KĀ ataudzēt GARUS matus?

Tu ar apbrīnu noskaties uz garu matu īpašniecēm un vēlies, kaut arī tev būtu tādi mati, taču neesi gatava pakļaut sevi matu pieaudzēšanas eksperimentiem? espati.lv devās pie matu ārstes Ingas Zemītes un frizieres Daces Barinskas, lai uzzinātu, kas ir jādara, lai mati augtu ne tikai gari, bet būtu arī biezi un veselīgi.

NO ĢENĒTIKAS NEIZBĒGSI
Izrādās – ar lielu gribēšanu un pacietību var pat nepietikt, lai mati kaut pēc gadiem četriem būtu kā no reklāmām – pēc skata biezi, spīdīgi un veselīgi. Pamatā tam visam ir ģenētika un mata folikula spēja dalīties, kura ir lielāka vai tieši pretēji – pavisam maza. Ir tāda vispārzināma formula, ka mats izaug vidēji 1 cm  mēnesī, tātad gadā tie ir 12cm. Ja pieņem, ka, kopjot iešķeltos galus, pāris reizes gadā matus arī apgriežam, tad kopējais ieguvums gadā ir nieka 8cm.

Matu atveseļošanas speciāliste Inga Zemīte espati.lv atklāj, ka patiesība var būt vēl skaudrāka. Tas ir ģenētiski nosacīts, vai mats gadā pastiepjas tikai par 3cm (un tas neesot retums!!!), vai arī būs izaudzis par 18cm garāks. Tad vēl aprēķinos jāiekļauj tāds fakts, ka mata vidējais mūža ilgums pirms izkrišanas ir 2 – 6 gadi… Rezultāts bēdīgs – ja vislēnāk augošais mats izkrīt pēc diviem gadiem, tas būs tikai 6cm garš. Savukārt tās, kurām gadā mati izaug par 18cm, to nomaiņas cikls ir 6 gadi, šīs dāmas matus var itin drīz pa zemi jau vilkt. Līdz ar to nav tukšs mīts, ka katram cilvēkam ir viens noteikts matu garums, kas tam var būt, jo garāki vienkārši neizaug…


KĀ PALĪDZĒT MATIEM?
Speciāliste norāda, ka matu augšanu nedaudz var veicināt fizioprocedūras un masāžas, kas veicina asinsriti. Labākajos gadījumos izdodas šos vislēnākos matus pasteidzināt pat divas reizes. Sākumā, kad matu sāk bagātināt ar dažādām tam noderīgām vielām, tas sasparojas, aug ātrāk, bet pēcāk augšanas temps vienalga norimst. Inga Zemīte kā pašsaprotamu šai laikā neiesaka ilgviļņus, matu krāsošanu, šķipsnošanu, filēšanu, un visu citu, kas novājina matu struktūru.

Fakts, ka virsējie mati parasti ir vājāki un vairāk bojāti nekā apakšējie, saistāms ar apkārtējās vides mehānisku ietekmi uz tiem. Virsējie mati apakšējiem ir kā tāds aizsargvāks, kā cepure. Virsējos matus biežāk un vairāk aiztiek ar rokām, tos vairāk pakļauj visvisādiem ieveidošanas procesiem, matu lakām, putām, želejām, virsējie mati vairāk cieš no ziemas/vasaras gaisa mitruma/sausuma, no vāja un saules ultravioletā starojuma. Tā visa rezultātā mata vienotā struktūra pārtrūkst, un mats zaudē savu gludumu, kļūst sausāks, ātrāk saveļas. Virsējiem matiem varētu palīdzēt:

–    Lietojot kosmētiskos līdzekļus, kurus nav jāizskalo un kuros ultravioleto staru aizsargfiltrs ir līdz SPF30;
–    Vasarā matus var sargāt no saules, nēsājot cepuri;
–    Rudenī neļaujot tiem salīt;
–    Ziemā neiet ar slapjiem matiem ārā;
–    Garus matus nevajag ķemmēt, kamēr tie slapji – ķemmēšana izstiepj matus, un tie kļūst sausi.

