Nedēļas TV filmu izlase

LTV1

Trešdiena, 21. jūlijs, plkst. 21.15


Ezera sonāte

Drāma, Rīgas kinostudija, 1976.g   
Režisors – Gunārs Cilinskis
Lomās – Gunārs Cilinskis (Rūdolfs), Astrīda Kairiša (Laura), Lilita Ozoliņa (Vija), Ģirts Jakovļevs (Ričs), Lidija Freimane (Alvīna)
Filmas pamatā ir Regīnas Ezeras rakstīts scenārijs, kas tapis pēc viņas pašas romāna Aka motīviem. Ezera sonāte ir sarežģīta, dziļu jūtu, pat nevaldāmu kaislību pārpilna psiholoģiska drāma. Pilsētnieks Rūdolfs atvaļinājuma laiku grib pavadīt lauku klusumā un mierā, pie ezera… Pirmā tikšanās ar Lauru, jaunu sievieti, kas dzīvo turpat kaimiņos, liek viņam ielūkoties Lauras acīs – skumju, sāpju un vientulības pārpilnās. Rūdolfs nepaliek vienaldzīgs, arī Laura atsaucas viņa jūtām. Laurai sākas dziļš iekšējs konflikts. Viņa nespēj atteikties no spēcīgā jūtu sabangojuma, nespēj nedomāt par Rūdolfu, bet saprot arī, ka nedrīkst nodot savu vīru, kas cietumā izcieš sodu par satiksmes negadījumu. Rūdolfā iemīlas arī Vija – Lauras vīra māsa, kas savas jūtas necenšas slēpt, un izaicinoši cīnās par rīdzinieka uzmanību.
„Ezera sonāte man bija kā pirmā mīlestība,” – vēlāk teica Gunārs Cilinskis – “Nerisinot nekādu sociālo problemātiku, neierasti tā laika filmām, Ezera sonāte uzdrošinājās vēstīt tikai par mīlestību. Un par tās sāncensi – konkurenti, kura arī prasa savu – par uzupurēšanos un par „būt atbildīgam to priekšā, kurus esi pieradinājis”.
Šī ir no tām mūsu filmām, kuru var skatīties neskaitāmas reizes un kura vienmēr skar personīgi.


TV3+


Ceturtdiena, 22. jūlijs, plkst. 21.00


Bembis 2 / Бумер 2

Asa sižeta krimināla drāma, Krievija, 2006.g   
Režisors – Pjotrs Buslovs
Lomās – Sergejs Seljanovs, Vladimirs Ignatjevs, Serges Člijancs, Konstantīns Buslovs, Konstantīns Grivskis, Andrejs Semjonovs
Kopš notikumiem, kas risinājās pirmajā filmā, pagājuši četri gadi. Kota (galvenā varoņa) draugi ir miruši un viņa parādījies jauns mērķis dzīvē. Viņš grib atrast mīlestību un dzīvot savādāku dzīvi. Dzīve dāvina viņam satikšanos ar Dašu. Bet attiecības nesola vieglu mājas dzīvi. Kota atkal jādodas ceļā un jāpiedzīvo Krievijas kriminālās pasaules realitāte. Nodevības, draudzība un cīņa par dzīvību. Arī šī  filma ir uzticīga savam nosaukumam un par galvenā varoņa „kaujas zirgu” kļūs BMV – šoreiz X5.
Ja nežēlīgas filmas spēj skatīties filozofiski un tev principā patīk krievu kino – te būs gan draudzība, gan cietsirdība, gan vīrišķība, gan šausminošs bezpridels (robežu neesamība). Filma ir gandrīz tik pat iedarbīga kā pirmā un atstāj paliekošu pēcgaršu.

Viasat TV 1000

Piektdiena, 23. jūlijs, plkst. 19.00

Dziedonis /El Cantante
Biogrāfiska drāma, ASV, 2006.g   
Režisors – Leons Išaso
Lomās – Marks Entonijs un Dženifēra Lopesa
„Diedonis” ir stāsts par Hektora Lavoes (1946.–1993.), salsas dziedātāja, slavas un personīga izmisuma pilno dzīvi. Notikumi risinās no Hektora sievas arī dziedātājas Puči (Dženifera Lopesa) skatījuma. 1960. gadu sākumā Hektors no Puertoriko ierodas Ņujorkā. Uz panākumiem ilgi nav jāgaida, taču, jo lielāka ir viņa slava, jo vairāk viņš sabrūk kā cilvēks. Hektors kļūst par ievērojamāko spāņu izcelsmes dziedātāju 1970. Gados. Viņš bija ieguvis visu, ko vien kāroja, un tomēr domāja par pašnāvību, lietoja narkotikas un mira no AIDS.
Filma saņēma dalītas kritiķu atsauksmes. Vieni nopēla darbu par koncentrēšanos uz mākslinieka psiholoģiskām un fizioloģiskām atkarībām un fobijām, kas neesot nekas jauns un oriģināls, citi savukārt apgalvoja, ka tieši šādi panākts realitātes efekts, atklājot ne tikai Hektora daiļradi, bet radot reālu iespaidu par šī cilvēka dzīvi. Neskatoties uz pretrunīgajām atsauksmēm, filma tik un tā saņēmusi vairākas balvas – tai skaistā par „Dziedonī” skanošo mūziku.
Ja tevi interesē slavenu cilvēku biogrāfijas, vai arī aizrauj latīņamerikāņu ritmi, šī tev būs izzinoša filma.

