Kā ietaupīt uz skaistumkopšanas rēķina

Kad naudasmakā aizķēries vien retais latiņš, cerētais algas pielikums tiek piešķirts kolēģei gaiteņa pretējā pusē, bet nosacījumu būt skaistai vienmēr, visur un jebkādos apstākļos neviens nav atcēlis, ir īstais laiks nenolaist rokas un kļūt radošai skaistumkopšanas jomā.

Uzrīko ar draudzeni radošo darbnīcu vai „pasp?l?jiet friz?tavas”. Izvēlies vismākslinieciskāk noskaņoto draudzeni, rezervējiet sev kādu sestdienu, sastādiet vēlmju un iespēju sarakstu un dodieties iepirkt nepieciešamās izejvielas.
Iegādājies matu krāsu profesionālajā frizieru veikalā. Tas būs lētāk nekā meklējot to lielveikalu plauktos. Ja vēlies matus krāsot šķipsnās, sameklē virtuvē cepešu foliju un saskandinot ar draudzeni par akcijas cenu pirktā vīna glāzes (dzinnnn) radoši izvēlies šķipsnu biezumu un izvietojumu. Iespējams, pirmo reizi šāda darbošanās prasīs ilgāku laiku, nekā to dara friziere, toties to atsvērs jaukās sarunas ar draudzeni, daiļā matu rota un lētās pasākuma izmaksas.

Skaistuma preču veikalos var nopirkt uzacu un skropstu krāsu (cena – aptuveni 2 lati), ko lēni un uzmanīgi pielietojot var iegūt graciozus uzacu lokus, aiztaupot gājienu pie uzacu stilistes, kas mūsdienās nemaz nav lēts prieks. Krāsas tūbiņa būs pietiekama jums abām vismaz uz vienu gadu. Drošības nolūkos gan labāk izvēlēties brūno, nevis melno toni un pirmajā reizē neturēt krāsu uz uzacīm pārlieku ilgi, lai nezaudētu interesi par rotaļām skaistuma industrijā. Tāpat var nokrāsot arī skropstu galiņus, kas parasti izbalē pirmie.

Manikīra vietā pamēģini lietot citronskābi roku balināšanai un mīkstināšanai, nagus apvīlē, ienadžus atbīdi, bet neapgriez, tad tie ar laiku vairs neataugs. Nolako nagus ar neuzkrītošu caurspīdīgu laku, lai ilgāk neredz, ja kaut kas nolobās. Pieredze rāda, ka visizdevīgāk nagu laku ir pirkt vismazākajās pudelītēs, jo lielās tāpat nekad netiek izlietotas pat līdz pusei un aizkaltušas tiek ielidinātas atkritumu grozā. 

Izsmalcinātam pedikīram izmanto iepriekš izž?v?tus rīta kafijas biezumus. Izmērcē pēdas un tad rūpīgi izmasē ar kafijas biezumiem, vienlaikus būs gan pīlings, gan krems.

Liekā apmatojuma iznīcināšanai vērtīgs ieguldījums ir epilatora iegāde. Investīcijai nepieciešami maksimums 20 lati, dārgāku ierīci pirkt nav vajadzības, jo to darbības princips ir vienāds, ja neskaita iespēju izvēlēties rotējošus diskus vai pincetes. Epilators kalpos gadiem un ietaupās ne tikai naudu, bet arī laiku, jo to izmatot var kaut vai skatoties ikvakara seriālu.

Aptaujā radus draugus un paziņas, iespējams viņu lokā kāda jauniete tieši šobrīd mācās par frizieri vai citas nozares skaistuma operatori. Š?s meitenes parasti diezgan izmisīgi meklē kādu, kas ir gatavs eksperimentiem uz savas ādas. Ja neesi asu izjūtu cienītāja, labāk nedodies uz pirmo nodarbību pie bikini vaksācijas studentes, bet visās citās nozarēs risks nav tik liels, lai neapdomātu tā pamēģināšanu.

Cīņā ar ieaugušiem matiņiem meties izmantojot pavisam vienkāršu bezmaksas metodi. Ik rītu pēc mutes nomazgāšanas, paņem mitru dvieli, sarullē to garā desiņā un sparīgi norīvē savas brīnišķīgās skaistules kājas. Uzliec kāju uz vannas malas, vispirms norīvē kājas apakšpusi virzienā no pēdām uz augšu un tad kājas bez pieliekšanās redzamo pusi tāpat no pēdas uz augšu. Atkārto vairakkārt.

ķermeņa pīlingam izmanto jau pieminētos kafijas biezumus. Ja nepatīk eļļainā kārtiņa uz ādas, kas paliek pēc šādas kāres, izmanto pīlingam rupjās sāls un sodas maisījumu. Sejas tērēšanai pieber saujā auzu pārslas, nedaudz saslapini un mazgā ar to muti.

