Mēneša NOTIKUMU afiša. MAIJS 2015

Piekritīsi – maijs ir viens no gada skaistākajiem mēnešiem. Maijā daba jau ir pamodusies, viss plaukst, viss zied un smaržo. Tā vien gribas uzplaukt un ziedēt tai līdzi, vai ne? Ne velti tieši šajā gada mēnesī cilvēki visbiežāk metas jaunās avantūrās, kardināli maina savas dzīves, un ievieš dažādus jaunumus tajās. Maijā nevar sēdēt mājās, ir jāiet tautās! Piedāvājam foršus pasākumus, ko apmeklēt šomēnes!

MŪZIKAS UN KINO JAUNUMI
Latvijas filmu maratons. 4. maijā kinoteātris „Splendid palace” aicina uz bezmaksas Latvijas kino maratonu, kura ietvaros visas dienas garumā būs iespējams vērot dažādas filmas, to skaitā gan desmit filmu pirmizrādes, gan filmas, kas jau iemantojušas skatītāju simpātijas. Filmas tiks demonstrētas gan kinoteātra zālēs, gan brīvdabas seansos!
www.splendidpalace.lv

Koncerti „Pavasara dziesmas” un „Brīves dziesmas”. Par godu Latvijas Republikas Neatkarīgas atjaunošanas dienai 4. maijā Doma laukumā notiks divi vērienīgi koncerti: „Pavasara dziesmas” un „Brīves dziesmas”. Mūziķi Doma laukumā koncertēs visas dienas garumā. Klausītājus priecēs tādi izpildītāji kā „Jauno Jāņu orķestris”, „Zari”, Goran Gora, Imants Daksis, Inokentijs Mārpls un daudzi citi!
www.kultura.riga.lv

Pavasara nakts koncerts. 22. maijā dodies ķert pavasara sajūtas jauktā kora „Juventus” nakts koncertā Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Pavasara nakts koncerts radīts kā skaņu un sajūtu eksperiments, kurā klasiskā kora mūzika savīsies ar ekstravagantu instrumentālo mūziku un improvizētām elektronisko skaņu gleznām…
www.kultura.lu.lv

Pilsētas festivāls „Miera ielas Vasarsvētki”. 24. maijā Miera ielas radošajā kvartālā notiks pilsētas festivāls „Miera ielas Vasarsvētki”. Uz festivāla brīvdabas skatuves uzstāsies dažādas latviešu grupas, bet uz Annas ielas teātra cienītājus izklaidēs Dailes teātra jaunie aktieri, klaunādes grupa „Mirabilibus”, leļļu teātra trupa, cirka mākslinieki, improvizācijas teātri un citas teātra trupas. Darbosies arī dažādi tirdziņi.
www.kultura.riga.lv

GRĀMATU UN TEĀTRA JAUNUMI
Dostojevska „Idiots”. Ja vēlies palutināt sevi ar ne tikai interesantu, bet arī noderīgu izklaidi, 2., 8. vai 21. maijā dodies uz jauno Nacionālā teātra izrādi „Idiots”. Izrādes pamatā ir krievu klasiķa Fjodora Dostojevska darbs ar šādu pašu nosaukumu. „Idiots” stāsta par cilvēka attiecībām ar līdzcilvēkiem un Dievu, bet vienlaikus – arī par pašu Krieviju.  www.teatris.lv

Izrāde „Bārdas”. Neatkarīgajā teātrī „Dirty Deal Teatro” iestudēts neparasts Jāņa Joņeva, populārās grāmatas „Jelgava 94” autora, un režisora Māra Lāča kopdarbs – melnā komēdija „Bārdas”. Izrādes centrā ir mūsdienās visapkārt novērojamais modes kliedziens, proti, bārdas…
www.dirtydeal.lv

„Tas ir van Gogs”. Izdevniecība „Jānis Roze” izdevusi jaunu, bagātīgi ilustrētu grāmatu par van Goga dzīvi „Tas ir van Gogs”. Grāmata ne tikai uzlabos tavu erudīciju mākslas jautājumos, bet noderēs arī kā aizraujoša lasāmviela. Laikabiedri Vinsentu van Gogu nereti uzskatīja par jukušo. Dzīves laikā viņam izdevās pārdot tikai vienu gleznu, bet piecus gadus pēc nāves van Gogs tika atzīts par vienu no izcilākajiem Eiropas gleznotājiem…
www.janisroze.lv

Grāmata par skriešanu. Izdevniecība Zvaigzne ABC ir izdevusi grāmatu "Skriešana & maratons. Kā skriet ātrāk, ilgāk, efektīvāk ". Grāmata paredzēta gan visiem, kas ir ar skriešanu uz "Tu", gan visiem, kas tikai vēlas sākt šo tik veselīgo nodarbi. Grāmatā ieteikumi un padomi skriešanai, gan arī konkrētas skriešanas treniņu programmas dažādiem sagatavotības līmeņiem!
www.zvaigzne.lv

CITI PASĀKUMI

Seminārs par vakcināciju
. 9. maijā ir iespēja izglītoties veselības jautājumos, apmeklējot Vinnija Pūka skolas semināru vecākiem „Vakcinācija. Kāpēc tā ir būtiska?”. Seminārs notiks Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas telpās Vienības gatvē 45 no plkst.10 līdz 14:30. Dalība pasākumā bez maksas, taču iepriekš dalībniekiem jāpiesakās, rakstot uz e-pastu [email protected] vai pa telefona numuru 27597546.

Ceļotāju diena Ķemeru nacionālajā parkā. 9. maijā dodies ārā no pilsētas kopā ar visu ģimeni, jo Ķemeru nacionālajā parkā notiks ikgadējā Ceļotāju diena. Būs padomāts par to, lai interesanti būtu kā lieliem, tā maziem. Apmeklētāji varēs doties iepazīt dabu tematiskos pārgājienos speciālistu vadībā, būs pieejami laivu un velo braucieni, iespēja darboties keramikas darbnīcā, zirgu izjādes, muzikāli priekšnesumi u.c.!
www.daba.gov.lv

Izstāde „Provansas valdzinājums”. 1. maijā mākslas muzejā „Rīgas birža” tiks atklāta izstāde „Provansas valdzinājums”, kurā varēs apskatīt izcilu 19.gs.beigu-20.gs. pirmās puses Francijas mākslinieku darbus. Izstādē būs apskatāmi darbi arī no tādiem leģendāriem māksliniekiem kā Pablo Pikaso, Vincenta van Goga, Anrī Matisa, Pola Gogēna u.c.!
www.rigasbirza.lv

Muzeju nakts. 16. maijā visā Latvijā notiks Muzeju nakts, kas šogad veltīta Aspazijas un Raiņa daiļradei. Pasākuma ietvaros visos muzejos būs bezmaksas ieeja, un tie būs atvērti vēl pēc pusnakts. Papildus tradicionālajām ekspozīcijām notiks arī dažādas radošās darbnīcas, teātra uzvedumi un koncerti.
www.muzeju-nakts.lv

1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.