KAS VĒL BOJĀ MATUS?
Nākamais matus visvairāk bojājošais faktors ir stress un dzīves laikā izslimotās slimības. Stress ir tas, kas vājina asinsriti, līdz ar to perifērie asinsvadi saņem mazāk skābekļa un mati vienkārši sāk augt lēnāk, tie ir vājāki un trauslāki. Mājas apstākļos matu atveseļošanas speciāliste iesaka veikt vienkāršākās galvas masāžas, kuru paņēmienus var atrast internetā. Savukārt no omīšu laikiem nākušais mīts, ka mati labāk augs, ja tos vairāk ķemmēs, ir nepareizs – Inga Zemīte norāda, ka ķemmēšana matus vairāk traumē, laužot to struktūru, nekā dara labu.

Ārste uzsver, ka nav tādu brīnumlīdzekļu, kas efektu dotu uzreiz un acīm redzami. Tas ir laikietilpīgs process. Savā ārstes praksē vairāku gadu garumā viņa iesaka dažādus ārstnieciskos tonikus, kas veicina asinsriti galvas ādā. Šos līdzekļus var iegādāties aptiekās. Piemēram, Hair Stabil tonic viens iepakojums pietikšot visai veseļošanas kūrei, tāpat uzlabojumi matu augšanā ir arī no Fitoval, Anastim, Chronostim, Himalaya matu līdzekļiem. Tomēr, ja pašai šķiet, ka mati izkrīt vairāk, nekā vajadzētu, noteikti jāmeklē speciālista padoms. Lasi arī – 5 izplatītākie iemesli, kuru dēļ pastiprināti IZKRĪT MATI

Inga Zemīte tajā pašā laikā mierina, ka ikdienas lietošanai lielākais vairums mūsu platuma grādu iedzīvotāju var lieliski iztikt ar to matu kopšanas līdzekļu piedāvājumu, kas pieejams parastajos veikalos. Ja pati sieviete jūt, ka gribas gludākus matus, lai to gali mazāk šķeltos, tad var lietot jau minētos līdzekļus, bet ikdienas lietošanai konsultēties par matu struktūras bagātinātājiem ar savu frizieri – viņš ieteiks kaut ko no pofesionālās kosmētikas, kas būs pietiekami veselīga ikdienai mājās. Pārbaudītas vērtības šķelto galu mazināšanai ir Keune Care line, Echos line (ar zīda proteīnu).

CITI INTERESANTI FAKTI:
–    Matu augšanas ātrums vasarā ir lielāks, jo uzturs cilvēkam ir bagātīgāks un laiks siltāks, kas ietekmē asinsriti.
–   Bērniem un pusaudžiem mati aug ātrāk, nekā pieaugušajiem, jo matu folikuls ir mazāks. Tas savukārt veicina mata augšanu garumā.
–    Tiem, kuriem mati ir spēcīgi un resni, visbiežāk tie aug lēnāk, nekā blondīnēm, kurām mati ir smalkāki, līdz ar to mata saknīte spēku velta garumam, ne mata resnuma veidošanai.

FRIZIERES PADOMI
Turpinājumā par to, kā labāk izskatīties, kamēr mati ataug, ņemot vērā, ka izejas pozīcijas ir dažādas, mūs konsultēja friziere Dace Barinska.

Kā šo problēmu, ja to tā var nosaukt, atrisināt, sākot matus ataudzēt no ļoti īsiem matiem jeb tā sauktās zēngalviņas? Audzējam, audzējam un vēlreiz audzējam, regulāri atsvaidzinot griezuma formu,lai mati izskatītos savākti un kopti.

Audzējot matus garumā no zēngalviņas, būs mirklis, kad mati būs pusgari – apakšējie līdz pleciem, virsējie krietni īsāki. Šis posms jāpārdzīvo. Ja nav žēl griezt nost, tad var garākos aplīdzināt, lai lēnām veidotos matu biezums, jo vienalga būs daļa matu, kuru garums ir pakāpenisks. Ja pavisam nav žēl griezt nost, tad var palūgt savam frizierim,lai viņš izveido matu griezumu, par pamatu ņemot augstākās pakāpes garumu. Tomēr šai gadījumā arī ataudzētajam garumam jau jābūt itin pieklājīgam.

