Dziedāšana katru dienu samazina stresu un paildzina cilvēka mūžu!

https://www.istockphoto.com/

Slavenais amerikāņu ģitārists Džimijs Hendrikss reiz teicis:

“Mūzika nemelo! Ja šajā pasaulē vēl ir iespēja kaut ko mainīt, tad to spēj tikai mūzika.”

Mūzika pozitīvi ietekmē jebkuru cilvēku, kurš ar to saskaras. Tā var atbrīvot cilvēku no sāpēm un stresa, kā arī motivēt to strādāt efektīvāk vai arī palīdzēt atslābināties no ikdienas rūpēm.

Mūzika ir tā joma, kurā var izpausties viens no cilvēka lielākajiem talantiem – dziedāšana, kas ir arī viens no labākajiem veidiem kā izmantot mūzikas radīto spēku.

Pētījumi pierāda, ka cilvēki ar dziedāšanas palīdzību var atrisināt dažādas veselības problēmas, darīt sevi laimīgāku un pat pagarināt savu mūžu! Nav nozīmes tam, kas jūs esat vai kur atrodaties, dziediet līdzi jebkurai jums zināmai melodijai un izbaudiet mūzikas labvēlīgo ietekmi. Dziediet pie katras iespējas!

Dziedāšana ir veselīga jūsu smadzeņu darbībai. Dažbrīd jums var šķist, ka dziedot atrodaties sava veida pozitīvā eiforijā, jo mūzika ne tikai palīdz izdalīties endorfīniem, kuri atbild par baudas sajūtu, bet spēj raisīt oksitocīna pieplūdumu, kas savukārt samazina stresu un nervozitāti. Oksitocīns palīdz arī cilvēkiem, kuri nespēj tikt galā ar depresiju un situācijām, kurās tie jūtas vientuļi. Tieši šis hormons spēj dāvāt kopības sajūtu ar visu apkārtējo pasauli, tāpēc dziedāšanai kopā ar citiem cilvēkiem ir vēl pozitīvāka ietekme.

Kāda Gēteborgas studenta pētījums pierāda, ka cilvēki, kuri dzied kopā, spēj satuvināties līdz līmenim, kurā viņu sirdis vienojas vienā ritmā. Šo faktu var apstiprināt jebkurš cilvēks, kurš kādreiz dziedājis korī, izjūtot šo vienotības sajūtu, ko rada ik katra maģiskā skaņa.

Pētījuma autors arīdzan formulē dziesmu kā pareizu un kontrolētu elpošanas veidu, jo ar izelpu tiek izrunāti jeb izdziedāti dziesmas vārdi, savukārt katra ieelpa tos savieno. Tas nozīmē, ka dziedāšanai ir tieši tāds pats efekts kā elpošanas jogai, jo dziedāšana palīdz atslābināties, tajā pašā laikā, darbinot dažādas cilvēka muskuļu grupas un labvēlīgi ietekmējot plaušas un sirds-asinsvadu sistēmu.

Tātad, ko lai izvēlas – dziedāšanu dušā vai jogas nodarbības?

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.