7 TIPISKAS pazīmes, kas piemīt VEIKSMĪGAI sievietei

Kas ir veiksmīga sieviete? Uz šo jautājumu laikam vienas un striktas atbildes nav, jo priekšstats par to, kas ir veiksme, katram no mums var būt pilnīgi atšķirīgs – vienai veiksme saistās ar lielisku ģimenes dzīvi, citai ar galvu reibinošu karjeru, vēl kādai ar pasaules apceļošanu un sevis izzināšanu. Taču nenoliedzami ir tādas pazīmes jeb vienkārši sakot īpašības, kas piemīt tiem cilvēkiem, kas tiešām ir dēvējami par veiksmīgiem un savu dzīvi piepildījušiem. Šoreiz espati.lv ir apkopojis tās septiņas pazīmes, kas piemīt veiksmīgai sievietei – lasi, uzzini, izvērtē un iedvesmojies! Esi veiksmīga!
 
Pārliecība pašai par sevi. Pirmā un pati svarīgākā lieta, kas nepieciešama ikvienam cilvēkam ikvienā dzīves situācijā – tā ir pārliecība pašai par sevi. Sieviete, kas ir pārliecināta pati par sevi jebkurā dzīves jomā, nenoliedzami tāda ir arī citu cilvēku acīs. Un šeit mazsvarīgas paliek bailes, uztraukums un visas citas negatīvās sajūtas, kas katru no mums mēdz piemeklēt pirms lieliem notikumiem vai vienkārši ikdienas darbos. Ja zināsi, ka tas, ko tu dari, un kā tu to dari, ir tieši tā, kā tam vajag būt, tad viss izdosies! Vai tu domā, ka lielās un pasaules slavu iemantojušās zvaigznes nebīstas pirms došanās uz skatuves? Protams, ka bīstas! Taču tikai pārliecība par sevi un to, ka spēj izdarīt attiecīgo darbu vislabāk, ir tā, kas ļauj pārvarēt jebko. Kā iemantot pārliecību par sevi? Sāc ar mazumiņu – apzinies, ka tādas, kā tu, otras uz šīs pasaules nav un nekad arī nebūs! Tev ir talanti – apzini tos, attīsti tos un tādējādi tava pašapziņa tikai augs! Pilnīga pārliecība par sevi nav attīstāma tūlīt un tagad, reizēm tam ir nepieciešami gadi un reizēm pat daudzi gadi, taču sākt noteikti nekad nav par vēlu.

Spēja būt daudzpusīgai.
Daudzpusīga attīstība nenoliedzami ir īpašība, kas raksturo veiksmīgu sievieti. Jau pati daba sievietei ir noteikusi daudz un dažādas lomas – sākot no mīļākās lomas savam vīrietim, un beidzot ar mātes lomu saviem bērniem. Taču mūsdienās klāt ir nākušas arī visas citas lomas – darbiniece, draudzene, sieva utt. Speciālisti uzsver, ka sievietes spēja būt daudzpusīgai, un vienlīdz labi iejusties un uzņemties visdažādākās dzīves lomas, ir apbrīnojama un tādēļ noteikti izkopjama. Lai to veiksmīgi darītu, ir jāmāk saplānot savs laiks, lai tas tiktu atvēlēts gan darbam, gan draugiem, privātajai dzīvei un hobijiem! Visām dzīves lomām esot līdzsvarā, tu sevi spēsi pasargāt no iestrēgšanas kādā vienā no tām, un līdz ar to spēsi sasniegt daudz vairāk! Attīstot sevi daudzpusīgi, tu spēsi saprast, kas ir tas, kas tev padodas vislabāk – kas ir tavi talanti! Ne velti tieši daudzpusīgi attīstīti cilvēki visbiežāk dzīvo harmonijā ar sevi – tie ir iepazinuši sevi!

Aizrautība.
Ja tev nemirdz acis un tu neesi pārliecināta par to, ko dari, arī neviens cits tev un tavam darbam nenoticēs. Ja reiz esi ko uzsākusi, tad dari to ar sirdi un dvēseli jeb tā, lai acis deg! Tikai šādi ir iespējams panākt lielas lietas, jo šādu aizrautību un attieksmi pret savu darbu nav iespējams nepamanīt. Piemēram, šādi pasniegts projekts, jebkuram sadarbības partnerim ne mirkli neliks šaubīties par savu nākotni, kas garantē panākumus. Protams, ne vienmēr mēs dzīvē darām to, kas liek mums aizrauties, taču tieši tāpat – nevienam no mums nav liegts meklēt to, kas tiešām liktu sirdij pukstēt straujāk un acīm mirdzēt! Viss ir tavās rokās jeb kā mēdz teikt – kas meklē, tas atrod! Dzīves sniegtās iespējas ir jāizmanto pilnībā, jo tikai tādējādi tu varēsi būt droša, ka neesi palaidusi garām ko tiešām vērtīgu!

