5 PRASMES, kuru dēļ ir vērts iegūt AUGSTĀKO izglītību

Mācoties kādā augstskolā vai koledžā, tu gala rezultātā saņem ne tikai diplomu ar skaistu ierakstu, bet arī tik tiešām noderīgas un visas dzīves laikā pielietojamas prasmes! Ieskaties, kādas!

1.    Prasme strādāt komandā. Lai arī liela daļa darbu tev būs jāveic patstāvīgi, arī bez komandas darbiem neiztikt. Aizvien biežāk skolās tiek mācīta ne tikai teorija, bet arī praktiski uzdevumi, kuri jāveic divatā vai vairāku cilvēku komandā. Tu iemācīsies klausīties citos un respektēt komandas biedru viedokļus. Atceries, ka kopīgā darbā jūs vairs nebūsiet katrs par sevi. Šeit strādās princips – viens par visiem un visi par vienu.

2.    Prasme komunicēt. Lieliska prasme, kuru vajadzētu attīstīt ikvienam. Ikdienā tev naksies komunicēt, gan ar studiju biedriem, gan pasniedzējiem. Dienu no dienas, esot vidē, kur nepārtraukti notiek savstarpēja komunikācija, cilvēkā automātiski iestrādājas dažādas pieklājības frāzes un pārliecināta runas prasme. Šādos cilvēkos vienmēr ir ļoti interesanti un patīkami klausīties.

3.    Prasme uzņemties vadību. Iespējams, tev piemīt izteiktas līdera dotības, bet tu to vēl pati nezini. Centies pēc iespējas vairāk visur iesaistīties un uzņemties vadību. Tā tu iemācīsies tikt galā ar, piemēram, komandas vadītāja pienākumiem, kas nudien nav vienkārši, bet ir ļoti efektīgi sevis pilnveidošanā.

4.    Prasme runāt auditorijas priekšā. Bieži vien augstskolās savi darbi ir jāprezentē auditorijas priekšā. Tāpat, nāksies aizstāvēt savu viedokli, kad telpā būs vēl trīsdesmit citi cilvēki. Ja sākumā tas šķitīs baisi, tad vēlāk to darīsi ar prieku. Un pēc augstskolas absolvēšanas tev nebūs nekādu problēmu runāt cilvēku priekšā!

5.    Spēja patstāvīgi izvirzīt mērķus. Tev neviens neteiks, kad un kas ir jādara. Kuru darbu vajadzētu uzrakstīt vispirms? Cik daudz laika aizņems darbs pie referāta? Tu lieliski iemācīsies pati patstāvīgi tikt galā ar visiem uzdotajiem darbiem, kontrolēt savu laiku un darāmos darbus.

 

2 komentāru
  1. Nauda Biznesam no Cityfinances! Piesakies jau tūlīt un sāc uzņēmuma attīstību! [cenzēts]cityfinances.lv

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.