Pasākumi no 29. janvāra līdz 4. februārim – iesaka espati.lv

Neskatoties uz lielo, salu dzīve neapstājas, tādēļ espati.lv tev iesaka pasākumus šīm aukstajām dienām. Iesakām tev noskatīties filmu Augstu gaisā, kur galveno lomu spēlē neviens cits kā Džordžs Klūnijs.  Bet, ja tev patīk improvizācijas izrādes – noteikti apmeklē Jāņa Skuteļa stāvizrādi.

Koncerti

29. janvārī: Valmieras drāmas teātrī –  Eduards (E. Veidenbauma dziesmu vakars)
18:30 VDT apaļajā zālē notiks dziesmu vakars, kas veltīts izcilajam latviešu dzejniekam E. Veidenbaumam.
Pavisam citāds Eduards Veidenbaums. Viņa īsā un karstā dzīve dzejā,  triju aktieru stāstos un dziesmās. Stāsta, dzied un Eduarda dzeju izdzīvo Inese Ramute, Ģirts Rāviņš, Mārtiņš Liepa.
Informācija: http://www.vdt.lv/public/lat/izrades/0/eduards/

Izrādes
 
31. janvārī: Latvijas Nacionālajā  Teātrī – Topdogi
19:00 Latvijas Nacionālajā teātrī notiks viena no jaunākajām izrādēm Topdogi.
1983. gadā Nacionālajā teātrī ienāca Alfreda Jaunušana skolotais jauno aktieru kurss, daļa teātrī vairs nav, bet daļa izauguši par māksliniekiem, bez kuriem Nacionālo teātri šodien būtu grūti iedomāties – Dace Bonāte, Ilze Rudolfa, Ināra Slucka, Juris Lisners. Šogad viņiem visiem aprit 50, tāpēc top izrāde, ko iestudē viņu kursabiedrs Juris Rijnieks. Izvēlētā luga, ņemot vērā kursabiedriem piemītošo humora izjūtu, ir šā laika aktualitāte traģikomiskā atslēgā – viņu varoņi, tādi paši šodienas piecdesmitgadnieki, vienā dienā ir palikuši bez darba. Valsts savus pilsoņus nelaimē nepamet, un viņi nonāk bezdarbnieku kursos, lai izietu pārkvalifikāciju un pielāgotos jaunajiem apstākļiem. Ko darīt, ja tu pusmūžā otrreiz nonāc skolas solā un tev piedāvā no dārznieka kļūt par sabiedrisko attiecību darbinieku, no ārsta par IT speciālistu – raudāt vai smieties? Jaunā izrāde piedāvās smieties un… dzīvot tālāk.
Režisors Juris Rijnieks
Tulkotājs Inguss Liniņš
Scenogrāfs Gints Gabrāns
Kostīmu māksliniece Agnese Spridzāne
Horeogrāfs Alberts Kivlenieks
Gaismu mākslinieks Egils Kupčs
Lomās: Dace Bonāte, Ilze Rudolfa, Ināra Slucka, Jānis Reinis, Juris Lisners, Ivars Puga, Voldemārs Šoriņš, Zigurds Neimanis
Informācija: http://www.teatris.lv/?sw=4〈=lv&id=88

3. februārī: kinoteātrī K Suns – Jāņa Skuteļa stāvizrāde „Mhmm..”   
20:00 kinoteātrī K Suns būs vērojama Karaliskā Improvizācijas aktiera Jāņa Skuteļa Info:
Stāvizrāde** "Mhmmm.." 
Vienīgās nopietnās lietas: Izrāde notiek katru februāra trešdienu ar sākumlaiku 20.00.
Turpinot tradīcijas, laikā izrāde nekad nesākas. Tā sastāv no ierašanās, sākuma, pirmā akta, otrā akta sākuma, otrā akta un finālakta.
Anotācija:
Savstarpējā komunikācija (un nauda) ir tas, kas liek pasaulei griezties un virzīties uz priekšu (vai atpakaļ)! 
Mhm.. ir kā stūrakmens mūsdienu ikdienas sarunā, kas nodrošina veiksmīgu sarunas virzību un neļauj tai iestrēgt uzreiz pēc – “Labdien”, tādejādi nodrošinot iespēju ,nezaudējot cieņu, nokļūt līdz – “Čau, tiekamies!”.
Izrādē piedalās – Jānis Skutelis (viens pats).
*Stāvizrāde-ļoti apšaubāms tūlkojums jēdzienam "Stand up comedy".
**Stāvizrāde- tas pats, kas pirmajā reizē.
 Informācija: http://www.karaliskais.com/lv/

