5 padomi acu dekoratīvās kosmētikas izvēlē un lietošanā

Tas, kāda veida dekoratīvo kosmētiku lietojam, ir katras no mums, pašas ziņā. Taču neskaitāmie pētījumi un aptaujas viennozīmīgi liecina par to, ka tieši acu akcentēšana ar dekoratīvās kosmētikas palīdzību ir aktualitāte lielākajai daļai sieviešu – pat plāna kārtiņa skropstu tušas un augšējā plakstiņa iezīmēšana ar acu zīmuli spēj darīt brīnumus. Esam tev sagatavojuši ceļvedi acu dekoratīvās kosmētikas izvēlē, kas tapis sadarbībā ar Rimmel zīmola vadītāju Latvijā Ritu Šorodoku.
 
Pirmais padoms – saproti nolūku, kādam skropstu tuša paredzēta un izvēlies tās krāsu! 
Pirmais un pats būtiskākais solis skropstu tušas izvēlē ir saprast, kādam nolūkam šī tuša paredzēta un, vai tas sakrīt ar tavām vēlmēm un vajadzībām. Visas skropstu tušas pēc savas būtības iedalās parastajās, ilgnoturīgajās un ūdens noturīgajās. Rita Šorodoka iesaka: „Ja skropstu tuša paredzēta ikdienas lietošanai, tad labāk izvēlēties parasto skropstu tušu. Ūdens noturīgās skropstu tušas nav ieteicams lietot katru dienu, ja vien neesi peldētāja vai aktīva sportiste. Ūdens noturīgās tušas būs piemērotas gadījumiem, kad paredzēta saskare ar ūdeni (diena pludmalē) vai kāds emocionāls pasākums, piemēram, kāzas. Sievietēm, kam skropstu tuša dienas beigās regulāri atrodas zem acīm (nobirst), arī iesaku pamēģināt ūdens noturīgo vai ilgnoturīgo skropstu tušu.”
Otrs būtisks faktors skropstu tušas izvēlē ir tušas krāsas tonis, kuru daudzveidība veikalu plauktos ir visai liela – melnas, brūnas, pelēkas, zaļas, zilas u.c. Ja tev ir gaiša seja – gaiši mati, uzacis un āda – vari izvēlēties brūnos, pelēkos, krāsainos toņus. Savukārt tumšākas ādas krāsas, matu un uzacu īpašnieces var droši lietot skropstu tušu izteikti melnā tonī.
 
Otrais padoms – izvēlies skropstu tušu ar pareizo birstīti! 
Papildus skropstu tušas lietošanas nolūkam un krāsai, liela nozīme ir tieši skropstu tušas birstītes materiālam un formai. 

Skropstu tuša ar divu veidu birstītēm, pirmā ar pagarinošu efektu, otrā – kuplinošu 

