espati.lv iesaka pasākumus no 16. līdz 22. jūlijam

Vasara ir pašā plaukumā, naktis ir siltas un dejas dažādos pasākumos turpinās līdz pat pirmajiem saules stariem un vēl ilgāk..  tādēļ espati.lv turpina tevi aicināt apmeklēt brīvdabas pasākumus. Šīsnedēļas centrālais notikums neapšaubāmi ir sabiedrībā iecienītais Positivus festivāls, bet ja vēlies izbaudīt Kurzemes senatnīgo romantiku – dodies uz Dzīrēm Kuldīgā – šie svētki vienmēr ir izdevušies, un pilsētas mazās, senatnīgās ielas piešķir šiem svētkiem īpašu atmosfēru. 
Bet ja nevēlies doties ārpus Rīgas, dodies uz Parex Plaza, lai no sirds izsmietos jaunajā komēdijā Bruno.

Pasākumi

17. – 18. jūlijs: Positivus festivāls ’09
Positivus festivāls, kas 17.-18.jūlijā norisināsies Salacgrīvā, ir lielākais mūzikas un mākslas festivāls Baltijas valstīs, kura ietvaros piesātinātā divu dienu programmā būs iespējams baudīt ne tikai lielisku mūziku, bet arī kino, teātri, dejas mākslu u.c. saistošas izklaides un atpūtas aktivitātes visai ģimenei.
Uz festivāla galvenajam skatuvēm, kam šogad dots TELE2 un CĒSU ALUS nosaukums, šogad uzstāsies spožākās pašmāju un ārzemju zvaigznes, no kurām galvenās ir Moby, Prāta Vētra, Sinead O’Connor, Peter Doherty, The Whip, Ebony Bones un The Tiger Lillies.
Informācija: http://www.positivusfestival.com/

16. – 19. jūlijs: Dzīres Kuldīgā 2009
Jau 14. reizi 2009. gada vasarā notiks pilsētas festivāls „Dzīres Kuldīgā”. Atšķirīgs no citu pilsētu svētkiem ir ne tikai nosaukums, bet arī saturs, ar kuldīdznieku veidotiem oriģināliem, netradicionāliem pasākumiem un svētkiem īpaši veidotām koncertizrādēm. „Dzīres” nevar izstāstīt, tās jāpiedzīvo. Ar apbrīnojamu entuziasmu kuldīdznieki katru gadu pošas tradicionālajam Dzīru gājienam, kas dodas cauri vecpilsētai. Gājienā nu patiesi var redzēt kuldīdznieku un Dzīru viesu izdomu un talantus. Lieli un mazi, jauni un pieredzējuši, simtiem kuldīdznieku ļaujas gājiena raibajai straumei, un, skatītāju mīlestības un ovāciju apreibināti, smeļas spēku vienotībā un priekā par savu pilsētu. Ar to arī Kuldīga ir īpaša – ar aizrautīgiem kuldīdzniekiem, kas mīl savu pilsētu.
Informācija: http://www.visit.kuldiga.lv/

20. – 25. jūlijs: Saulkrasti Jazz 2009
Saulkrastos no 20. līdz 25. jūlijam norisināsies ikgadējais džeza mūzikas festivāls „Saulkrasti Jazz 2009”.
Festivāla koncerti norisināsies viesnīcā „Minhauzena Unda”, bet festivāla afterparty klubā ‘Katrīnbāde’
Festivāla ietvaros noslēguma koncertā 25. jūlijā 19:00 uzstāsies uzstāsies pasaulslavenais kamerūniešu basģitārists no Parīzes Etjēns Mbappe ar grupu „Su La Take”.
Informācija: http://www.saulkrastijazz.lv

Koncerti

16. jūlijā: Intara Busuļa solo koncerts – Tāds es esmu.
20:00 Dzintaru koncertzālē Bez uzliktām maskām, bez liekiem PR trikiem, atkal ar jaunu, trakulīgu, nepārspējamu emociju vilni savus klausītājus pārsteigs Intars Busulis.
Koncertos „Tāds es esmu…” caur savām dziesmām un uzrunām viņš solās būt patiess, vienkāršs, jautrs, mīlošs, draudzīgs, brīžiem nerātns un arī skumjš – tāds, kāds viņš ir.
Koncerta apmeklētājus sagaida Intara Busuļa un Kārļa Lāča jaunu dziesmu pirmatskaņojumi, neiztrūkstoši tiks izpildīts līdz šim populārākais repertuārs un jazz programma.
Pārsteigums daudziem varētu būt tuvo austrumu ritmu bloks. Ar šīs mūzikas noskaņām un ritmiem Intars ir aizrāvies nu jau kādu laiku.
Kopā ar Intaru muzicēs viņa draugi un komandas biedri: grupas Sweet Waterz un Lady’s Sweet.
Informācija: http://www.intarsbusulis.com