Lai izfilētus vai vairākos garumos grieztus matus atgūtu normālā vienādi biezā garumā, jāaizliedz frizierim matus filēt vai arī tas posms, kur ir filēts, un mati apgriezti daudzās pakāpēs, tie jāgriež nost. Vēl var griezt pamazām, ļaujot matiem atkal no jauna pieaugt garumā.

Lai ataudzēšanas laiks nebūtu garlaicīgs, Dace iesaka nogriezt priekšpusi nedaudz pakāpeniski, kas padara sakārtojumu gaisīgāku un izceļ sejas pantus, var paeksperimentēt ar pieres daļas matiem jeb poniju.

Ja neesi gatava nekam vairāk kā tikai galu aplīdzināšanai, tad jāķeras pie dažādu frizūru veidošanas, pinot dažāda veida bizītes, sienot astes, spraužot copes, veidojot nekārtāgas lokas utt., atvaidzinot tās ar sprādzēm, matu lentēm un citiem matu aksesuāriem.

Protams, visātrākais variants, kā tikt pie vienāda garuma matiem, ir matu pieaudzēšana. Tas šo procesu padara it kā ātrāku. Kamēr tu jau staigā ar gariem matiem, pašas mati turpina augšanu – tiesa, ar nosacījumu, ka ir izvēlēta visveselīgākās pieaudzēšanas metode (noteikti ne kapsulas!), un mati tiek rūpīgi kopti.

Ieteikums dāmām, kuras matu audzēšanas procesā baidās doties pie friziera apgriezt bojātos matu galus, uzskatot, ka vienmēr tiek nogriezts par daudz – jādodas pie tāda meistara, kurš matu griezumu veido uz sausiem, iepriekš jau ieveidotiem matiem.

Un vēl – itin bieži frizieris pēc krāsošanas grib kaut ko vēl nogriezt un par to prot skaisti pārliecināt. Tad neļaujies tam, jo tā ir viņa papildu peļņa. Būtu jāspēj skaidri atteikt meistaram, ka šoreiz tikai krāsojam un neko vairāk. Ja vien, lai akcentētu kādas iekrāsotās šķipsnas, ir nedaudz vajadzība veikt korekcijas griezumā.

55 komentāru
 1. Es laikam esmu no tam, kurai ir tie atraudzigie mati. Mana lielaka problema (nemot vera to ka matus skipsnoju un krasoju) ir sausie, saskeltie matu gali un taukainums pie matu saknem. Tepat espati.lv lasiju, ka frizieri neiesaka mazgat matus biezak ka reizi tris dienas, es lidz tam nespeju nodzivot (!!!), man mati jamazga katru otro dienu. Sodien esmu izveikusi eksperimentu, nodzivojos ar nemazgatiem matiem pa laukiem 4 dienas, tad izmazgaju un nu jau esmu piedzivojusi 3so dienu bez mazgasanas, skaisti nav, bet es ceru, ka varesu pariet uz 3 dienu rezimu, ko par to saka matu specialisti?

 2. Tas tiesa – mati ir spītīgi. Bija man tādi paīsāki, ar mazgāsānu lutināju. Beigās bija tā, ka, no rīta izmazgājot, vakarā jau vajadzēja atkal. Tad ņēmos šos pāraudiznāt – laukos nemazgāju nedēļu, un tā vairākkārt. Un tas ļoti palīdzēja. Tgad man ir gari mati, mazgāju 7dienas vakaros (priekš nedēļas) un 4dienas vakaros (priekš brīvdienu tusiņiem). Unīsti speķis pat neiemetas. Bet “izlaisties” tiem matiem tiešām nedrīkst ļaut :))

 3. Eh, man laikam jāsāk būs mazgāt retāk, jo no rīta izmazgājot jau liekas, ka vakarā netīri, tad nu es mazgāju katru dienu un tas ir par traku 🙁

 4. Man tas pats jāmazgā katru vai katru otro dienu, jo paliek taukaini. Kondicionieri lieku tikai uz galiem, bet vienalga…

 5. Es tik ļoti vēlētos, lai mati aug ātrāk. Varbūt ir kāds superietiekums, lai to panāktu? Vai salonos veic tās galvas ādas masāžas? Tas varbūt būtu efektīvākais līdzeklis…?