Tieši birstīte ir atbildīga par to, vai tuša skropstas padarīs garākas, vai kuplākas, vai, piemēram, radīs īstu mākslīgo skropstu efektu. Rita Šorodoka skaidro: „Birstītei ir nozīme. Kuplinošajām skropstu tušām birstīte pati par sevi ir kuplāka un biezāka, līdz ar to tušas tajā ir vairāk, tāpēc, klājot to uz skropstām, iekrāsojas vairāk skropstas, kā arī pats klājums ir biezāks un skropstas izskatās kuplākas. Tušas ar gumijas birstīti parasti ir pagarinošās, jo gumijas birstīte atdala katru skropstiņu un no sākuma līdz pašam skropstu galiņam noklāj ar tušu. Protams, var ar jebkuru tušu panākt gan kuplinošu, gan atdalošu, gan pagarinošu efektu, uzklājot tušu vairākās kārtās, izķemmējot ar skropstu ķemmīti un klājot atliecošām kustībām. Būtiski ir ņemt vērā savu skropstu specifiku – ja tās ir garas un plānas, tad noderēs kuplinošā skropstu tuša, bet, ja īsas un biezas, tad jāizvēlas pagarinošā tuša.”   
Populārākās skropstu tušu birstīšu formas ir šādas – eglītes formas birstīte (augšā šaurāka, apakšā platāka) padara skropstas garākas, taču, ja sariņi ir biezi un cieši, tad tiek nodrošināts arī kuplinošais efekts. Konusveida birstīte – šai birstītei ir spirāles forma, kas nodrošina vienmērīgu klājumu, kā arī padara skropstas garākas un biezākas. Taču tā kā sariņi nav novietoti pārāk cieši, skropstas nesalīp un izskatās dabiski. Ieliekta birstīte, kas atgādina plakstiņa formu – ar šādu birstīti ir vieglāk nokrāsot skropstas, kas atrodas plakstiņa ārējos un iekšējos kaktiņos. Arī šīs tušas ir pagarinošas un kuplinošas, taču birstīte piešķir vēl kādu plusu – tā skropstas arī atliec. Birstīte, kurai vienā pusē ir gari un reti, otrā īsi un biezi sariņi – skropstu tuša, kas der gan garu, gan īstu skropstu īpašniecēm, jo nodrošina gan pagarinošo, gan kuplinošo efektu atkarībā no birstītes puses, ar kuru tuša tiek uzklāta. Un visbeidzot veikalu plauktos ir atrodamas arī skropstu tušas, kurām ir veselas divas birstītes – šāda tuša parasti sastāv no divām krāsām (katra savā tūbiņas galā un ar savu birstīti). Lietojot šādu tušu uz skropstām pirmā tiek klāta caurspīdīgā vai baltā krāsa, kas nodrošina skropstu pagarināšanu un nereti arī kopšanu (barošanu), un tad klāj toni – melnu, brūnu u.c.

 
Trešais padoms – ņem vērā knifiņus!
Labākais tušas klāšanas veids: pieverot acis, noklāj visu skropstu virspusi. Tad acis atver un vēlreiz viegli noklāj skropstas ar tušu, neaizmirstot pašus skropstu galiņus, jo tādējādi skropstas izskatīsies garākas. Vari krāsot arī apakšējās skropstas, taču ņem vērā – ja tev ir apaļas acis, nokrāsojot arī apakšējās skropstas, tās izskatīsies vēl apaļākas. Lai izvairītos no smērēšanās, uz apakšējām skropstām klāj pēc iespējas mazāk tušas, jo tā pavisam viegli var radīt tumšus lokus zem tavām acīm. Alternatīva, protams, ir izvēlēties ilgnoturīgo vai ūdens noturīgo tušu.
Ievēro, ka krāsojot skropstas, birstīte nav neskaitāmas reizes jābāž un jāvelk ārā no tūbiņas – šāda rīcība tikai samazinās tušas mūžu, jo ļaus tai vairāk saskarties ar gaisu.
Maksimālam efektam – kombinē tušas! Sāc ar skropstas kuplinošu tušu, pēc tam ņem talkā smalkāku birstīti, turot to vertikāli un eleganti “pārejot” skropstām no saknēm līdz pat gandrīz nemanāmajiem to galiņiem.
Izmēģini skropstu tušas ar papildus efektiem. Piemēram Rimmel Lash Accelerator skropstu tušas sastāvā ir dabīgs un unikāls skropstu augšanas veicinošs komplekss, kas stimulē dabīgo skropstu augšanu. Uzklājot šo tušu, skropstas tiek pagarinātas līdz pat 30%, bet pēc 30 dienu lietošanas, skropstas tiek pagarinātas līdz pat 70%. Skropstu tušas sastāvā esošās aktīvās vielas turpina stiprināt un veicināt skropstu augšanu pat pēc tušas noņemšanas. Lash Accelerator skropstu tuša krasi samazina skropstu izkrišanu, kā arī palīdz atgūt veselīgu to izskatu. 
 
Ceturtais padoms – izproti atšķirības starp acu kontūrzīmuli un šķidro laineri! 
Sievietes bieži ir neizpratnē, kurš acu dekoratīvās kosmētikas līdzeklis tad būtu piemērotāks – acu kontūrzīmulis vai šķidrais leineris? 


