Labākās TV filmas no 23. – 27.decembrim

LNT
Trešdien, 23. decembrī, plkst. 22.05
TĀDA IR MĪLESTĪBA /Love Actually/
Romantiska komēdija. Apvienotā Karaliste/ ASV, 2003.g.
Režisors – Ričards Kērtiss.
Lomās: Alans Rikmens, Kolins Fērts, Emma Tomsone, Hjū Grānts, Bils Naī, Lora Linija, Liems Nīsons, Keira Naitlija, Rovans Atkinsons, Kriss Māršals, Billijs Bobs Torntons, Klaudija Šīfere, Rodrigo Santoro.
Reiz, nemaz ne tik senos laikos, aiz trejdeviņām jūrām bija karaļvalsts Anglija, kurā valdīja premjerministrs… Hjū Grānts! Ja jau valda viņš, tad šaubu nav – šī ir romantiskās komēdijas karaļvalsts. Un šoreiz romantika būs pareizināta ar astoņi, jo Hjū Grāntam ir visvisādi pavalstnieki – āksti un sekretāres, rakstnieki un mājsaimnieces… Bet nav jau nemaz tik būtiski, kas viņi ir un ar ko nodarbojas, jo svarīgāks ir kas cits – visus šos cilvēkus vieno ilgas pēc mīlestības.
Šī mūsdienu pasaka, lai arī salda kā karamele, ir viena no visiemīļotākajām Ziemassvētku filmām. Kā atgādinājums svarīga tieši šajā laikā – lai arī vispārpieņemts ir uzskats, ka dzīvojam naidpilnā pasaulē, paraugies apkārt un tu pamanīsi, ka mīlestība ir itin visur! Ne vienmēr tā ir svinīga, dažkārt varbūt pat nav pamanāma, taču tā ir visur – starp vecākiem un bērniem, sievām un vīriem, brāļiem un māsām, mīļākajiem un mīļākajām, seniem draugiem… Ziemassvētki ir tā gadskārta, kas vislabāk svinama starp mīļajiem!

 
TV3
Trešdien, 23. decembrī, plkst. 21.00
JAUNGADA TARIFS /Тариф новогодний/
Komēdija/ fantāzijas filma. Krievija, 2008.g.
Režisors – Jevgeņijs Bedarevs.
Lomās: Valērija Lanskaja, Maksims Matvejevs, Dmitrijs Djuževs, Mihails Poročenkovs, Jekaterina Maļikova.
Reiz, kādā brīnumainā naktī, brīdī, kad visi pulksteņi un kalendāri sāk jaunu laika atskaiti, kad ticība brīnumam ir īpaši stipra, notiek kas pārsteidzošs – satiekas viņš un viņa. Satiekas par spīti tam, ka dzīvo gan vienā pilsētā, tomēr dažādos gados! Bet, lai šīs pasakas beigās atskanētu „un dzīvoja viņi laimīgi”, vēl ir jāpanāk, lai no tās tiktu izdzēsti citi vārdi – „līdz nāve tos šķirs”. Un, lai to paveiktu, būs jāliek lietā visdullākās idejas, visattapīgāko draugu palīdzība un pat vāveru kostīmi un bajāni!
Melodrāma, kas pārvēršas pasakā, bet pēc tam – pilnīgā farsā. Turklāt vēl farsā ar trillera elementiem! Brīdinu – filma ir tiešām dulla, tomēr ar īstu krievu vērienu, dinamiski, asprātīgi un priecīgi veidota, noskatāma vienā elpas vilcienā. Un visam pa vidu daudz, daudz neīsta, toties smuki uztaisīta salūta un sniega. =)

 
 LNT
Ceturtdien, 24. decembrī, plkst. 20.40
POLĀRAIS EKSPRESIS /The Polar Express/
Fantāzijas piedzīvojumu filma ģimenei/ animācijas filma. ASV, 2004.g.
Rež. Roberts Zemekis.
Lomās: Toms Henks, Edijs Dīzens, Nona Geija, Pīters Skolari.
Kurš gan nav piedzīvojis brīdi, kad vairs neesi pārliecināts, ka Santaklauss vispār eksistē? Kad pēkšņi Ziemassvētku naktī vari mierīgi gulēt, nevis satrauktu sirdi gaidīt Ziemassvētku vecīša ierašanos. Bet arī pieaugušajiem der ielāgot, ka īstenus svētkus piedzīvo un īstās dāvanas jau saņem tikai tie, kas tic brīnumam! Vislabākos piedzīvojumus pieredz tikai tie, kas atsaucas aicinājumam uz ko neparastu. Vai esi gatava sēsties brīnumainā vilcienā, kas tevi aizvedīs uz pašu Ziemeļpolu – Ziemassvētku vecīša mājvietu? Bērnišķīgi? Ja nu vienīgi tikpat, cik, piemēram, „Čārlijā un šokolādes fabrikā” vai citā abu šīs filmas autoru – Roberta Zemekisa un Toma Henka – kopdarbā „Forests Gamps”. Trīs Oskara balvas nominācijas.

 
 
LNT
Ceturtdien, 24. decembrī, plkst. 22.30
ĢIMENES CILVĒKS /The Family Man/
Liriska komēdija/ fantāzijas filma. ASV, 2000.g.
Režisors – Brets Ratners.
Lomās: Nikolass Keidžs, Tea Leoni, Dons Čīdlzs, Sols Rubineks, Džeremijs Pivens.
Reiz bija Džeks Kempbels. Un pēc šiem Ziemassvētkiem viņa dzīvē nekas vairs nebūs, kā senāk. Jo gada nogale tradicionāli ir brīdis, kad pārvērtēt visu notikušo, izdarīto, savus lēmumus. Un padomāt, kā varēja būt, ja kāda ”nē” vietā tu būtu teikusi ”jā”. Ja karjeras vietā būtu izvēlējusies ģimeni. Un varbūt ko izmainīt savā dzīvē… jo vēl nav par vēlu!