17. un 18. jūlijā: koncertuzvedums – Labākais no Cabaret
20:00 Dzintaru koncertzālē notiks koncertuzvedums "Labākais no Cabaret".
Koncertuzvedumā „Labākais no Cabaret” savīsies producentu grupas „Virus Art” aktuālās tēmas, veidojot smalku kolāžu ar mūziķu, dejotāju, aktieru, mīmu un citu mākslinieku savstarpējo saspēli un sniegumu. Savukārt, tehniskais risinājums un scenogrāfija paspilgtinās vērienīgās ieceres realizācijas iespējas. „Labākais no Cabaret” būs notikums, pilns ar zināmām nejaušībām un iluzoriem pārsteigumiem, bezrūpīgs gara plūdums bez saprāta ietekmes, bezsvara sajūta un gaistoša pieskāriena brīnums.
Cabaret mākslinieku vidū būs redzami jau zināmie tēli un ārvalstu viesi. Vairāk nekā 40 skatuves mākslinieku un tikpat daudz tehniskā personāla gādās par to, lai šis notikums vēl ilgi Jums paliktu prātā. Jūs gaida atkalredzēšanās ar Fabio (Intaru Busuli), Justin (Aiju Vītoliņu), Erkki (Erkki Otsman no Igaunijas), trio Ladies Sweet, Orchestra d’Exstasy, Lumjēru un Glumjēru, mīmiem, dejotājiem un cirkus māksliniekiem. Muzikālais risinājums solās variēt no tradicionālā džeza valdzinājuma līdz jau labi zināmu melodiju ritmiem, bet dejotāju sniegums ieturēts labākajās kabarē tradīcijās. Ierasto ciešo kontaktu ar krēslu palīdzēs zaudēt jautrās un ritmiskās deju melodijas īpašu mūziķu izpildījumā, kuras nenogurstoši skanēs līdz skatītāju aplausi nerimsies.
Informācija: http://www.dzk.lv/lv/node/4704

18. jūlijā: Siguldas Opermūzikas svētki
Pēc neliela pārtraukuma šovasar, 18.jūlijā Siguldas pilsdrupās atgriezīsies Opermūzikas svētki. Līdzīgi kā krāšņā Gaujas senielejas daba, Opermūzikas svētki sniegs skatītājiem un klausītājiem īpašu kultūras baudījumu, garīgo atdzimšanu, mieru un harmoniju. Opermūzikas svētku programmā šogad paredzēti divi koncerti. Dienas koncerts plkst. 14.00 – koru svētki „Izdziedāsim operu” pulcēs vairāk nekā 350 Latvijas koru dziedātājus diriģentu Edgara Račevska un Māra Ozoliņa vadībā, savukārt Galā koncertā plkst. 18.00 kopā ar Latvijas Nacionālās operas orķestri (diriģents A.Viļumanis) uzstāsies pasaules opermūzikas zvaigznes – irāņu izcelsmes tenors Ahmeds Agadi, Latvijas soprāns Kristīne Opolais, baritons Sergejs Kaļinovs, solists Krišjānis Norvelis, soprāns  Inga Šļubovska, soprāns  Dināra Rudāne.
Pateicoties Opermūzikas svētku organizatoram Dainim Kalnam un Siguldas novada domei, dienas koncerts „Izdziedāsim Operu” būs bez maksas, lai opermūzikas valdzinājumu varētu izbaudīt ikviens interesents. Koncertā „Izdziedāsim operu” piedalīsies četrpadsmit Latvijas kori no Rīgas, Cēsīm, Siguldas (kori „Spārni”, „Sigulda”, „Teiksma”) un Skrundas. Kopā ar populāriem operas solistiem – Nauri Indzeri, Ingu Šļubovsku un Andri Lapiņu,  klausītāju iemīļotu opermūziku izpildīs arī trīs jaunas, talantīgas dziedātājas –  Anete Graudiņa, Juliana Indrika un Jūlija Vasiļjeva.
Informācija: http://sigulda.lv/public/lat/jaunumi/1994/

Teātris

17. jūlijā: Cirka šovs – Black and White
20:00 Arēnā Rīga Pirmo reizi Latvijā International circus George Borro uzstāsies ar oriģinālo cirka izrādi “Black and White”.
Projekta autors un režisors, inscenētājs G.Borro vecākais ar izteiksmīgiem cirka līdzekļiem atklās mūžīgo filozofisko labā un ļaunā, melnā un baltā cīņu. Programmā uzstāsies aktieri no Latvijas, Krievijas, Ungārijas, Vācijas, Kanada un Itālijas.
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/visi/?show=12905

