Restorāns K|I|D* – tur, kur senāk Ai, Karamba!

Pirms kāda laika Rīgā, no mutes mutē izplatījās kāda nepatīkama ziņa – daudzu tik iemīļotais krodziņš Ai, Karamba! ir slēgts. Visticamāk – uz visiem laikiem. Tas izraisīja patiesu sašutumu: “Kā? Kāpēc? Vai tad viņiem negāja? Mēs taču tik bieži šo vietu apmeklējām! Ko tagad darīsim darba dienu vakaros, kad nu tik ļoti negribas iet mājās, bet gan pabūt ar draugiem nepiespiestā atmosfērā un dalīties dienas iespaidos?”
Kā zināms, daba tukšumu nemīl un jau drīz virs ierastajām durvīm rotājās jau cits uzraksts –restorāns, bārs K|I|D* (zvaigznīte tāpēc, ka turpat apakšā paskaidrojums It is not related to children, tātad – nekādas saistības ar bērniem šai vietai, kā varētu šķist, izlasot nosaukumu).
Protams, Karambas fanos tas nekādu sajūsmu neizraisa, drīzāk tas darbojas kā lieks atgādinājums, ka iemīļotā krodziņa telpās tagad mitinās kāds cits. Bet, tā kā  cilvēks ir ziņkārīga būtne, interese uzvar, un lēnītēm arī jauno restorānu piepilda apmeklētāji. Un parādās pat labas atsauksmes. Varbūt šī vieta, lai arī nav Karamba, tomēr spēs to aizstāt? Espati.lv devās to noskaidrot.
Apmeklējumam izvēlamies pirmdienu. Verot durvis, uzreiz redzams, ka no Karambas atlicis tik vien, kā aprises. Un pat tās ir mainījušās – kādreizējo bāra lešu vietā atrodas salātu bārs, otrajā stāvā tās vispār likvidētas – tā vietā redzamas  atsegtas griestu sijas un caur tām pirmajā stāvā notiekošais. Taču nevarētu teikt, ka pārmaiņas ir nepatīkamas – telpas ir gaišas, patīkamos toņos,  askētiski iekārtotas, gaumīgas. Kā vēsta ieraksts ēdienkartē – nepiesātināti toņi, dabiski materiāli. Ideāla vieta, lai satiktos ar biznesa partneriem vai atpūstos ar draugiem.
Pirmais stāvs vairāk veltīts ēdiena baudīšanai – tur ir mazāki galdiņi, plašs svaigu salātu bārs, kur, samaksājot Ls 3,50, var izvēlēties, ko vien kārojas, un, kā saka paši restorāna pārstāvji – steidzīgām maltītēm šī būs īstā vieta.
Otrajā stāvā galdiņi lielāki, mēbeles mīkstākas. Šī būtu tā vieta, kur nodoties sarunām un iemalkot kādu kokteili. Protams, arī šeit var paēst. Pie sienām rotājas mākslinieces Līgas Lazdiņas gleznas. Kā zina stāstīt oficiante, šī ir izstāde, kura noris jau kādu laiku. Pie tālākās sienas gaumīgi izvietoti 3 LCD ekrāni, kuros var vērot mūzikas kanāla VH1 demonstrētos mūzikas video.
Īpaši ievērojamas pārmaiņas skārušas chill-out telpu, kurā Karambas laikā atradās sarkanie dīvāniņi. Tā pārvērsta par improvizētu bibliotēku – ar grāmatu plauktiem, ādas dīvāniem, sēžamajām bumbām, lielākiem un mazākiem spilveniem, un lielu spoguli pa visu sienu. Atmosfēra tiešām patīkama. Smēķētāji priecājas, ka restorānam ir arī terase, uz kuras doties uzvilkt kādu dūmu.
Satiktie apmeklētāji stāsta, ka K|I|D* tiešām esot ideāla vieta dažādiem privātiem pasākumiem – vienā no pasākumiem visi lieliski pavadījuši laiku, un tas pat iznācis nedārgi. Piedāvātās uzkodu plates un dzērieni esot bijuši pilnīgi pietiekamā daudzumā, un viss kopā izmaksājis ap desmit latiem personai.
Arī kokteiļi pieejami plašā klāstā un cenas – līdzīgas kā citās šāda veida iestādēs.
Tomēr, lai cik labi vērtējams šķiet restorāns, cerēto sajūtu īsti tomēr noķert neizdodas. Otrajā stāvā galdi ir ieli un šķiet pārāk augsti, kad iegrimsti mīkstajos krēslos. Nav privātās atmosfēras, kas tik nepiespiesti un dabīgi radās, sēžot pie Karambas mazajiem galdiņiem, kad ar draudzenēm, pieres kopā salikušas, varējām pārrunāt intīmas detaļas. Un tas ir likumsakarīgi – šis vairs nav nekāds krodziņš. Šis ir restorāns, ar savu stilu, ar savu šiku, kas neviļus, bet noteikti pieprasa pavisam citu uzvedību. 

2 komentāru
  1. Tā vieta ir bezgaumibas kalngals. Izskatās pēc teātra dekorācijām. Kā var ienāk prātā ar ēļļas krāsu nokrāsot Vīnes krēslus. Slāvu mūzikas virknējumi un nemitīgais tuss aiz letes ir atsevišķa, tik pat gara stāsta vērts……..

  2. Vēl neesmu tur bijusi, jo kaut kā tā solīdā gaisotne atgrūž, man parastajam cilvēkam, liekas, tur nav vietas. Gandrīz apsēdos, kad uzzināju, ka biļete uz kādu tematisko pasākumu (bija jāpārģērbjas par filmu varoņiem) tur maksāja 15ls!!!! Ar flajeri vai pa draugam laikam varēja tur iekšā tikt par 8ls. Nu piedodiet, atvainojiet, ja tur pat nav, kur padejot, par ko es vispār maksāju tādu piķi…liekas, ka tiešām domāts izcili elitārai publikai.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.