espati.lv piedāvā tematisko ballīšu idejas

Mājas pasēdēšanas, it īpaši drēgnajā rudenī, kļūst aizvien populārākas. Sanākam kopā, iemalkojam pa vīna glāzei vai kādam gardam kokteilim…Bet ja nu gribas kādu īpašu pasākumu kaut vai dzimšanas dienā, ko tad? Atliek sarīkot jautru tematisko ballīti! Piedāvāsim tev dažas idejas tematiskajām mājas ballītēm.

Hawaii stila ballīte

Lai gan aiz loga ir rudens, mājas ballīti vari veidot pludmales atmosfērā. Šajā ballītē iederēsies īsti vasarīgs ģērbšanās stils – bikini, īsi svārki, vīriešiem šorti, puķaini krekli, ap kaklu mākslīgo ziedu virtenes. Dāmas var saspraust ziedus arī matos.
Neizmirsti parūpēties arī par attiecīgā stila mūziku, šādā pasākumā lieliski iederēsies regejs. Arī uzkodas un dzērienus pieskaņo pasākumam – dzērienus pildi tukšos kokosriekstos vai izgrebtos apelsīnos (tas gan būs mazliet sarežģītāks process), dekorē ar krāsainiem kokteiļa lietussardziņiem un salmiņiem, kā uzkodas piedāvā dažādus augļus.
Ja telpa atļauj, vari izvietot dekorācijas – uzzīmēti palmas zari, krēslu vietā improvizēti šūpuļtīkli, pārvilkti no vienas istabas malas līdz otrai.
Jautrībai noteikti iederēsies tāda spēle kā limbo. Ielūgumos noteikti norādi dress code, bet ja nu gadījumā, kāds to ir ignorējis, pa rokai turi kādu lieku ziedu virteni, ko piedāvāt ciemiņiem.

Mafijas stila ballīte

Šāda stila ballīte būs mazliet glamūrīgāka. Vīrieši ierodas tērpušies uzvalkos, ar cepurēm, dāmas vakartērpos, ar spalvām matos, pieliktām skropstām, spilgtu make up utt. Dāmām lielisks aksesuārs būs  dāmu cigarete iemutī, kungi var izmantot cigārus.  Ja vēlies smelties iedvesmu noskaties sāgu Krusttēvs (režisors Frensiss Fords Kopola). Šai ballītē noteikti piedāvā smalkākus un stiprākus dzērienus  gardas siera, gaļas plates. Mūzikālais noformējums noteikti nedrīkst būt pārāk popsīgs, ja patīk var izvēlēties džezu, blūzu. Tērpus šādai ballītei viegli iegādāties kādā no second hand veikaliņime, kur krāšņa vakarkleita nereti maksās tikai pāris latus.

Kolhoza stila ballīte

Lai sagatavotos šāda stila ballītei, iespējams, der apmeklēt vecvecāku pagrabus un bēniņus, kur noteikti aizķērušies atbilstoši apģērbi un apavi – gari svārki, lakati ap galvu, lielas blūzes, kleitas. Kungi pieskaņojas līdzīgi – panēsātas vectēva bikses, gumijas zābaki, naģene, flaneļa krekls un tml.
Šāda veida ballītē par cienasta gatavošanu nav jāiespringst – sālītu gurķu burka, šķēlēs sagriezta desa, rosols, rupjmaize un tml.
Vistipiskākais dzēriens varētu būt šņabis, bet ir iespējamas variācijas. Būtu lieliski, ja varētu kaut kur dabūt vecās sulas glāzes, tādas kā agrāk ēdnīcās, skolās, un tieši šajās glāzēs arī pildīt spirtoto dzērienu.
Atbilstoša mūzika būs veci šlāgeri, kaut kas no krievu mūzikas. Telpu vari dekorēt ar PSRS karogu, ja mājās, kas tāds ir aizķēries, vai vienkārši ar spuldzīšu virtenītēm.

Pasaku varoņu ballīte

Šāda ballītes tematika dod visplašākās iespējas tērpu izvēlei. Viesi var pārtapt par ko vien vēlas – raganas, princeses, burvji, pūķi, rūķi utt.
Šajā ballītē galdā vari celt dažādus ēdienus un dzērienus, klāt pie traukiem vari pielikt dažādas zīmītes – saindētie āboli, kas dzers no šī trauka iegūs mūžīgo jaunību, gudrības eliksīrs, vari rakstīt visu kas ienāk prātā un ir lasīts pasakās.
Telpu vari dekorēt ar papīra zvaigznītēm, uzzīmētiem pasaku varoņiem utt. Vērts iegreizties kostīmu nomā "Sers", Cēsu ielā, kur nereti iespējams atrast dažādu pasaku varoņu tērpus. 

