KURKUMA tavam skaistumam – 4 iedarbīgi padomi

Daļa no jums noteikti pazīst šo nedaudz rūgteno austrumu garšvielu. Ir daudz iemeslu, lai kurkumu iekļautu uzturā – tās sastāvā ir dzelzs, mangāns, kālijs, B6 vitamīns un šķiedrvielas. Ne velti to mēdz dēvēt par garšvielu karalieni – kurkumai piemīt spēcīga pretiekaisuma un antiseptiska iedarbība, tā palīdz aknu attīrīšanā, gremošanas uzlabošanā, atvieglo galvassāpes, samazina holesterīna līmeni, kā arī ir lielisks antidepresants. Tik pat daudz, ja ne vēl vairāk, pielietojumu šai garšvielai ir ārpus virtuves – skaistuma uzlabošanā.

Lieliska sejas maska taps kombinējot kurkumu ar bezpiedevu jogurtu un medu. Jogurts satur pienskābi, kas attīrīs seju no atmirušajām ādas šūnām, medum ir antibakteriāla iedarbība, bet kurkuma attīrīs poras. Maskai būs nepieciešama tējkarote kurkumas, 3 tējkarotes jogurta un nedaudz medus. Uzklājot masku jāuzmanās, lai netiktu nosmērēts apģērbs – kurkuma krāso. Pēc maskas nomazgāšanas arī sejai var būt nedaudz dzeltenīga nokrāsa, taču to viegli var notīrīt ar sejas toniku.

Strijas ir vai ir bijušas teju katrai no mums – ja ne pubertātes, tad grūtniecības laikā. Lai padarītu strijas nemanāmākas, vari pievienot nedaudz kurkumas pretstriju līdzeklim vai arī pagatavot pastu no piena, kurkumas un citrona sulas. Iemasē to striju skartajās zonās ik dienas.

Kurkuma ir lieliska arī matu un galvas ādas kopšanā. Lai atbrīvotos no blaugznām, sajauc olīveļļu ar tējkaroti kurkumas un uzklāj masu galvas ādai. Paturi 15 minūtes un izmazgā ar dabiska satura šampūnu.

Lai padarītu gaišākus zobus, samaisi masu no 1/2 tējkarotes kurkumas un pietiekami daudz ūdens, lai izvedotos pasta. Iztīri zobus ar šo pastu un paturi to 3 – 5 minūtes. Skalo muti tik ilgi, līdz pazudusi dzeltenīgā nokrāsa.

1 komentārs
  1. Nāc vingrot, darba dienu vakaros, Pārdaugavā
    Viarāk info -https://[cenzēts]facebook.com/FitnessSievieteem/

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.