 6. Es tagad mēģinu ataudzēt ar rīcineļļas un diždadžu eļļas palīdzību, katru otro vakaru smereju pie saknem un turu 1 stundu, pectam mazgaju ara un censos nezavet ar feenu. Nezinu vai man tikai tā liekas, bet 2 nedēļās man jau saknes ļoti ataugušas, atkal jakraso. Rīcineļļa esot laba matu augšanai, nu pamēģināsim 🙂

 7. Bet rakstā nav ieteikumi, kā kopt bojātus matus. Ar kādām eļļām? Kādas maskas? Kādus šampūnus, balzamus. K’di tad ir tie labākie? Kuras firmas? Esmu dzirdējusi, ka Kerastase esot vienīgā, kas tiešām barojot un ārstējot matus, vai tā ir?

 8. man ir gari mati un ilgu laiku, kaadus gadus 4 lietoju kerastese liidzekljus, mati bija forshi un smuki, bet nesen nejaushi atklaaju ayurvedisko sampuunu un balzaamu saucaas ”Mistry`s” – aloe vera and jojoba sampuuns un balzaams. visu laiku biju domaajusi ka kerastase ir labaakais kas var buut matiem bet shie liidzeklji izraadiijaas veel labaaki. skiet mati kluvusi vel biezaaki pie kam tas viss maksaa vismaz uz pusi leetaak kaa kerastase. un vel kas der jebkuraam probleemaam ar matiem un galvu taa ir brahmi ellja. iesmeeraa uz nakti un no riita izskalo.

 9. es peerku uz briiviibas ielas pretii artilerijas ielai ir indieshu veikalinsh. varbut ari citos austrumu veikalos riigaa ir

 10. sisley, es atkal nopirku Drogaas tadas elljinjas, japamegina ar taam, bet peec tam ar riiceneelju, biju dzirdeejusi, ka taa ir laba, bet kaut kaa bija piemirsies 🙂

 11. Kasha, diždadžu eļļu var nopirkt aptiekās. zinu, ka Ģimenes aptiekā ir 100% – pati eamu tur pirkusi 🙂

 12. Meitenes, man tad ir jautājums, kur tos kerastase līdzekļus var nopirkt – tikai profesionalajos veikalos?
  Tāpat mani interesē, kur var iegādāties tos ayurvedisko līdzekļus? Kollonā un Drogās arī var? Nekad neesmu par tādu dzirdējusi, bet būs jāpameklē, paldies par ieteikumu 🙂

 13. Man bija ļoti nobojāti mati no krāsošanas, difūzera un gofrētāja. Bija vienkārši pūka. Kā arī ļoti krita ārā un vispār neauga. Un tad es sāku lietot Dzintars eļļu matu augšanas stimulēšanai un “švarckop” kapsulas arī augšanai. Vienā brīdī neticēju, bet man sāka augt mati:) Vecos pamazām nogriezu. No šiem abiem līdzekļiem mati aug, bet tie arī tā nebojājās no krāsošanas un taisnošanas. Jaunie mati ir labāki paši par sevi.

 14. Zane, par to eļļu biju dzirdējusi, bet par tām kapsulām gan ne, pat nezināju, ka tādas ir 🙂

 15. Ir ir iepakojumā 14 gb cena ap 10.00 LVL, var pie frizierēm pasūtīt, tām kurām ir sadarbība ar Švarckopu. Pēc instrukcijas jālieto no rīta un vakarā pusgada garumā, bet es lietoju tikai vakaros un arī ne katru. Man jau pēc pirmās pakas sāka augt tā kā nemaz nezinu kā būtu, ja lietotu pēc instrukcijas:)

 16. Paldies, Zane! es zināju, ka ir tādas kapsulas, biju lietojusi, bet bija pārāk dārgas, tāpēc pārtraucu, bet šitās ir par pieņemamu cenu. Tās ko pirku bija 5 dienām par 18 ls un arī vajadzēja pus gadu. Varbūt ir kāds ieteikums, ko lietot, lai būtu labāka matu struktūra un nešķeltos galiņi. Pati lietoju Gliss Kur fluīdu matu galiņiem un Elvital nakts eleksīru sausiem matiem, bet sajūta, ka nekāda efekta vispār nav 🙁