Acu kontūrzīmulis


Šķidrais laineris

Skaidro Rita Šorodoka: „Galvenās atšķirības ir tādas, ka velkot līniju ar acu zīmuli, ne vienmēr tā sanāks tik smalka un perfekta kā ar laineri. Savukārt ar acu zīmuli uzvilkto līniju var izpludināt, ko lietojot laineri nevar panākt. Laineris būs ideāls variants meitenēm kam ir neliels kustīgais plakstiņš (bet tad jāatceras, ka līnija jācenšas uzvilt pēc iespējas smalkāka), tām, kurām tuvs ir 50. gadu grims, vai tām, kurām vienkārši gribas tīru, izteiktu kontūrlīniju gar augšējo skropstu līniju – ņem vērā, ka, velkot līniju gar augšējām skropstām, tās izskatās biezākas, un acs iegūst izteiksmīgu skatienu. Krāsu ziņā gan acu zīmuļiem, gan laineriem ir ļoti plaša izvēle.”  
Otrs būtiskais atšķirību faktors ir ūdens noturīgie (vasarā īpaši aktuālie) un parastie acu zīmuļi un laineri. Kādu labāk izvēlēties? Atbild Rita Šorodoka: „Ar ūdens noturīgo produktu lietošanu nevajadzētu aizrauties katru dienu, jo to sastāvā ir vielas, kas, ilgstoši tos lietojot, nodara kaitējumu ādai un/vai skropstām. Ja dienas laikā nav paredzēta saskare ar ūdeni vai ja acis nemēdz asarot vējā vai spēcīgā saulē, tad droši var lietot parastos acu zīmuļus un lainerus. Ūdens noturīgie zīmuļi un laineri būs ideāli piemēroti, ja paredzētas ūdens aktivitātes, ja kosmētikai jānoturas visas dienas garumā vai ja acis mēdz bieži asarot. Kā arī jāatceras, ka ūdens noturīgos zīmuļus un lainerus bieži vien ar parasto kosmētikas noņemšanas līdzekli nevar notīrīt, tam paredzēti specifiskāki līdzekļi.”

 
Piektais padoms – neaizmirsti par derīguma termiņiem! 
Jebkuram kosmētiskajam produktam, arī skropstu tušai, acu kontūrzīmuļiem un laineriem, ir savs, ražotāja norādītais derīguma termiņš, pēc kura beigām tomēr šo produktu lietot nav ieteicams. Diemžēl skropstu tuša ir tas dekoratīvās kosmētikas līdzeklis, kuram šis termiņš ir viens no īsākajiem – četri līdz seši mēneši pēc tūbiņas atvēršanas. Protams, tas nenozīmē, ka tev būtu kalendārā ar sarkanu krāsu jāatzīmē diena, kad tušai beidzas šis termiņš un tā vairs nav lietojama. Rita Šorodoka skaidro: „Pēc savas būtības skropstu tuša ir derīga līdz brīdim, kad tā beidz pildīt savas funkcijas. Respektīvi – līdz ko tā sāk birt, ir kļuvusi sausa vai nelāgi smaržo, būtu jāpievērš uzmanība tās derīguma termiņam, kurš, ļoti iespējams, būs beidzies.”  Savukārt runājot par acu zīmuļiem un laineriem, pats būtiskākais ir neaizmirst rūpīgi aizvērt vāciņu pēc šo produktu lietošanas, lai pasargātu tos no izžūšanas. Neņemot vērā šo ieteikumu acu zīmuļu un laineru kalpošanas ilgums var samazināties pat uz pusi! Lietojot acu kontūrzīmuļus, ļoti svarīgi ir pirms katras lietošanas reizes zīmuli noasināt, jo tādējādi tu, ne tikai iegūsi perfektai acu līnijai tik nepieciešamo aso zīmuļa galiņu, bet arī izvairīsies no baktērijām, kas varētu būt savairojušās pēc šī zīmuļa iepriekšējas lietošanas.
7 komentāru
  1. Man ir jau pari 35, bet tas nianses par skropstu tusu birstisu nozimem nezinaju, paldies, loti izglitojosi!

  2. Tās dāmītes ar “salainerētiem” acu plakstiņiem man ļoti nepatīk, dikti mākslīgi izskatās.

  3. Mēģināju vairākus produktus no Rimmel. Man patīk šī kosmētikas firma! Ļoti laba tuša no Rimmel ir Super Lash vai kaut kas t.m.l. 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.