Saldajā ēdienā – Lindas Leen koncerts Chameleon

Jutekliska, sievišķīga un eleganta – tāda ir Latvijas dīva Linda Leen, kura šogad, pēc septiņu gadu pārtraukuma, izdevusi savu jauno albumu Chameleon. Par godu šim notikumam septembra sākumā dziedātāja Dzintaru koncertzālē sniedza savu solo koncertu, un pavisam drīz – 10. novembrī – sniegs vēl vienu koncertu Latvijas Nacionālajā operā.
Šī ziņa nebūs profesionālu mūzikas apskatnieku bargs vērtējums, bet gan četru draudzeņu iespaidi, kurām šis koncerts būtu gājis secen, ja vien viņas nebūtu izdomājušas uzdāvināt sev meiteņu vakaru pie jūras, mēģinot noķert vasaras atskaņas. Pasākuma scenārijs bija vienkāršs un romantisks – došanās uz Lindas Leen koncertu, dzirkstoši dzērieni un sarunas jūras krastā līdz pat rītam.
Uz koncertu dāmas devās bez īpašām domām par to, kas un kā būs, un varbūt tieši tāpēc koncerts izvērtās par emocionāli ļoti piesātinātu notikumu.
Lai gan skatuves noformējums bija atturīgs, krāšņas izjūtas sniedza gaismu un video projekciju saspēle ar Lindas elegantajiem skatuves tērpiem. Tāpat bija padomāts par zālē tālāk sēdošajiem, kuri varēja sekot līdzi katrai dīvas ķermeņa un emociju kustībai uz lielā ekrāna skatuves malā. 
Pirmais patīkamais pārsteigums bija Lindas Leen pavadošais muzikantu sastāvs, kas visa koncerta garumā rūpējās par skanīgu un piepildītu pavadījumu. Kopā ar dziedātāju uz skatuves bija Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Kārlis Lācis un Sweetwaterz, City Jazz Big Band, kā arī Simply Red mūziķis un trompetists Kevins Robinsons. Spēcīgi un pārliecinoši.
Jau no pirmajām dziesmām Linda Leen ar savu balsi un šarmu kā tāds smalks dūma pavediens pamazām, bet pārliecinoši piepildīja zāli gan ar savām jaunajām dziesmām no albuma Chameleon, gan arī ar populārajiem skaņdarbiem no sava jau esošā repertuāra. Jāpiebilst, ka jaunā albuma mūzikas un vārdu autore ir pati dziedātāja. Kopumā raksturojot, viņas dziesmas ir ļoti patiesas un sirsnīgas, jo Linda dzied par to, ko jūt, saprot un redz – par mīlestību, dzīves ceļa meklējumiem un cilvēkiem līdzās.
No koncerta repertuāra izceļamas pāris dziesmas, kas patiesi aizrāva. Saviļņojoša un līdz asarām izjusta šķita Cucurrucucu Paloma no Pedro Almodovara filmas Runā ar viņu. Baudāmas bija arī citas muzikālās pērles – Frenka Sinatras My Way un Bjorkas It”s Oh So Quiet. Viens no emocionālākajiem brīžiem koncertā bija Lindas veltījums mammai, izpildot latviešu tautasdziesmu Silta, jauka istabiņa, kas nenoliedzami bija ļoti sirsnīgi un izcēlās no angliski džeziskās koncerta noskaņas.
Ieklausoties pašas Lindas radītajā daiļradē, nācās secināt, ka muzikālās tēmas šķita jau kaut kur iepriekš dzirdētas. Jaunā albuma tituldziesma Chameleon, lai arī ar spēcīgu skanējumu, šķita līdzīga kādai no filmas James Bond 007 tituldziesmām. Tāpat nācās nedaudz vilties, klausoties dziedātājas iepriekšējo gadu hītus. Nedz iemīļotā Let’s go insane, neierastā skanējumā, pašai Lindai sēžot pie klavierēm, nedz arī duets ar Arni Medni dziesmā Not to fall again, neatstāja pārliecinošu un spēcīgu iespaidu. Radās jautājums, kāpēc mūziķis savas pašas radītās dziesmas nespēj izpildīt tikpat labi vai pat labāk par citu sacerētajām dziesmām?
Tomēr kopumā vērtējot – koncerts šķita ļoti pārdomāts un izstrādāts, nekas nešķita lieki vai uzspēlēti. Un galu galā var teikt, ka tas bija notikumus ne tikai pašai Lindai, bet arī Latvijas koncertu dzīvei kopumā. Par to liecināja zālē esošie klausītāji, kuri koncerta nobeigumā, stāvot kājās, pavadīja dziedātāju ar aplausiem un ovācijām. Ja vien tas būtu iespējams, klausītāji Lindu no Dzintaru koncertzāles iznestu ar rokām – tik liela bija mīlestība, kas šajā atvasaras naktī virmoja gaisā.
Uzdāviniet arī sev šo muzikālo saldo ēdienu, apmeklējot Lindas Leen koncertu Chameleon 10. novembrī Latvijas Nacionālajā Operā. Biļetes var iegādāties www.bilesuparadize.lv kā arī biļešu tirdzniecības vietās. Ieskaties arī www.leen.lv.

4 komentāru
  1. piekrītu autorei par to, ka pašas lindas dziesmas mazliet atstāja sajūtu, ka tas viss kaut kur mazliet jau ir dzirdēts, taču emocijas bija fantastiskas – tiešām latvijas klausītāju vidū reti justa sirsnība…

  2. Patiik Linda, patīk arī Daffy – dažkārt pat sajūk kas dotajā brīdī skan:D:D:D

  3. Pirms kāda mēneša sapnī redzēju Lindu Leen, kad šūpojāmies šūpolēs un dzērām studentu kopmītnēs tēju un gari pļāpājām par dzīvi..
    Jocīgi, taču pirms tam pat neklausījos viņas dziesmas, kā arī nekādas saistības ar viņu nebija, lai par to sapņotu 😀
    interesanti gan bija tas, ka nākošajā rītā kad gāju uz augstskolu, tad redzēju viņas reklāmas plakātu kad notiks koncerts…
    Žēl tik, ka netiku 🙁

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.