18. jūlijā: Johana Štrausa komiskā operete – Sikspārnis
19:00 Talsu Sauleskalna estrādē tiks uzvesta Johana Štrausa komiskā operete Sikspārnis. Libreta pamatā ir patiess atgadījums no kāda parīzieša – brunču mednieka dzīves. Šis kungs nejauši nokļūst masku ballē, tur ierauga kādu skaistuli maskā – sikspārņa kostīmā un, protams, nespēj atturēties no flirta ar šo apburošo dāmu, kas vēlāk izrādās viņa paša sieva… Tādejādi, viņš ir krāpis sievu ar … savu sievu!
Informācija: http://www.bilesuserviss.lv/lat/concerts/visi/?show=12905

Kino

No 17. jūlija: Parex Plaza – Bruno  (Brüno)
Britu komiķis Saša Barons Koens, kurš 2006. gadā šokēja skatītājus ar filmu "Borats", atgriežas uz ekrāniem filmā "Bruno"!
Bruno ir homoseksuāls Austrijas TV reportieris – modes žurnālists, kas ar saviem izgājieniem un izteikumiem kārtējo reizi provocē cilvēkus ASV. Filmā Koens jeb Bruno cenšas iekarot Holivudu, lai kļūtu par slavenāko austrieti kopš Ādolfa Hitlera.
"Bruno" – tas ir brīnišķīgs ceļojums pa Ameriku ar mērķi likt heteroseksuāliem vīriešiem justies manāmi neērti līdzās ārzemniekam gejam sietiņa krekliņā.
Lomās: Sacha Baron Cohen, Richard Bey, Ron Paul
Režisors: Larry Charles
Scenārijs: Sacha Baron Cohen, Dan Mazer, Anthony Hines
Producents: Sacha Baron Cohen, Monica Levinson, Dan Mazer, Jay Roach
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6518/

No 17. jūlija: Parex Plaza – dokumentālā filma Shine a light
Kopdarbā vienojušies Oskara balvas laureāts režisors Mārtins Skorsēze un pati slavenākā rokenrola grupa pasaulē, lai rādītu skatītājiem visā pasaulē šī gada visneparastāko kino piedzīvojumu – „Shine a Light”
“ Shine a Light” parādīs Rolling Stones pasauli tādu, kāda tā līdz šim vēl nav redzēta. Lai notvertu leģendārās grupas pirmatnējo enerģiju, 2006.gada rudenī filmējot slavenajā Bīkonas teātrī Ņujorkā, Skorsēze sapulcējis leģendāru kinematogrāfistu komandu.
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6523/


Izstādes

Līdz 31. jūlijam: Kuldīgā, galerijā Šimpermaņu smukumbode – Elitas Patmalnieces darbu izstāde Princese Melnā
Kuldīgas svētku ietvaros Kuldīgā, galerijā Šimpermaņu smukumbode līdz pat 31. Jūlijam tiks izstādītas atzītās un kolorītās Elitas Patmalnieces gleznas, kas iepriecinās un iedvesmos kuldīdzniekus un Kuldīgas viesus.
Informācija: http://www.smukumbode.com/

No 16. jūlija: Voldemāra Avena (ASV) personālizstāde
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Mazajā zālē (K.Valdemāra ielā 10a, Rīgā) no 2009.gada 16.jūlija līdz 23.augustam būs skatāma Amerikā dzīvojoša latviešu mākslinieka, arhitekta un dzejnieka Voldemāra Avena retrospektīva darbu izstāde.
Voldemārs Avens ir Amerikas latviešu mākslinieku apvienības (ALMA) un Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) biedrs. Ar izstādi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Mazajā zālē tiek atzīmēta gleznotāja 85 gadu jubileja.
Izstāde LNMM Mazajā zālē ļauj iepazīties ar Voldemāra Avena dažādu periodu izcilāko sniegumu. Pats mākslinieks sevi raksturo kā ekspresionistu ar noslieci uz abstrakcionismu. Savās kompozīcijās autors izmanto senlatviešu ēku elementus – klēts durvis, eņģes, logus un atslēgas. Periodiski atgriežoties pie kāda no tiem, veidojas savrupi cikli. Arhitektūras detaļas vai ainava ir ārējais vērojums un vienlaikus stāsts par cilvēka sākotnējo piederību un prombūtni. Tas ir zemapziņas kultūrslānis, kas ietekmē iztēli un rīcību, tās ir zināšanas par reiz notikušo vai atmiņas par reiz zināto, tie ir daudziem kopēji, dziļi simboli, dvēseles shēmas.
Informācija: http://www.vmm.lv/lv/lnmm/izstades/maza/

1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.