 17. lJoti labs speecinoshs lidzeklis ir naatres, pie tam tas neko nemaksaa. Es salasu taas daarzaa, apleju ar karstu uudeni lai ievelkaas un skaloju matus- uzreiz mati taadi dikti miiskti:)

 18. njaa,šā raksta autores Santas piebildei par matu pieaudzeesanu”.. (noteikti ne kapsulas!)..”gan es nepiekriitu…

 19. Bize,šāds kombinēto matu tips ir ļoti bieži sastopams,pat uz nekrāsotiem matiem,tāpēc vienīgais kā šo problēminu atrisināt ir lietot šampūnu taukainam matu tipam vai šampūnu ar mitrināšanas īpašībām, jo ar šampūnu mēs attīram galvenais galvas āda,tāpēc arī izvēloties šampūnu ir jaorintējās pēc galvas ādas,jo ja šampūns būs par spēcīgu ,mati taukosies vēl ātrāk, un ja Tev ir sausi matu gali,tad attiecīgi izvēlēties kondicionieri,kas ir barojošāks un mitrinošs,sākot ieklāt to no matu galiem virzienā uz saknēm….Firmai Alfaparf ir pārdošanā arī šampūns,kas regulē galvas tauku dziedzeru darbību,kurs ir jālieto 1 vai 2 reizes nedēļā,un ja nesamelošos,tad arī apmulas….

 20. Bišķi gribētu apstrīdēt to mītu par biežo matu mazgāšanu,protams,nevajag matus pieradināt mazgāt,katru dienu,bet ja ir tāda problēmiņa kā taukaina galvas āda,tad pat labi,ja Tu izmazgāmatus otrās dienas vakarā vai trešās dienas rītā,jo kā zināms izkritušā mata vietā aug atpakal jauns matins un ja galvas āda nebūs attīta,tad šie tauki aizsprosto to vietinu,kur aug jaunais matiņš un mats nav spējīgs izaugt….

 21. Matu augšanai no profesionālās produkcijas varu ieteikt,patiešām efektīgu līdzekli
  no matu kosmētikas firmas PREVIA šampūnu Energizing hair- loss shampoo and scalp stimulaor ir arī pieejamas papildus apmulas.
  Reals stāsts par šo šampūnu no dzīves…vīriesiem aktuālā problēma matu atkāpšanās…. pēc 2nedēļu šā šampūna lietošanas plikajās vietās,kuras agrāk rotāja matu cirtas sāka augt atkal jauni mati….
  Gribi tici,negribi netici…..:)

 22. Esmu cilveeks – eksperiments 🙂 Liiz shim spontaani pirku salonfrizeetavaas dazhaadus diezgan padaargus profesionaalos liidzekljus matiem (man taadi sabojaajushies mati, jo dikti miilu zhaaveet ar feenu, stiept ar apaljo kjemmi un visam beigaas veel ar taisnotaaju izcepinaat). Ir atrastas 2 labas lietas – LOREAL matu maska blondiem matiem LUMINO CONTRAST maza burcinja ap Ls 10 – maza un daarga, bet mati TIK spiidiigi un miiksti..pasaka!!
  Otrs superprodukts KEUNE kapsulas – 30 gab. 13 Ls. Momentaa izgaisa skepse par taadiem knibuljiem un niekiem. Izzaavee matus un iesmeeree kapsulas saturu – un mati nogludinaas un kljuust spiidiigi un miiksti. Un kas ir pats diivainaakais – lietojot kapsulas, matus vajag mazgaat daudz retaak – neiemetaas spekjis pat 3- dienas 🙂 Tas ir neneormaali forshi.. :))

  1. Faktiski arī biju to ievērojusi, domāju ka regulāra matu apgriezšana ir viens no tiem faktoriem, kas traucē apgriezt matus.

