KOLAGĒNS – nevainojamai sejas ādai

Dzirdot vārdu – kolagēns, pirmais, kas nāk prātā, ir lasītie fakti par to, ka šī ir viela, kas palīdz mūsu ādai saglabāties jaunai un skaistai… un, protams, kura no mums gan negrib skaistu un mirdzošu ādu, vai ne? Bet – vai tu zini, kas tad īsti ir kolagēns? Ko tas dod mūsu ādai, un kādēļ tas vispār ir nepieciešams? Lasi un uzzini!

KAS IR KOLAGĒNS?
Kolagēns ir dabīgs proteīns jeb vienkārši sakot – olbaltumviela, kas veido lielāko daļu mūsu ķermeņa struktūras. Pastāv vairāki kolagēna veidi, un katram no tiem ir kāda funkcija mūsu vielmaiņas procesos. Kolagēns mūsu organismā veido kā ādu, cīpslas, saites un visus saistaudus, tā arī matus, kaulus, skrimšļus un zobus. Ja apmēram 60% mūsu ķermeņa sastāvs no dažādiem saistaudiem, tad aptuveni 80% šo saistaudu veido tieši kolagēns. Tas nozīmē, ka kolagēns ir gluži kā „līme”, kas satur kopā mūsu ķermeni un strādā kā amortizators.

KĀDA IR KOLAGĒNA SAISTĪBA AR MŪSU ĀDAS IZSKATU?
Kolagēns sastāda aptuveni 30% no mūsu ķermeņa kopējās olbaltumvielu masas, taču runājot tieši par ādu, tai kolagēns ir vitāli svarīgs, jo 75% olbaltumvielu, kuras veido mūsu ādu ir tieši kolagēns! Tātad – kolagēns savā būtībā veido struktūru, kas satur kopā mūsu ādu, gādā par tās elastību, gludumu un skaistu, jauneklīgu un veselīgu izskatu.

Kolagēnu mūsu ķermenis ražo pats, taču intensīvi tas notiek līdz apmēram 25 gadu vecumam. Pēcāk kolagēna ražošanas tempi arvien samazinās, kas, protams, ir saistāms ar pirmajām novecošanās pazīmēm, kas mūs sāk piemeklēt tieši šajā vecumā. Protams, uzreiz kolagēna ražošanas samazinājums nav jūtams, jo organisms ir uzkrājis kolagēna rezerves. Taču tad, kad šīs rezerves sāk izsīkt un kļūst nepietiekamas, parādās pirmās novecošanās pazīmes – smalkas līnijas sejas ādā, mazas grumbiņas u.c. Kolagēna rezervju arvien lielāks izsīkums arvien skaidrāk norāda uz nepatīkamo – sejas āda sāk manāmi novecot. Tātad – gadiem ejot, mūsu organisms saražo arvien mazāk kolagēna, taču patērē tik pat, līdz ar to rodas disbalanss – kolagēna nepietiek!

KĀ PAPILDINĀT KOLAGĒNA REZERVES ORGANISMĀ?
Kā jau minējām – mūsu organisms spēj kolagēnu ražot pats, taču šī ražošana intensīvi norisinās vien līdz 25 gadu vecumam. Pēcāk organisms kļūst gausāks un sāk „dzīvot” no saražotā kolagēna rezervēm. Kad rezerves lēnām sāk izsīkt, mēs to izjūtam vizuāli – pirmo novecošanās pazīmju veidā. Jautājums ir skaidrs – kā iespējams papildināt šīs kolagēna rezerves organismā? Izrādās, šobrīd pastāv veseli trīs varianti – un viens otru var tikai papildināt:

Pirmais – pastiprināti lietot uzturā produktus, kas sekmē kolagēna ražošanu organismā. Kolagēnu satur zivju un dzīvnieku skrimšļi, kā arī daži produkti no sojas pupiņām. Savukārt ķiploki, tomāti, tumši zaļie dārzeņi (piemēram, spināti, sparģeļi u.c.), produkti, kas bagāti ar omega-3 taukskābēm (piemēram, rieksti, treknas zivis, linsēklu eļļa, u.c.), sarkanie augļi, ogas un dārzeņi (piemēram, bietes, sarkanie pipari u.c.) palīdz organismam kolagēnu ražot.

Otrais veids, kā uzņemt kolagēnu, ir lietot ādas kopšanas līdzekļus, kuru sastāvā ir kolagēns. Kolagēns, kas pievienots, piemēram, sejas krēmam, spēj nodrošināt dziļu ādas mitrināšanu, jo labi spēj piesaistīt ūdeni un līdz ar to padarīt sejas ādu dzīvīgāku un jauneklīgāku. Taču – šis ir tikai ārējs paņēmiens, kas jūtami nepapildinās tavas kolagēna rezerves organismā. Citiem vārdiem – kamēr krēmu lietosi, efekts uz sejas ādas būs pamanāms, kolīdz pārtrauksi lietot, izzudīs arī gūtais efekts.

Izrādās, pastāv arī trešais veids: tagad iespējams tiešā veidā uzņemt tīru kolagēnu. Citiem vārdiem – palīdzēt savam organismam vairot savas ādas veselīgumu un dzīvīgo izskatu. Trešais kolagēna rezervju papildināšanas veids – īpaša kolagēna un tā peptīdu uzņemšana ar uztura kosmētikas (nutricosmetics) palīdzību. Šim nolūkam tiek izmantots hidrolizēts kolagēns un kolagēna peptīdi – hidrolīzes process atbrīvo molekulārās saites, kas ļauj mūsu organismam uzņemt un galvenais – efektīvi izmantot sastāvā esošo kolagēnu. Pareizi izgatavots kolagēns satur ap 20 aminoskābēm, kuras kopumā veido 50% no aminoskābju kopuma, kas mums nepieciešams.