Bērnības sapņi

Arī šāda ballītes tematika dod vaļu fantāzijai. Vai atceries par ko vēlējies kļūt bērnībā? Par policistu, ārstu, saldumu pārdevēju? Nu tad būs iespēja šo sapni piepildīt kaut uz vienu vakaru, ietērpjoties bērnības sapņa tēlā.
Gan mūzika, gan ēdieni un dzērieni šāda veida pasākumā īsti neiekļaujas nekādos rāmjos.

Bērnu ballīte

Vari ne tikai rekonstruēt bērnības sapņus, vari tajā arī atgriezties. Cik dziļā? Tas pēc katra paša ieskatiem, vari būt meitene ar divām bizītēm, vari būt bērns rāpulītī. Neaizmirsti par knupīti un rotaļlietām, kas bērniem ir svēta lieta.
Lieliski būtu šai vakarā baudīt pienu un putras, bet visticamāk tā gluži nenotiks, tādēļ vari sarūpēt vismaz bērnu traukus, glāzes, ar Barbijām, mašīnām u.c. 
Šāda veida ballītei vari sagatavot spēles, kas atsauks atmiņā bērnību – augstāk par zemi, gumijas klasītes, aklās vistiņas utt.
Atbilstošs muzikālais pavadījums būtu bērnu dziesmas, respektīvi, sagādā bērnu popgrupu albūmus, bet drošības labad nodrošinies arī ar citāda veida mūziku, ja bērnu dziedājums sāks kļūt apnicīgs.

Cabaret ballīte

Esi redzējusi Mulenrūžu ar Nikolu Kidmenu galvenajā lomā? Ja jā, tad saproti par ko ir runa. Skaistas, nedaudz izlaidīgas, dzīvespriecīgas sievietes ar dziļiem dekoltē, garajām zeķēm, dažāda garuma svārki. Un kungi, kas sajūsminas par šīm dāmām, tērpušies kā džentlmeņi no divdesmitā gadsimta sākuma.
Šāda veida ballīte arī prasa diezgan smalkus dzērienus un ēdienus.
Mūzika būs diezgan viegli atrodama, ir ļoti daudz mūziklu un dziesmu, kas veltītas šai tēmai, atliek vien ierakstīt interneta meklētājā.

Flower power jeb hipiju ballīte

Make love, not war...Nav slikta doma arī mūsdienām. Tātad, apģērbi krāsaini, vienos ziedos, brīvi un dabīgi, ap pierēm tādi kā apsēji ar pacifisma simbolu, baloža kāju jeb pacifiku. Vīrieši var vilkt arī bikses ar platiem galiem.
Ēdam un dzeram visu ko vēlamies, radam mīlīgu kopības sajūtu.
Šai ballītē piederēsies sešdesmito gadu mūzika – The Beatles, The Byrds, Joe Cocker, Bob Dylan, The Eagles u.c.
Kā dekorācijas, uz lielām lapām vari uzzīmēt spilgtus ziedus un pacifisma simbolu.

Ballīte kādas noteiktas tautas stilā

Vari organizēt, piemēram, indiešu ballīti, kurā viesi staigās sari, baudīs tevis pagatavotos indiešu ēdienus un klausīsies indiešu mūziku. Iespējams, sarūpē arī kādu indiešu filmu ar dziesmām un dejām. Garlaicīgi nebūs!

Lai kādu tematu savai ballītei izvēlies neaizmirsti ielūgumā norādīt dresss code. Tāpat parūpējies arī par spēlēm, tās nav obligāti jāspēlē, bet ja redzi, ka publika ir diezgan atturīga tādas spēles kā Alias, Twister, mēmais šovs noteikti iekustinās ballītes viesus.

9 komentāru
 1. ka ta bus nedzirdets tas jau ir un paliks nepatik doma jaunas piem čigānu balle nienai bija bija jāvelk kankari jāsien lakati u.c.

 2. šausmu ballei – spīdīgos balonus,neona lapas, visi kostīmos, uzkodas helovīnu stilā ķirbji u.c.

 3. Cietumnieku stilā, tadas bieži netaisa.
  jūras dzelme, ar Neptūnu un nāriņām utt
  kosmoss
  Bomži
  10000 gadi pirms mūsu ēras, jeb primāti
  viduslaiki, ar visiem cēzariem un gladiatoriem,
  senie dievi..
  Es varētu turpināt ilgi un ilgi

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.