 
 
TV3
Piektdien, 25. decembrī, plkst. 22.00
LAIPNI LŪGTA ĢIMENĪTĒ /The Family Stone/
Komēdija. ASV, 2005.g.
Režisors – Tomass Bezuka.
Lomās: Sāra Džesika Pārkere, Dermots Malrūnijs, Lūks Vilsons, Daiena Kītone, Klēra Deinsa, Kreigs T. Nelsons.
Nav nekā sarežģītāka meitenei, kā pievienoties mīļotā vīrieša ģimenei Ziemassvētkos. Apzināties, ka tiec vērtēta un secinājumi visdrīzāk nebūs tev par labu. Turklāt vēl, ja ģimene ir tāda kā Stouni, kuriem ir savi priekšstati par to, kā likt kādam justies „kā mājās”. Un, ja visi labi saprot, ka svētku programmā visdrīzāk būs arī bildinājums vai paziņojums par saderināšanos.

 
 
TV3
Sestdien, 26. decembrī plkst. 21.20
ZVAIGŽŅU PUTEKĻI /Stardust/
Fantāzijas filma. ASV/ Apvienotā Karaliste, 2007.g.
Režisors – Metjū Vons.
Lomās: Čārlijs Kokss, Mišela Feifere, Klēra Deinsa, Roberts de Niro, Sjenna Millere, Pīters O’Tūls, Džeisons Flemings, Rūperts Everets.  
Reiz dzīvoja jauneklis vārdā Tristans, kuram ciema skaistākā meitene solījās par sievu nākt, ja tas viņai atnesīs kritušu zvaigzni. Tāda mērķa labā Tristans ir ar mieru okeānus apceļot, ne tikai šķērsot noslēpumaino mūri. Taču aiz šī mūra sākas neredzētu brīnumu un bīstamu pārbaudījumu pilna pasaule. Zvaigzne izrādās daiļa jaunava, taču ne tikai Tristanam viņa vajadzīga…
Klaudijas Šīferes laulātā drauga Metjū Vona radītajā krāšņajā pasakā pieaugušajiem fantāzija nepazīst robežu. Filmas literārais pirmavots – Nīla Geimena tāda paša nosaukuma romāns tulkots arī latviski.

 
LTV1
Svētdien, 27. decembrī, plkst. 15.20
MAGORIJA KUNGA BRĪNUMU VEIKALS /Mr. Magorium’s Wonder Emporium/
Ģimenes komēdija/ fantāzijas filma. ASV, 2007.g.
Režisors – Zaks Helms.
Lomās: Dastins Hofmans, Natālija Portmane, Teds Ludziks, Džeisons Beitmans.
Krāsainajā Magorija kunga brīnumu veikalā visas rotaļlietas ir dzīvas, brīnumi ir īstāki par īstu, katrs brīdis ir piedzīvojums. Bija… līdz brīdim, kad ieradās grāmatvedis Vestena kungs. Viņš jau nu gan netic nekādiem brīnumiem! Bet tieši ticība brīnumam arvien ir bijusi tā dzirkstele, kas atdzīvinājusi veikalu visu Magorija kunga valdīšanas divu simtu gadu laikā. Vai tās pietiks Mollijai – jaunajai saimniecei?
Dastins Hofmanis ir izcils aktieris, 243 gadus vecais Magorija kungs – viens no meistara visjaukākajiem tēliem – ir tam spilgts apliecinājums. Magorija kunga dzīvesprieks ir tik neizmērojams, ka pat savu drīzo nāvi viņš uztver kā aizraujošu pieredzi! "… Brīnumu veikals" ir debijas filma režisoram Zakam Helmam, taču, cerams, pazīsti lielisko filmu "Izdomātā dzīve" (Stranger Than Fiction, 2006.g.), kuras scenārija autors uz Helms. Arī tajā Dastinam Hofmanam bija gan mazāka, taču ne mazāk eleganta loma.
Filma – īsta optimisma baterija!

 

TV21
Svētdien, 27. decembrī, plkst. 17.25.
MODILJANI /Modigliani/
Biogrāfiska drāma. ASV/ Francija/ Vācija/ Itālija/ Rumānija/ Apvienotā Karaliste, 2004.g.
Režisors – Miks Deiviss.
Lomās: Endijs Garsija, Elza Zilberšteina, Omids Djalili, Ipolits Žirardo, Udo Kīrs, Pīters Kapaldi, Eva Hercigova.
1919. gada Parīzē pulcējās viss avangarda mākslinieku zieds, taču vislielākā sensācija starp viņiem bija Pablo Pikaso. Amadeo Modiljani mēs tagad cildinām kā vienu no
ievērojamākajiem modernisma māksliniekiem. Taču toreiz, jau savas dzīves pēdējā gadā, viņš bija neatzīts, nabadzības, slimības un paša dēmonu mākts, tomēr dzīvoja spoži, svinot dzīvi un mīlestību. Ar Pikaso viņu saistīja ļoti sarežģītas – vienlaikus gan domubiedru, gan nesamierināmu sāncenšu – attiecības. Tās ir šīs filmas sižeta galvenā līnija. Diemžēl bez Entonija Hopkinsa harismas Pikaso nav īstās dzirksts. Tiešām žēl – Endijs Garsija ir izcili piemērots Modiljani lomai. 

1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.