Maskām lieliski noder vislētākie mēli, tie lieliski atsvaidzina sejas ādu. Sejai iegādājies baltos vai rozā, bet celulītu pamēģini aizdzīt ar zilajiem. Matus palutini ar siltu olīveļļas un medus maisījumu.

Viss, ko savā labā darīsi pati, savlaicīgi tam gatavojoties un plānojot nepieciešamos izejmateriālus, noteikti būs lētāk par to, ko darīsi steigā un izvēloties pirmo, kas gadīsies acu augstumā.

Šie labi zināmie, bet nedaudz piemirstie padomi varbūt nepadarīs tevi par Afrodīti, taču labās sajūtas, ko radās sevis sakopšana un apziņa, ka savā labā esi nopietni pastrādājusi, vairos mīlestību pret sevi, mirdzumu acīs un tas, savukārt, apkārtējiem liks uz tevi noraudzīties apbrīnas pilnām acīm, apskaužot par tavām plašajām iespējām tērēties savām vajadzībām.

8 komentāru
  1. Varbūt pirmo ieteikumu “ļauties draudzenes friziermākai” es sevi nepakļautu, taču pārējie padomi ir ļoti pat ok un lielākā daļa arī pastāvīgi tiek piekopti.

  2. Manuprat, vissvarigakais ir sistematiskums, tas, ka skaistums tiek kopts regulari. Piemeram es, katru svetdienu iesledzos uz stundu vannasistaba un: vispirms uzlieku uz sejas masku, pec tam iemercu vannite kajas, tikmer sakartoju roku nagu lietas, pec tam paspedikirs, dusa ar skrubesanos, tad kaju atmatosana un nobeiguma uzacu lielkorekcija. Pec si, pa nedelas vidu nepieciesamas tikai nelielas pielabosanas.

  3. Nepiekrītu par epilatora izvēli. Tā kā epilatoru lietoju jau diezgan ilgi (kādus 7 gadus), varu droši apgalvot, ka ir vērts pirkt dārgāku par 20 ls. Tām rotējošām agalviņām tik tiešām nav lielas jēgas, bet pincešu skaits būtiski ietekmē epilēšanās ilgumu. Pašas padomājiet, kā ir ātrāk ar 10 vai 40 pincetēm? Un, ja nopērk sliktas kavlitātes epilatoru, tad tas ātri nolietojas – pincetes vairs nespēj satvert tik spēcīgi, tāpēc daudzi matiņi tiek tikai “parauti”, nevis izrauti. Tas izraisa gan lielākas sāpes, gan apsārtumu utt.
    Iesaku iegādāties epilatoru ap 30-40 ls, es parasti pērku philips, pēdējais kalpo jau 3 gadus, bet izskatās, ka savu ātri jau būs nokalpojis.

  4. Mani sasmīdināja, ka epilatoru var izmantot skatoties seriālu.
    Tehniski jau var, protams. Tikai man pat jāiedzer kāds grams, lai saņemtos to darīt, kur nu vēl pie tv, skatoties seriālu.

  5. Nu par to draudzeņu spēlēšanos frizētavās – nu nav tā laba doma … ! Pārējais vēl ok, taču patiesībā nekā jauna šajā rakstā nav, jo nosauktās lietas ir lieliski zināmas teju katrai! Es tās sen piekopju, BET ar to naudiņu neietaupīsi… Jo kur tad visi ādas attīrīšanas, kopšanas līdzekļi, krēmi un dekoratīvā kosmētika? Šampūni, balzāmi utt ??? Jā var jau olu ziest matos un majonēzi, taču diemžēl neko labu tādā veidā skaistumama nevar gūt …

  6. Nu es visu rakstā ieteikto vienmēr tā arī esmu darījusi, ne tādēļ, lai ietaupītu, bet tādēļ, ka man neliekas, ka es pati lieliski varu to izdarīt. Izņēmumi ir frizieris un bikini vaksācija. Manikīru un pedikīru taisu pati,jo man nepatīk stundām sēdēt skaistumkopšanas salonos, uzacis dabas dotas tādas, ka nepieciešama vien neliela regulāra piekoriģēšana, epilācija skatoties tv ir ļoti ok, ja vien nav problēmas ar sāpju paciešanu. 🙂 Bet spēlēšanos frizētavās, manuprāt, var atļauties tikai pusaudzes, pieaugušām sievietēm var beigties ne visai jauki, ja vien nav vienalga, kas darās uz galvas. 🙂 Un jā, epilators pa 20ls tomēr nav labākais, labāk tad ieguldīt kādus 40ls, jo tas ilgu laiku kalpos.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.