IZVĒLES, kuras pēc 10 gadiem, visticamāk, NOŽĒLOSI

Apzināta dzīvošana un atbildība par ikvienu savu lēmumu izklausās vienkāršāk, nekā tas realizējams praksē. Daudz vieglāk ir vainot visu un visus, nekā atzīt savas kļūdas. Iepazīsimies ar izvēlēm, kuras pēc gadu desmita var šķist pavisam muļķīgas un nevajadzīgas. Kā izvairīties no nožēlas un veidot savu dzīvi pēc iespējas kvalitatīvāku un veiksmīgāku – piepildītu ar prieku, patīkamām emocijām un labām atmiņām? Sāc jau šodien!

Dzīve – egoisma un savtīguma piepildīta. Ar mīlestību, kas mīt ikvienā no mums, vēlams dalīties. Koncentrēšanās tikai un vienīgi uz sevi var šķist pievilcīga īstermiņā, taču ar laiku nāks atskārsme, ka cilvēka esība paredzēta kam lielākam un nozīmīgākam – iedvesmojošam dalīšanās procesam.

Izvairīšanās no pārmaiņām un individuālās attīstības. Ja vēlies ko uzzināt par savu pagātni, pavēro tagadnes stāvokli; ja vēlies ielūkoties nākotnē – pavēro savas darbības tagadnē. Lai atbrīvotu vietu kam jaunam un aizraujošam, it jāatlaiž vecais, pat ja tas ir komforts, pie kura pierasts. Pieradums ir attīstības lielākais ne-draugs. Turklāt reizēm tieši asaras un pārdzīvojumi palīdz atsvaidzināt redzējumu uz lietām un cilvēkiem!

Maskas valkāšana, lai atstātu iespaidu uz citiem. Ja seja, kuru tu ataino pasaulei, lielākoties ir pārklāta ar masku, pēc kāda laika var pārņemt sašutums – jo zem tās būs palicis tikai tukšums. Koncentrēšanās uz to, kādu tevi vēlas redzēt citi, noved pie savas unikalitātes pazaudēšanas – drīz vien tu vairs neatšķirsi, kāda esi un ko vēlies tu pati, bet ko – citi no tevis. Nebaidies no nosodījuma! Necenties būt perfekta tikai tāpēc, lai atstātu iespaidu. Iedvesmo apkārtējos ar to, ka esi patiesa un pieņem savus trūkumus!

Regulāra uzturēšanās kompānijā, no kuras staro negatīvisms. Negatīvās emocijas ir kā sērga – tās var visai viegli tikt nodotas arī apkārtējiem, tāpēc viens no taviem uzdevumiem – tam neļauties! Kā? Atceries, ka tā ir tava izvēle, nevis pienākums – uzturēties noteiktā cilvēku kompānijā. Ja dusmu vietā dod priekšroku līdzjūtībai, alkatības vietā – cēlsirdībai, bet stresa vietā izvēlies pacietību, tad atrodi kompāniju ar līdzīgām vērtībām.

Atmešana ar roku grūtību priekšā. Neveiksmes neeksistē, ir tikai rezultāti – pat ja situācija nevirzās tā, kā bija plānots. Neatmet cerības un nepadodies! Turpini uzkrāt zināšanas un dodies uz priekšu. Mērķa sasniegšana ir pakāpenisks process, kurā pieņemtie lēmumi un atbilstošās darbības kā ķieģelīši veido rezultātu un agrāk vai vēlāk noved līdz triumfa brīdim.

Pārlieku liela kontrole it visā. Reizēm, lai izjustu dzīves patieso garšu, nepieciešams relaksēties un ļaut procesiem plūst – aizmirstot par sīkumainu kontroli un nemitīgu stresu. Ievelc dziļi elpu. Un tikai tad, kad putekļi nostājušies un iespējams skaidri saskatīt apkārtni, ir vērts spert nākamo soli. It visam ir sava kārtība, pat ja no malas šķiet, ka apkārt ir viens vienīgs haoss. Ļaujies – un ar laiku ikkatra situācija kā puzlītis pārtaps par vienu loģisku veselumu.

Slinkuma un nenoteiktības pieņemšana. Pasaule nav tev parādā – tāpēc met malā nomoda sapņošanu un sāc kalt savu laimi! Ja vēlies ko sasniegt – uzņemies atbildību par savu dzīvi. Negaidi, ka kāds tavā vietā kādu dienu visu paveiks. Tā diena, kad tev ir jāatbild par savā dzīvē notiekošo un jāsāk piepildīt savi sapņi, ir pienākusi – tā ir šodiena. Neiznieko ne minūti!

Ietekmēšanās no citu viedokļiem. Lielākais dzīves izaicinājums ir sevis iepazīšana, kam seko laimīga un harmoniska ikdienas veidošana. Vai apkārtējie neatbalsta tavus lēmumus? Brīnišķīģi! Tas nozīmē, ka tev ir savs ceļš ejams. Ja to dari ar prieku un aizrautību – neapstājies!

4 komentāru
  1. Vēl es šeit pieliktu klāt tetovējumus, abortu, upurēšanos un iespītēšanos kāda priekšā.

  2. Nuu, pēc 10 gadiem un retrospektīvi katrs jau var būt gudrs. Jā, ja es būtu zinājusi, ka iznākums būtu tāds, tad es būtu rīkojusies citādāk vai nerīkojusies nemaz. Nākotni paredzēt nevar, bet, ja apzinās savas darbības vai bezdarbības tiešās sekas, jau ir labi.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.