TV3

Sestdiena, 24. jūlijs, plkst. 20.20

Bārs Coyote Ugly…Un ballīte turpinās / Coyote Ugly
Romantiska komēdija, ASV, 2000.g   
Režisors – Deivids MakNallijs
Lomās – Piper Lisa Perabo, Adams Gabriels Garsija, Marija Bello, Tira Banka, Izabella Miko
Filma ir stāsts par meiteni no mazpilsētas, kura sapņo kļūt par dziedātāju, tāpēc pamet tēva mājas un pārceļas uz Ņujorku. Aizbraucot viņa atstāj savā iepriekšējā darba vietā – picērija uz sienas autogrāfu, kur tos uzrakstījuši daudzi citi, kas devušies pasaulē meklēt laimi un kļūt slaveni. Ir tikai viens kavēklis, kas Violetai traucē īstenot sapni. No domas vien, ka būs jākāpj uz skatuves, kur uz viņu skatīsies tūkstošiem cilvēku, meiteni pārņem lampu drudzis. Nejaušas sagadīšanās dēļ Violeta sāk strādāt naktsklubā ”Coyote Ugly”. Viņas jaunās kolēģes ir seksīgas, izaicinošas un padara trakus visus vīriešus. Laiks kautrīgajai meitenei iepazīt lielpilsētas tikumus! Esiet sveicināti pilsētas karstākajā un pikantākajā bārā!
„Coyote ugly” angļu slengā nozīmē sajūtu, kad esi pamodies pēc vienas nakts sakara ar cilvēku, kurš izrādās nākamajā rītā tev nešķiet pat simpātisks un rada vēlēšanos ātri mukt.
Filma rada patīkamu atslodzi, ja esi šonedēļ strādājusi par daudz un gribi skatīties kino nedomājot un neanalizējot notiekošo.

Ren TV Baltic

Sestdiena, 24. jūlijs, plkst. 21.30

12/ 12

Psiholoģiska un politiska drāma, Krievija, 2007.g   
Režisors – Ņikita Mihalkovs
Lomās – Sergejs Makoveckis, Ņikita Mihalkovs, Sergejs Garmašs, Valentīns Gafts, Sergejs Gazarovs u.c.
Ļoti labu filmu, tāpat kā grāmatu un īpašu brīžu dzīvē, nemaz nav tik daudz. Ja ir iespēja papildināt šo izjūtu un pieredzes bāzi, tad to ir vērts darīt, noskatoties filmu „12”. Te vienkopus darbojas 12 visaugstākās raudzes aktieri. Ikviens no viņiem notikumu gaitā atklājas ar tādu spēku, ka tu vēro un saproti – tā var spēlēt tikai izcili Krievijas aktieri. Tāds emociju triecienvilnis un psiholoģiska atkailināšanās nav pa spēkam nevienam citam. 
Stāts, kas ir filmas pamatā un caur kuru notiek vienlaikus gan visu šo 12 vīru atklāšanās, gan situācijas atšķetināšana līdz „patiesībai”, ir par čečenu puiku, kuru apsūdz tēva slepkavībā. Kas ir šī „patiesība”, kādas emociju vētras izraisa tās meklēšana 12 tiesas piesēdētāju vidū, kuriem jāpasludina spriedums – tajā ir vērts dzīvot divus stundu filmas garumā.
„12” ir 1957. gadā uzņemtās amerikāņu filmas „Divpadsmit saniknoti vīrieši” rimeiks.
„12” saņēmusi virkni balvu prestižos pasaules kino festivālos un tika izvirzīta Oskara nominācijai labāko ārzemju filmu kategorijā. 