Nebīšanās no riska.
Lielākoties cilvēki dalās divās lielās grupās – pirmie ir tie, kas uz visu jauno skatās ļoti piesardzīgi, un labprātāk izvēlas palikt malā jeb novērotāju lomā, savukārt otrie ir tie, kuri jaunajam saka „aiziet” un pieņem arvien jaunas un jaunas dzīves piedāvātās iespējas. Kā tev šķiet, kuri no šiem cilvēkiem spēj dzīvē sasniegt vairāk? Protams, pieņemot dzīves izaicinājumus un piedāvātās iespējas, veiksmes iespējamība kļūst arvien lielāka un lielāka. Nekad nebūs tā, ka nebūs ne baiļu, ne neziņas par gaidāmo, taču veiksminiece saka: „kādēļ gan neizmēģināt?” Viņa izmēģina un viņai sanāk! Ja nesanāk ar pirmo reizi, sanāks nākamajā. Taču ļaujoties bailēm un visam jaunajam uzreiz sakot strikto „nē”, tu pārvelc treknu svītru pār iespēju pilnveidot savu dzīvi. Kas neriskē, tas nevinnē – vai tu tiešām to apstrīdētu?

Pozitīvs skats uz dzīvi.
Ne vienmēr tas ir viegli, jo pozitīvismam, kas staro no tevis, ir jābūt īstam, pretējā gadījumā tā būs tikai uzlikta maska, kura agri vai vēlu kritīs. Iemācīties raudzīties uz dzīvi un tajā notiekošajām lietām pozitīvāk, varam mēs visi. Noteiktums ir viens – tas vienkārši ir jāsāk darīt! Kaut vai ar mazumiņu un palēnām, piemēram, uzsmaidot svešiem cilvēkiem uz ielas, vai pasakot kādu jauku komplimentu! Tu redzēsi – pozitīvais pievelk pozitīvo, tas nu reiz ir Visuma likums. Un, jo dziļāk tu būsi iekšā pozitīvajā, jo vieglāk tev sāks šķist šādi dzīvot un skatīties uz apkārt notiekošo. Skaidrs ir viens – veiksmīga sieviete ir pozitīva, jo ar rūgumpodu neviens kontaktēties nevēlas (vismaz ne brīvprātīgi). Un nejauc – būt pozitīvam nenozīmē smaidīt vienā laidā no rīta līdz vakaram. Būt pozitīvam nozīmē saskatīt gaišo un priecīgo pusi visdažādākajās dzīves situācijās, kas savukārt neļaus nokārt degunu, bet gan piecelties, nopurināties un doties uz priekšu!

Spēja novērtēt konkurenci.
Veiksmīgi cilvēki labi apzinās, ka konkurence ir viens no lieliskākajiem motivējošajiem spēkiem, kāds vien pasaulē spēj būt. Veselīga konkurence ļauj tev novērtēt sevi no malas, neļauj nolaisties zemāk par uzstādīto latiņu jeb vienkārši sakot – neļauj atslābt un ieslīgt pašapmierinātībā! Ne velti tiek teikts – mīli savu konkurentu, kā sevi pašu! Bez konkurences nav augšanas un attīstības. Uz konkurentēm nav jāskatās ar naudu un dusmām, bet gan jāvērtē, kas viņās ir tāds, kas nav tevī. Tas ļauj saprast, kur ir tavi mīnusi un, ko tu vari darīt, lai labotu situāciju.

Reālistiska pieeja notiekošajam.
Tas, ka viens cilvēks nespēj būt vienlīdz veiksmīgs pilnīgi visās dzīves jomā, ir skaidrs. Vienmēr būs kas tāds, kas tev padosies labāk, un, kas ne tik labi. Uzdevums, kas tev jāveic – jāapzinās, kas ir tās lietas un jomas, kas tev padodas, un jācenšas attīstīt tieši tās! Ja zināsi, kas ir tava odziņa, tad sapratīsi, kas tevi padara unikālu un ļauj izcelties uz citu fona. Jo ne vienmēr ir nepieciešams, piemēram, dziedātājas vai aktrises talants, lai justos veiksmīga un novērtēta! Varbūt tava odziņa ir spēja uzklausīt jebkuru cilvēku un tādējādi palīdzēt tam? Varbūt kas cits? Galvenais – atrodi un attīsti to!

4 komentāru
  1. Te nav pieminēts pats galvenais – laba veselība un stipri nervi. Bez tā viss ir nieks.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.