10 likumi PERFEKTAM tēlam DARBA vidē

Izkopts tēls ir būtisks elements darba vidē – tas ir tas, ko tavi kolēģi, sadarbības partneri un priekšnieks pamana pirmo. Piedāvājam tev 10 svarīgākos likumus, kas jāievēro, lai iegūtu lielisku tēlu darba vidē!

ĢĒRBIES LABI! Trīs lietas, no kurām izvairīties – lēts apģērbs, nevīžīgs apģērbs, nepiemērots apģērbs. Tātad – labāk viens labs un kvalitatīvs džemperis, nevis 10 lētie džemperi, kas savu cenu sāk nodot jau pēc dažām mazgāšanas reizēm. Vienmēr seko līdzi, lai apģērbs ir tīrs, kārtīgs, izgludināts. Un, protams, ģērbies atbilstoši darba vietai, ieņemamajam amatam un laika apstākļiem aiz loga!

IZVEIDO SAVU STILU! Vislabākie padomi, ko ievērot – minimālisms, labāk mazāk detaļu tavā tēlā, nekā to ir par daudz. Nevelc apspīlētas drēbes. Nepārspīlē ar kosmētiku. Rūpējies par to, lai tavi mati, nagi, zobi būtu kārtīgi. Labs padoms – izvēlēties kādu vienu rozīnīti, ar kuru atsvaidzināt savu stilu un padarīt to atšķirīgu no citiem. Arī ar to varēsi palikt pozitīvā atmiņā sadarbības partneriem.

SMAIDI! Ne pārspīlēti un mākslīgi, bet vairāk draudzīgi un patiesi. Nekādu greizu smīnu, pārāk atsegtu zobu un smaganu. Skaists smaids ir jāiemācās un jāizkopj. Nav viegli, bet vajag. Smaidošs cilvēks apkārtējiem šķiet pozitīvāks un atvērtāks. Pie tāda ir patīkami griezties. Un tas perfekti strādā arī biznesa vidē.

IZKOP SAVU ROKASSPIEDIENU! Tavam rokasspiedienam jābūt pārliecinošam, drošam un mierīgam. Nekādu aukstu, mitru roku, nekādas trīcēšanas vai mīksta rokasspiediena. Šīs pāris sekundes fiziskā kontakta zemapziņā sniedz gan tev, gan sadarbības partnerim gūzmu informācijas. Un tai jābūt maksimāli pozitīvai.

VEIDO AP SEVI NEPIECIEŠAMO GAISOTNI! Ideālā gadījumā tai jābūt enerģiskai (bet ne pārspīlēti uzvelkošai vai pat hiperaktīvai) un pārliecinošai (bet ne pārāk pašpārliecinātai vai augstprātīgai). Tavs uzdevums – atstāt par sevi gudra un veiksmīga cilvēka iespaidu, kas ir možs, dzīvespriecīgs un entuziasma pilns. Un pats galvenais – izskatās tāds arī tad, kad tāds nejūtas. Atkal grūti? Bet, kurš teica, ka būs viegli?

NEAIZMIRSTI PERSONĪGO HIGIĒNU! Tas ir pašsaprotami – taviem matiem jābūt tīriem, rokām sakoptām, zobiem veseliem un skaistiem. Personīgā higiēna šķiet ir pamatu pamats ikviena cilvēka perfektajā tēlā. Tas attiecas uz visu – arī apģērba un apavu tīrību utt.

ESI PIEVILCĪGA! Pievilcīgi cilvēki visiem patīk labāk. Tā nu tas ir. Un būt pievilcīgai nenozīmē būt ideāli skaistai, slaidai utt. Pievilcīga sieviete ir tāda, kas ir izkopusi savu stilu, gaitu, smaidu, attieksmi, izturēšanos. Viņa māk runāt, māk klausīties. Viņas sabiedrībā vienkārši ir patīkami būt.

ESI NOSVĒRTA UN MIERĪGA! Stresainie un mūžam skrienošie nepatīk nevienam, jo automātiski rada uztraukumu. Arī tie, kas nekad neko nevar izlemt, nevieš uzticību un vēlmi sadarboties. Esi nosvērta, mierīga un pārliecināta par sevi. Tas rada vajadzīgo sajūtu taviem sadarbības partneriem.

MĀCIES PAREIZI RUNĀT! Izkopta un gramatiski pareiza valoda ir būtiska atslēga ceļā uz panākumiem. Labs runas stils ir skanīgs, skaidrs, patīkams un vienkāršs. Nekādas murmināšanas, pārāk klusas vai skaļas runāšanas, rupju vārdu lietošanas, pārāk sarežģītu teikumu veidošanas. Runā tā, lai tevi saprot, lai tavu domu uztver un dari to skaidri un pārliecināti.

MĀCIES PAREIZI RAKSTĪT! Viss, kas attiecas uz runāšanu, attiecas arī uz rakstīšanu, Lietišķā sarakste ir vesela joma, kurā vērts ielūkoties un apgūt, vismaz pamata līmenī. Arī e-pasti ir sarakstes forma un arī tajos nav pieļaujamas paviršības un atkāpes no normas, ja vēlies, lai tavs stils būtu ieturēts un tēls darba vidē – perfekts.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.