī visu esenci no tā laika un krievu aktierim un režisoriem tik raksturīgās smeldzes, dziļuma un cilvēciskuma. Ja izjūti nostaļģiju pēc laba padomju laika kino, šī filma ir brīnišķīga izvēle, lai neļautu pirmdienai (jaunai darba nedēļai) tik ātri atnākt.

6 komentāru
  1. Tēlojot upuri ir labu labā filma. Pilnīgs sviests no vienas puses, bet iznests līdz perfektumam. Tiešām IR redzēšanas vērta!!!!Un lauztie ziedi – arī!

  2. man katrreiz prieks un gandarījums par filmu atlasi te. Tiešām ir, ko skatīties! Esmu TV noliedzēja itkā. Man šķiet, ka nevajag piesārņot galvu ar draņķiem, bet, ja te ieksatās, tad ir skaidrs, ka tur nebūt ne tikai draņķus rāda. Nav, protams, visjaunākās lietas, bet – toties – kā te bija kaut kur formulēts – ar laiku pārbaudītas vērtības:)

  3. Šitie vīrieši, kas neko nevar sparast laikā un kuriem viss pielec ar noilgumu… tas ir vakars. Es par filmu – “Vēlā tikšanās”. Man ļoti temaitksi, tādēļ būs vien jāskatās.

  4. Kopš te esmu uzdūrusies tiešām ļoti labiem ieteikumiem, es arī katru nedēļu izskatu filmas, ko iesaka espati.

  5. Es par tādām filmām parasti neko neesmu dzirdējusi. Nu labi – vel tām vecajām krievu, bet tādām ārzemju – ne-e. Bet interese rodas gan. Īpaši pēc tiem treilerīšiem un īsa apraksta, kad škatīties un ko sagaidīt.

  6. Teelojot upuri ir ljoti laba filma! Redzeeju vienaa kino festivaala pirms paaris gadiem, Stipri rekomendeeju!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.