Esi skaista par saprātīgu cenu

Ikviena sieviete ikdienā vēlas būt skaista, nereti skaistumkopšanas produktiem un procedūrām salonos tērējot ievērojamas summas. Tomēr līdzvērtīgas procedūras iespējams veikt pašām vai rast izdevīgākas alternatīvas. Naudas plānošanas centrs piedāvā jau konkrētus piemērus, kā samazināt skaistumkopšanas izmaksas.

„Katra sieviete zina, ka centieni būt skaistai un koptai ir liels darbs, kas prasa arī zināmus tēriņus. Kā noskaidrots Naudas plānošanas centra atbalstītāja GE Money Bank veiktajā pētījumā, vairāk nekā trešā daļa jeb 37% Latvijas sieviešu nemaz nav gatavas samazināt līdzekļus, ko tērē skaistumkopšanai. Tomēr šobrīd daudz cilvēku ir spiesti pārskatīt savus tērēšanas paradumus, tai skaitā arī par skaistumkopšanu. Lai sievietēm nebūtu jāatsakās no sevis lutināšanas procedūrām, Naudas plānošanas centrs ir apkopojis vairākus lietderīgus padomus, kā tās veikt ar zemākām izmaksām,” stāsta Signe Bierande, Naudas plānošanas centra vadītāja.

Naudas plānošanas centrs atgādina, ka jebkuras neplānotas izmaksas var ietekmēt mūsu ģimenes budžetu. Tāpēc arī tādas lietas kā friziera, manikīra vai kosmetologa apmeklējums jau laikus vajadzētu paredzēt un atlicināt tām vēlamo naudas summu.

Naudas plānošanas centra ieteikumi, kā samazināt skaistumkopšanas izmaksas:
1. Visvairāk izmaksu par skaistumkopšanu varēsi samazināt, ja ierasto salonos pieejamo procedūru vietā izvēlēsies citas alternatīvas. Lielu daļu procedūru vari veikt vai nu pati, vai arī palīgā aicināt kādu draudzeni vai labu paziņu. Mājas apstākļos noteikti var veikt manikīru, pedikīru, matu krāsošanu, sejas masku uzklāšanu, vaksāciju un citas procedūras.

2. Izpēti sludinājumus interneta portālos! Tajos ir neskaitāmi manikīra, friziera pakalpojumu un citi piedāvājumi par daudz izdevīgākām cenām. Ja tomēr neuzticies citam meistaram, mēģini no draugiem un paziņām iegūt kādus ieteikumus par kvalitatīviem skaistumkopšanas pakalpojumiem, kas nemaksā bargu naudu. Šādi ieteikumi noteikti nepievils.

3. Iepērcies internetā. Arī jau ierastās skaistumkopšanas preces var atrast interneta veikalos. Lai nebūtu jāmaksā par piegādi, iespējams pēc precēm doties pašai vai arī kopā ar draudzenēm savākt nepieciešamo summu, lai par piegādi nebūtu jāmaksā.

4. Ieradumam ir liels spēks, tomēr pamēģini jau ierastās skaistumkopšanas preces pamainīt pret ko cenas ziņā izdevīgāku. Bieži vien pārmaksājam tieši kosmētikas zīmola, bet ne kvalitātes dēļ.

5. Atceries par ekonomiskajiem iepakojumiem arī skaistumkopšanas precēm, salīdzinot to tilpumu vai daudzumu attiecībā pret cenu. Nereti, meklējot zemāku cenu, nopērkam arī mazāka tilpuma kosmētikas līdzekļus, kuri drīz vien izlietojas un jāpērk atkal no jauna. Lētāk ne vienmēr ir arī izdevīgāk!

6. Ja tomēr nevari atteikties no skaistumkopšanas saloniem, rūpīgi izpēti un salīdzini to piedāvājumu. Šobrīd daudz salonu savas cenas ir krietni samazinājuši, tāpēc viegli atradīsi gan labus, gan izdevīgus piedāvājumus.

7. Meklē informāciju sieviešu žurnālos. Tajos nereti ir informācija par dažādiem izdevīgiem skaistumkopšanas piedāvājumiem vai pat atlaižu kuponi. Ja tomēr neesi pārliecināta, vai tev konkrētā procedūra tiešām nepieciešama, labāk neizmanto to tikai atlaides dēļ.

8. Izmanto skaistumkopšanas skolu sniegtās iespējas, kur studenti mācību nolūkos meklē modeļus. Tā bez maksas var tikt pie stilīgas frizūras un skaista manikīra vai pedikīra. Baidīties nevajag, jo visas procedūras tiek veiktas speciālista uzraudzībā.

9. Vismazāk izmaksās pašu veiktas skaistumkopšanas procedūras mājās. Iespējams arī ar draudzenēm sarīkot skaistumkopšanas vakarus, kuru laikā savā starpā dalīties dažādos skaistumkopšanas noslēpumos. Daudz dažādu recepšu skaistumkopšanai mājas apstākļos iespējams atrast arī internetā. 

10. Kā ķermeņa skrubi iespējams izmantot izlietotos kafijas biezumus vai arī cukuru, kam nedaudz piejaukta dušas želeja. Iespējams izmēģināt arī smalko sāli, kas sajaukta ar pirts medu.

11. Arī sejas maskām pieejamas dažādas viegli pagatavojamas receptes, piemēram, iespējams sajaukt avokado mīkstumu ar olīveļļu – tā būs laba maska sausai ādai. Nogurušai ādai var uzklāt skābo krējumu, naturālo jogurtu, paniņas vai kefīru. Taukainas ādas īpašnieces var uz tās klāt sakultu olas baltumu, savukārt jaukta tipa ādas īpašnieces masku var izgatavot no banāna, kas sajaukts ar saldo krējumu. No aukstuma pasargās maska, kuras pagatavošanai vienādās proporcijās sajauc auzu pārslas, medu un olas dzeltenumu.

12. Labas matu maskas var pagatavot, piemēram, no divām sakultām olām; no olas dzeltenuma ar 100g naturālā jogurta; no olas un nedaudz citrona sulas; no olas baltuma putām ar 6 ēdamkarotēm naturālā jogurta; no avokado mīkstuma ar ēdamkaroti medus un 2 ēdamkarotēm olīveļļas; no  banāna un dažiem pilieniem mandeļu eļļas.

13. Pēc skrubēšanās pēdas vari palutināt, uz nakti ieziežot tās ar olīveļļu un uzvelkot kokvilnas zeķītes. Pēdu āda ar laiku kļūs mīksta un maiga.

14. Relaksējošai vannošanās procedūrai nebūt nevajag iegādāties dārgas aromātiskās eļļas. Sagatavo mājās zāļu tēju novārījumu (pēc savas gaumes) un pievieno to vannas ūdenim.

15. Ja nevari atteikties no ierastajām skaistumkopšanas procedūrām salonos, apdomā, vai vari tās veikt retāk. Arī tā varēsi nedaudz ietaupīt.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.