 23. kaut kāds sviests. ģenētika un reta matu mazgāšana. un ja to ievēro, vecumdienās ir 5 mati vairāk? bet es saprotu, speciālistiem arī no kaut kā jāpārtiek, tāpēc izdomā visādas gudrības. man bija ļoooti plāni mati, kas lēni auga. es pusgadu regulāri dzēru vitamīnus diezgan lielos daudzumos (Kaļķis, magnijs, B1,Bkomplekss,C,E + minerāli) un šobrīd mani mati ir divreiz vai pat trīsreiz biezāki, garāki un ļoti zīdaini un spīdīgi, arī nagi ir superspēcīgi un āda veselīgāka. ķermenim ir vajadzīgi vitamīni, kurus nedod mūsdienu modificētā pārtika. bet es jau saprotu, tā ir ģenētika un reta matu mazgāšana.

 24. Nu es atkal esmu no taam, kuraam mati aug loti leenu.Peedeejos gados man mati kaa ir lidz laaapstinaam taa ir.Esmu izmeginajusi dazadas maskas un centusies tos nekraasot un nebalinaat, bet nekas neliidz.Varu vien apskaust meitenes, kuram ir skaisti, dabigi gari mati.

 25. Man ir problēmas ar matu biezumu un čirkošanos. Ja es neizfilēju ik pēc 2 mēnešiem matus, man to ir tik daudz kā lauvai, un es izskatos nekopta. Par cik man mati čirkojas (čirkojās arī, kad nebija izfilēti), es tos reizi nedēļā iztaisnoju un katru otro dienu taisnoju matus uz pieres, kuri vissgrūtāk pakļaujas. Vienreiz pēc 5 mēnešu audzēšanas, filēšanas un taisnošanas man mati bija kļuvuši tik sausi, ka nācās tos nogriezt atkal ļoti īsus. Tagad man mati ir apmēram 10 cm gari un izfilēti, bet kā lai es uzaudzēju garākus matus, ja visu laiku jāfilē un vēl jātaisno, tad mati bojājas un visu laiku jāgriež nost pa centimetram. Gribu sev pusgarus matus. Lūdzu iesakiet kautko!

 26. meitenes, visi tie ārzemju šampūni ir blefs…vajag lietot Dzintara preci, taukainus matus mazgāju vēsākā ūdenī tad viņi tā netaukojas un lai nebūtu jāizsviež nauda, rokiet dadža saknes , novāriet un mati augs labi, biezumu matiem dod nātru saknes…

 27. Man bija gari (gandrīz līdz jostasvietai) spīdīgi, vidēja biezuma mati, neko īpaši ar viņiem nedarīju, paši auga un visi apskauda. Krāsoju tumšā krāsā. Tad 2 gadus atpakaļ nolēmu pāriet uz rudiem, resp. 4-5 toņus gaišākiem. Krāsu ņēma nost salonā ar krāsas noņēmēju, reizes trīs. Tad kādu gadu viņi man masveidā lūza, kattreiz ķemmējot varēja redzēt. Tagad ir knapi līdz krūtīm, pie kam labā puse regulāri pati no sevis kļūst īsāka, ataudzēt nevaru, mati ir nespodri, salmveidīgi. Toni turpinu krāsot rižo, bet ar zemu oksidantu, nebalinot, smērēju diždadža eļlu, lieku maskas no dabīgiem līdzekļiem, dzēru vitamīnus no kuriem tiešā nozīmē nāca vēmiens, līdz pārtraucu..
  Vispār raudāt gribas…

 28. 🙂 Pandai – iesaku beigt taisnot matus un priecāties par lokām. Man šis niķis pārgāja jau pēc vidusskolas un mani mati laimīgi, tagad tik uz lieliem svētkiem pamoku viņus.. 🙂
  Bet par lēno augšanu piekrītu – ka tā jau lēni aug un vēl sačirkojas, tad man brīžiem ar liekas,ka vispār neaug. bet tā gribas garas, lokainas cirtas.. Dzintera eļļiņa pagaidām un vitamīni ir vienīgais, kas kaut mazliet palīdz..

 29. Varu vēl ieteikt kokosriekstu eļļu matiem – arī dikti laba. Var lietot kondicioniera vietā. Pirku veikalā uz Blaumaņa ielas blakus Čarlstonam. Tur arī tieši bija atlaides visādām eļļām.

