Rīgā – Fantāzijas filmu festivāls

Līdz 8. martam kinoteātros "K.Suns" un "Cinamon" norisināsies fantāzijas filmu festivāls, kur skatītāji tiks iepazīstināti ar jaunākajām filmām no dažādiem pasaules reģioniem, aptverot zinātniskās fantastikas, trilleru, baileņu un citu formu fantāzijas kino darbus.

Iepriekšējos gados festivāla fokuss ir bijis zinātniskā fantastika un mistika, bet šogad festivāla rīkotāji vairāk pievērsīsies šausmu kino. Kā īpašu notikumu festivālā atzīmēs kulta statusu ieguvušās šausmu filmu klasikas "Svešie" trīsdesmitgadi.
"Par vienu no festivāla īpašajiem notikumiem izvēlēta arī krievu literatūras šausmu klasiķa Nikolaja Gogoļa 200 gadu jubilejas svinēšana. Šim notikumam par godu skatītājiem iecerēts piedāvāt 1961.gada filmas "Vakari ciematā pie Dikaņkas" seansu. Tāpat pie īpašajiem notikumiem jāpiemin izcilā čehu animatora – sirreālista un taktilās filozofijas pamatlicēja Jana Švankmajera 75 gadu jubileju."

Par festivāla atklāšanas filmu izvēlēta "Arsenāla" skatītāju tik ļoti iemīļotā režisora Gaja Medina filma "Brand Upon the Brain", kas ir mēmā kino stilistikā uzņemta šausmu fantāzija par paša režisora bērnību.

"Tā kā esam Eiropas Fantāzijas filmu festivālu federācijā (EFFFF), lielāko uzsvaru, protams, liekam uz Eiropas filmām, tomēr bez Āzijas klātbūtnes neiztiek neviens fantāzijas filmu festivāls, tāpēc šogad plānojam izrādīt Šinjas Cukamoto filmu "Murgu detektīvs 2". Programmā plānojam ietvert arī divas filmas no Krievijas – Igora Vološina "Nirvana" un Sergeja Serebreņikova "Yurjev Den"," sacīja starptautiskā kino centra "Arsenāls" programmu koordinatore Šarlote Līduma.

Jau vairākus gadus arī skandināvu kino aktīvāk pievērsies šausmu filmām, skandināviski atturīgo ainavu apvienojot ar seno mitoloģiju. Tā šogad Somiju ļoti spēcīgi pārstāv filma "Sauna", bet Zviedriju – galvenās Eiropas Fantāzijas filmu festivālu federācijas galvenās balvas "Zelta Meljess" ieguvēja "Ielaid īsto!", sacīja "Arsenāls" programmu koordinatore.

Rīgas Starptautiskā fantāzijas filmu festivāla konkursa programmā apstiprinātas 12 filmas. Konkursā apstiprināta Japānu pārstāvošā filma "Murgu detektīvs 2", Apvienotās Karalistes filma "Ieplīsušais", Austrālijas – "Ne gluži Holivuda", Somijas – "Sauna", Zviedrijas – "Ielaid īsto!", Krievijas – "Jurģu diena" un "Nirvāna", Īslandes – "Astropija", ASV – "Quid Pro Quo", Norvēģijas – "Medības", Nīderlandes – "Pa kreisi", kā arī Francijas, Vācijas, Japānas un Korejas kopražojums "Tokija!".
Konkursa skati vērtēs starptautiska žūrija, kuras sastāvā būs EFFFF pārstāvji, kuri vērtēs filmu aktualitāti un atbilstību šī gada fokusam. Žūrija piešķirs divas balvas – galveno balvu "Zelta zobs" un žūrijas speciālbalvu "Sudraba zobs". Abu balvu autors ir mākslinieks Krišs Erdmanis, ar kuru festivāla rīkotāji sadarbojušies jau kopš pirmā fantāzijas festivāla.

Rīgas Starptautiskais fantāzijas filmu festivāls notiek reizi divos gados. Pirmais Rīgas Starptautiskais fantāzijas filmu festivāls notika 2003.gadā un pēc tā veiksmīgās norises tajā pašā gadā tika uzņemts EFFFF kā atbalstītājbiedrs, iedzīvinot arī Latvijā federācijas mērķi – popularizēt fantāzijas žanru kino, īpašu uzsvaru liekot uz Eiropas filmām.

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.