LNT

Sestdiena, 24. jūlijs, plkst. 22.30

Bābele / Babel
Drāma, ASV/Francija/Meksika, 2006.g   
Režisors – Alehandro Gonsaless Injaritu
Lomās – Breds Pits, Keita Blānšeta, Gaels Garsija Bernāls, Adriana Barasa, Elle Feninga, Rinko Kikuči, Kodži Jakušo
Bābele stāsta četrus šķietami dažādus stāstus, kas risinās katrs savā pasaules malā (Marokā, Meksikā, Japānā un ASV). Pakāpeniski skatītāja acu priekšā visi šie dažādie cilvēku stāsti savijas. Šoreiz tas nav tauriņa spārnu vēziens, kas iekustina liktenīgus notikumus dažādos kontinentos, bet gan lodes šāviens. Divi marokāņu zēni paņem līdzi ieroci, dodoties ganīt aitas, izšauj un netīšām trāpa amerikānietei garāmbraucošā tūristu autobusā. Nekad vairs dzīve nebūs tāda kā iepriekš ne šiem zēniem, ne amerikāņu ģimenei un viņu bērnu meksikāņu auklītei, ne arī kurlmēmai japāņu meitenei un viņas tēvam, kas ieroci reiz pārdevis… Šie cilvēki joprojām paliks sveši viens otram, nekad nesatiksies, nesazināsies vienā valodā, taču viens lodes šāviens jau ir neatgriezeniski sasaistījis viņus vienu ar otru…
Filma saņēmusi setiņas Oskara un septiņas Zelta Globusa balvu nominācijas. Kannu kinofestivāla tās veidotājs Alehandro Gonsaless Injaritu saņēma balvu par labāko režiju. Tāpat filma izvirzīta nominācijām daudzos citos pasaules kino festivālos un ieguvusi virkni balvu.
„Bābele” skatīšanās brīdī un vēl laiku pēc tam pārņem tevi pilnībā. Mums šķiet, ka pasaule pēdējās desmitgadēs kļuvusi tik aptverama un maziņa, mēs varam ceļot un nokļūt jebkur. Mēs viņu pazīstam un kontrolējam. Bet, izrādās, tas nav mūsu varā. Pasaule, cilvēki, apstākļi katrā vietā, kur dodamies, ir citādi un nežēlīgi liek ievērot savus noteikumus.

Viasat TV 1000 Kino

Svētdiena, 25. jūlijs, plkst. 22.30

Izraidīšana / Изгнание
Drāma, Krievija, 2007.g   
Režisors – Andrejs Zvjaginces
Lomās – Marija Bonnēvī, Konstantīns Lavroņenko, Aleksandrs Balujevs, Dmitrijs Uljanovs
Viss sākas tik nevainīgi – laulāts pāris ar diviem bērniem ierodas savā lauku mājā, lai pavadītu dažas vasaras nedēļas kopā. Kad pirmajā vakarā bērni nolikti gulēt, sieva Vera pasaka savam vīram Aleksandram, ka gaida bērnu no cita (vīra biznesa partnera). Vērojot filmu, skatītājs pats top par novilktu stīgu, kas izjūt nodevības sāpes, mokas, neziņu, izmisumu, mēģinājumus ignorēt notikušo un neiespējamību izlauzties no šīm sajūtām. Šāds stāvoklis atklāj cilvēka ēnas pusi. Pamostas tas, par ko mēs pat neesam nojautuši sevī. Šo ēnas pusi filmā atklāj un šķietami iemieso Aleksandra brālis. Filmas galvenais varonis vienā brīdī uzdod izmisuma pilnu jautājumu: „Ko man darīt?  Nogalināt? Izdzīt? Piedot?”. Brālis atbild, ka jebkurš variants ir pareizs. Lēmums jāpieņem Aleksandram.
Ar sievu tiek panākta vienošanās, – kamēr bērni tiek aizsūtīti pie radiem, mājas apstākļos divi akušieri veic abortu. Neveikli. Neprasmīgi. Vera mirst. Kā vienīgo atbrīvošanos no savām mokām Aleksandrs redz iespēju nogalināt Veras bērna tēvu. No šī cilvēka viņš uzzina, ka Vera patiesībā gaidījusi bērnu no Aleksandra, bet tik ļoti šaubījusies par abu attiecībām un turpmāko nākotni, ka izlēmusi melot. Turklāt Vera jau labu laiku bija domājusi par pašnāvību.
Filmas pirmizrāde notika Kannu kino festivāla 60. dzimšanas dienā. Galvenās lomas tēlotājs Konstantīns Lavroņenko par viennozīmīgi spēcīgo aktierdarbu saņēma galveno balvu.
Nedēļas nogale ir bagāta ļoti labām filmām, un šī ir starp tām, kuru noteikti ir der redzēt, ja vien tev kino ir kas vairāk par izklaidi. Ja esi lietas kursā par Zvjaginceva filmu „Atgriešanās” tev pat nebūs šaubu, vai ir vērts to darīt.

7 komentāru
  1. Labas. Es arī piekrītu. Vispār patīk, ka ne tikai var izlasīt, bet arī treileri askatīties.

  2. Pagājušo nedēļ te ielūkojoties Morfiju noskatījos – šonedēļ “kājiņas”:) pašas atveda paskatīties, ko ta iesaka. Man patīk šīs filmas! Un – neredzētas.

  3. Oi, es to Bumeru pagājušo nedēļ noskatījos – 1. daļu. Nu baigi skarbais. Pat nespētu pateikt, ka tā ir laba filma. Neisaku.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.