Kino

No 29. janvāra: Parex Plaza – Augstu gaisā (Up in the Air)
Balva Golden Globe kategorijā – Labākais scenārijs!
Filmas “Džuno” režisora Džeisona Reitmana jaunā filma ar Oscar balvas ieguvēju Džordžu Klūniju galvenajā lomā!
Raiens Bingems ir apmierināts ar savu dzīves veidu. Viņa darbs ir atlaist cilvēkus. Komandējumos viņš pavada 300 dienas gadā, pārvietojoties no vienas lidostas Amerikā uz nākamo, no vienas viesnīcas un nākamo, pārsēžoties no viena īres auto citā. Viss viņa dzīvei nepieciešamais ietilpst vienā bagāžas vienībā; viņš ir visu aviolīniju lojalitātes programmu biedrs un viņa dzīves mērķis ir sasniegt 10 miljonus bezmaksas lidojumu jūdžu.
Raiena dzīve sašūpojas, kad viņš, būdams tikai soli no savas dzīves mērķa īstenošanās, satiek savu sapņu sievieti.
Galvenajās lomās: George Clooney, Vera Farmiga, Anna Kendrick, Danny McBride u.c.
Režisors: Jason Reitman
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6517/    

Bērniem

No 29. janvāra: Parex Plaza –Lieliskais Lapsas kungs (Fantsatic Mr. Fox)
Nemaz nepārspīlējot jāsaka, Lapsas kungs ir lielisks – no deguna līdz pašam astes galam. Viņš dzīvo idillisku dzīvi kopā ar Lapsas kundzi un dēlēnu un pie viņiem bieži ciemojas krustdēls Kristofersons. Tomēr Lapsa jūt, ka pēc 12 gadu ilgas rāmas dzīves laukos, viņā atkal mostas dzīvnieciski instinkti. Drīz viņš dodas vecajās medību takās, lai čieptu vistas un citus labumus no netālu mītošo fermeru kūtīm. Lai gan nekad netiek pieķerts, viņš ar jauno nodarbošanos apdraud ne tikai savu sievu un dēlu, bet arī visas dzīvnieku komūnas mieru un drošību. Nav ilgi jāgaida, līdz fermeri, pārskaitušies par Lapsas nekaunību, nolemj to izsvēpēt no alas. Turklāt Lapsu saime nav vienīgie, kas nonākuši briesmās, arī viņu kaimiņi – Kurmis, Zebiekste, Bebrs un Trusis ar ģimenēm tiek iesprostoti pazemē, bez pārtikas un dzeramā. Daudzi ir tuvu izsmisumam, bet pārējie jau zaudējuši cerības izglābties. Tikai ne pats Lapsas kungs – viņa glābšanās plāns ir spīdošs!
Lomas ieskaņojuši: George Clooney, Meryl Streep, Jason Schwartzman, Bill Murray, Eric Anderson, Owen Wilson
Režisors: Wes Anderson
Producents: Allison Abbate
Scenārijs: Wes Anderson
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Informācija: http://www.forumcinemas.lv/movie/6597/

30. janvārī: Latvijas Leļļu teātrī –  Pauks un Šmauks
15:00 Latvijas Leļļu teātrī būs skatāma izrāde Pauks un Šmauks.
Vai zini jauko vietu, kur dzīvo daudz čaklu zvēru – meža ciemu Ozolaini? Tur āpsis Ādams remontē un vāvere Vilis ārstē, čaklā kurmju Made vienmēr ir aizņemta darbā, bet pīlīte Paula sargā savu meitiņu. Tikai zaķēniem Paukam un Šmaukam darbi neveicas, jo viņus vairāk interesē palaidnības un draiskulības. Tā nu viņi dzīvo, līdz kādu dienu…
Kas notiek tālāk, to uzzināsi, ja apmeklēsi izrādi! Šī ir jautra un omulīga pasaka, kuru ar interesi var skatīties ne tikai bērni, bet arī viņu vecāki.
Informācija: http://www.puppet.lv/index.php?1&9&view=view-show&show_id=34

Izstādes

No 29. janvāra: Latvijas Mākslinieku Savienības Galerijā – Alda Karkovska (1949. – 2006.) piemiņas izstāde „Torisonu lauks”
Aldis Karkovskis mākslā pārstāv segmentu no lauka, ko līdz šim ir bijis pieņemts dēvēt par „lietišķi dekoratīvo mākslu”, un kas tomēr kāpj ārpus šī apzīmējuma robežām. Aldis bija diplomēts tekstilmākslinieks (bieži darbojies radošā tandēmā ar dzīvesbiedri Mariju Karkovsku), kurš tekstilmākslas tehnikās – batikā, sietspiedē – strādāja ne tikai ar grafiķa un gleznotāja iemaņām, bet arī filozofisku vērienu un vispārinājumu. Viņš bija viens no tiem māksliniekiem, kuri bija līdzdalīgi, latviešu tekstilmākslai sasniedzot apogeju pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados. Līdz ar politiskajām pārmaiņām noslēdzās arī kāds posms latviešu mākslā, tostarp sākās jauns cēliens Alda Karkovska jaunradē.
Informācija: http://www.msav.lv/index.php?id=901

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.