Tetovējums vai permanentais grims – KĀ no tiem atbrīvoties?

Ko iesākt, ja reiz iegūtais tetovējums apnicis? Vai esi veikusi permanentā grima procedūru, bet rezultāts neatbilst iecerētajam? Konsultē Mikropigmentācijas centra “PMC” speciāliste Dana Lukša.

Mūsdienās vairs nav jāizmanto tādas sāpīgas metodes kā, piemēram, tetovējuma likvidēšana ar skābi vai piededzinot. Tagad tetovējumu likvidēšanai izmanto dažāda veida lāzeriekārtas. Piemēram, lai noņemtu nekvalitatīvo permanento grimu vai tetovējumu izmanto Nd: YAG Q-Swithed Laser (neodīma lāzera) sistēmu. Pigmenta izvadīšanas princips ietver sevī lāzera impulsu ietekmi uz krāsu, kura atrodas zem ādas. "Lāzera sitienu" laikā notiek lokāla temperatūras paaugstināšanās un pigments tiek sasmalcināts mikrodaļiņās. Daļiņas tiks izvadītas no organisma ar limfātisko sistēmu.

Tādā veidā permanento grimu varēs nodzēst 2-3 seansu laikā, tetovējumam parasti process ir ilgstošāks. Atkārtotas lāzera procedūras var veikt pēc 28 dienām. Ievērojami sarežģītāk ir atbrīvoties no sarkana, balta, dzeltena pigmenta krāsām, jo tās slikti reaģē uz lāzera enerģiju.

Ieteikums – ja neesi pārliecināta, ka ar tetovējumu varēsi sadzīvot līdz vecumdienām, izvēlies to taisīt ar hennu. Permanentais grims uz sejas turēsies no 1,5 līdz 3 gadiem.

Kontrindikācijas un ieteikumi:

1. Ja ir ādas zonas strukturālas izmaiņas (jaunveidojumi, lokāla infekcija, saules apdegums, psoriāze, ādas vēzis u.tml.)
2. Grūtniecība un laktācijas periods.

3. Lāzera procedūras tetovējuma likvidēšanai nevajadzētu veikt, ja ir cukura diabēts, HIV infekcija, imūnās sistēmas traucējumi vai, ja lieto noteiktus medikamentus (par to jākonsultējas ar savu ārstu).
4. Nedēļu pirms un pēc procedūras nav ieteicams sauļoties.
5. Ar lāzeru nevajadzētu apstrādāt tetovējumus, kas jaunāki par gadu. Ja liela vēlme atbrīvoties no tetovējuma, procedūru gan var veikt, taču krāsas pigments ir ļoti blīvs un būs grūtāk to sasmalcināt. 

2 komentāru
  1. Nu tapēc jau raksta, kā atbrīvoties 🙂 Bet vispār es nesaprotu tos, kuri tetovējas, man liekas, ka tas ir muļķīgi.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.