KO VĒL DER ATCERĒTIES?
Lai gan rūpīga ādas kopšana kā ārīgi, tā iekšķīgi, protams, nodrošina tās labu izskatu, tomēr pamatu pamats tomēr ir un paliek veselīgs dzīvesveids kopumā! Šīs ir labi zināmas un bieži dzirdētas patiesības, kuras tomēr labāk atkārtot vēl un vēl, jo tās tiešām darbojas!

Tātad, lai mūsu āda būtu svaiga, skaista un jauneklīga, ļoti būtiski ir samazināt stresa līmeni ikdienā – stress novājina ādas imūnsistēmu un saistaudus! Otrkārt – nepieciešams pilnvērtīgs miegs, kura laikā ķermenis un līdz ar to āda atgūst spēkus un atjaunojas. Treškārt – regulāras fiziskās nodarbības (tajā skaitā sekss) – tās spēj veicināt augšanas hormonu sintēzi organismā un nodrošina arī ādas labu izskatu. Ceturtkārt – sabalansēta ēdienkarte – vairāk svaigu dārzeņu, augļu, graudaugu, labo taukskābju (omega-3,omega-6 un omega-9) uzņemšana, kā arī maksimāla cukura patēriņa samazināšana. Tāpat ir vērts rūpēties par zarnu trakta tīrību. Un visbeidzot – kaitīgo ieradumu atmešana (sevišķi tas attiecināms uz smēķēšanu), kā arī ādas maksimāla pasargāšana no ārējās vides kaitīgās ietekmes – galvenokārt tie ir UV stari, pret kuriem āda jāsarga visa gada garumā!

Pateicamies par sadarbību raksta tapšanā SKINGAIN – uztura bagātinātāju, kas satur patentētu 1. un 2. tipa kolagēna kombināciju. SKINGAIN uzlabo ādas mitrumu, samazina sīkās grumbiņas, padara ādu gludāku un jauneklīgāku. Vairāk par produktu lasi: SKINGAIN – tavas ādas skaistumam!

9 komentāru
 1. Nu un cik tad ilgi tāds “apēstais uztura kosmētikas” kolagēns darbojas? Ar viņu droši vien tāpat kā ar kosmētiku parasto, kamēr lieto – tikmēr darboja, kad pārtrauc patērēt – viss atkal vecajās vietās t.i. grumbās.

 2. Ar SKINGAIN efektu ir tāpat, kā ar citām metodēm: to, cik ilgi saglabāsies efekts, lielā mērā nosaka organisma stāvoklis un tā īpatnības.
  Lielākā atšķirība – ar SKINGAIN kolagēna peptīdi tiek uzņemti ķermenim draudzīgā veidā un tas tiek piegādāts visai sejas ādai (ne tikai apkārt dūrienu vietām).
  N.B.! lai Skingain® efektu saglabātu pēc iespējas ilgāk, nepieciešams pievērst vērību ēdiena izvēlei (par to jūs atradīsiet daudz informācijas internetā un presē), pietiekamām fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā un īpaši rūpēties par ādas aizsardzību no ultravioletā starojuma (lietot labu krēmu ar SPF – saule spīd ne tikai brīvdienās pludmalē 🙂

 3. Pāris pakas nopirku Norvēgijā. Pirmais efekts parādās pēc kādām 3 nedēļām. Rezultāts ir superīgs un saglabājas arī ilgi.
  Vispār esmu priecīga, ka var dabūt gludumu nebakstot dzelzs priekšmetus manā sejā.
  Garša ir ļoti laba. Ar ūdeni ne pārāk labi jaucas, vajag šeikeri.
  Ja galīgi nav laika, var paciņu iebērt mutē, iedzert ūdeni un ātri saskalināt.
  Vislabāk ir iejaukt jogurtā, tad sanāk kolosāls persiku jogurts.

 4. Nuta beidzot mani kāds apgaismos. Man pirmīt bija jautājums par šo produktu. Tagad varu izpausties. Kolagēns ir olbaltumviela, mūsu ķermenis šķeļ uzņemtās olbaltumvielas un pārvērš tās aminoskābēs. Kādā veidā tad uzņemtais kolagēns neskarts nokļūst līdz mūsu ādai, kā iespējams kontrolēt to, ka šīs labās aminoskābes tiek nogādātas ādai un nevis skrimsļiem vai locītavām vai matiem? Var būt kāds man paskaidros? Es cerēju, ka internetā ir gudrāki cilvēki par mani un pameklēju pētījumus, kas veikti šī preparāta sakarā, diemžēl atradu tikai paša uzņēmuma veikto pētījumus un es saprotu – jauns preparāts utt. Bet interesanti būtu palasīt arī neatkarīgo ekspertu viedokļus.

 5. Hidrolizēts kolagēns ir nekas cits kā želatīns!!! Želatīns maksā kapeikas, ja kas un organismā par kolagēnu nepārvēršas.

 6. Tikko izlasīju citu rakstu, kurā apgalvots, ka patiesībā nav zinātnisku pētījumu, kas apstiprinātu kolagēna nokļūšanu no zarnu trakta ādā vai citās vēlamās vietās.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.