Dzemdību SOMA – ko tev TIEŠĀM vajadzēs, dodoties uz dzemdību iestādi?

Protams, internetā un topošo vecāku nodarbībās tiek piedāvāts ne viens vien saraksta variants ar lietām, kas tev pavisam noteikti būs nepieciešamas. Lielākoties dzīvē izrādās, ka bez lielas daļas no tām varēji iztikt. Atceries, ka dzemdību iestāde nav slēgta tipa cietums, kurā paciņas no tuviniekiem būs grūti pieejamas – pat ja kaut kas būs aizmirsts mājās vai pat nenopirkts, to jebkurā laikā varēs atnest tuvinieki. Piedāvājam tev sarakstu ar lietām, ko tiešām vajadzēs!

Dokumenti. Ja lielākajai daļai sarakstā iekļauto lietu ir tikai ieteikuma raksturs, tad dokumenti nudien būs nepieciešami, turklāt uzreiz. Tavs personu apliecinošais dokuments, mātes pase, grūtniecības laikā veikto analīžu rezultāti – pārbaudi, kas tieši ir nepieciešams un vai tas viss ir ielikts somā. Ja kāds no taviem tuviniekiem plāno piedalīties dzemdībās, viņam noteikti vajadzēs plaušu rentgena rezultātus, citādi ģimenes dzemdības var tikt liegtas.

Bēbītim. Vairāki drēbīšu komplekti (atsevišķi iesaiņo pirmās drēbītes, lai satrauktajam tētim un vecmātei, kas nepārzina tavas somas saturu, nav jāizkravā visu, lai atrastu vajadzīgo) un pamperi, kā arī dvielis un daži vienreizējie mitrumizturīgie paladziņi. Droši vari iztikt bez pudelēm, knupjiem, piena maisījumiem un ķermeņa kosmētikas mazuļiem.

Tev un vīram. Vai esi kādreiz devusies dažas naktis ārpus mājas? Ko tu ņēmi līdzi? Nu, lūk, šajā gadījumā ņem tieši to pašu, tikai izejamo drēbju vietā iepako pāris komplektus mājas drēbju, kas ērtas zīdīšanai, un neaizmirsti pamperus un biksīšu ieliktnīšus. Daudzos sarakstos iestādes iekļauj „dzemdību komplektu” – to vari pirkt, ja vēlies, tomēr neviens to nedrīkst prasīt kā obligātu, tam jābūt valsts apmaksātam. Ja vīrs grasās dzīvoties un nakšņot kopā ar jums, tad viņam arī jāņem līdzi tas pats, kas parasti.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.