 30. Lai mati ātrāk augtu ir jāsmērē viņos Dzintara eļļa vai dadžu ”Evalar” eļļa ar tējas koku ekstraktu. Man kādreiz mati mēnesī auga 1cm, tad sāku lietot tās eļļas un tagad mēnesī aug 3cm. 🙂
  Protams mati vēl ir jāpalutina ar maskām. Vislabākās ir krievu ražotās. Tās arī ir lētas.
  Efektīvs līdzeklis lai mati nekristu ārā un arī ātrāk augtu ir vārāmā sāls. Tā ir jāierīvē pie matu saknēm un jāpatur kādas 20min.
  Tām kurām šķeļas matu gali protams ir grūti izaudzēt garus matus. Padoms- griezt matus ar karstajām šķērēm. Matu gali vairs nešķelsies. Un nebūs tik bieži jāiet pie friziera.
  Ja matus žāvē ar fēnu tad lietot speciālu matu serumu. Bet ja taisno ar taisnotāju, tad speciālu matu krēmu.

 31. Par matiem kas pūkojas kā lauvai man no savas pieredzes ir tāds ieteikums, ka vienkārši jāizvēlas pareizie šampūni. Es agrāk mēģināju ar taisnojošajiem- nekā, bieziem matiem ar tieksmi uz lokošanos nepietiek. Bet pareizi ir mitrinošie un nogludinošie ( Smooth vai De Frizz). Tie matus nogludina un neļauj pūkoties. Vēl ir speciāli Climat līdzekļi, kas mitrā laikā neļauj matiem lokoties. Un otrs variants ņemt šampūnus lokainiem matiem, kas palīdz iegūt mīkstas lokas vai sprogas, nevis pūkas. Es tieši pretēji sapratu, ka ne pa velti ražo tik daudz dažādu veidu līdzekļus, jo visai ģimenei neder viens šampūns. Un vēl…Veidošanas līdzekļi tomēr arī dara savu. Agrāk vienmēr teicu frizētavā, tikai neko man nepūtiet un nesmērējiet, bet, ja zin ko un kā lietot, tad tas atvieglo dzīvi. Vismaz man palīdzēja. Var veikalā pajautāt konsultantēm. Ja trāpīsi uz īsto, tad var smuki visu uzzināt.

 32. Es arī esmu no tām, kurām katru dienu jāmazgā matus.. man friziere teica, ka jāmazgā tik bieži cik šķiet nepieciešams (skatoties cik netīri, taukaini mati). tā kā man arī āda ir taukaina tad arī mati ātrāk taukojas.. bet neskatoties arī uz to man mati ātri aug un izskatās veseli.. friziere nekad nav bārusi.. 😀

 33. Mansata, dzintara preces rupji izsakoties ir diezgan lieli mēsli – pati emsu mazgajusi ar viņiem matus un jā – 1mkārt nepalidz, 2trkārt skaisti maina matu krāsu !!!! Neuzticos Dzintara precei vairs! :]

 34. pašlaik lietoju parastuis šampūnus, bet pec mazgāšanas vel ielieku izskalojamo matu masku – ruski pole – maska dlja volos un viņa ir smaržīga un lēta – 1.15 Ls un bundžiņa ir normala lieluma. Tad kad mati ir ižāvēti tad iepūšu matos tādu LATCTIMILK, kas stimulē matu augšanu un stiprina saknes un galvas ādu – jauzpuš uz maties un bišķi ari uz saknēm. 🙂 Lietoju pagaidām tikai nedēļu, bet tiešam jutu ka ir labi :]

 35. kādas vielas jālieto lai mati augu ātŗāk???un vai tā ir taisnība ka zēni krīt uz gariem matiem?

 36. Vislabākā matiem ir kokosriekstu eļļa, pirms mazgāšanas iemasēt sausos matos, atstāt min. uz 30 min., jo ilgāk jo labāk! pēc izskalot ar šampūnu! Mati būs kā zīds!!! pirku mildas tirdziņā, bet arī interentā (rīgā) viņu atradu [cenzēts]hair-therapy.com

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.